Lukas85

Wywrotka z podgiętą ramą??

Polecane posty

Lukas85    37

Koledzy ogladałem dziś przyczepę wywrotkę 3-stronną o ładowności około 7T. Po dokładnym obejrzeniu wygląda na to że przyczepa podgiętą rame po środku w miejscu zamocowania siłownika. Końce ramy podłogi przylegają do ramy przyczepy natomiast po środku dolna rama nośna jest wygieta o około 18mm. Sama rama jest wykonana z 4 wzdłużnych profi każdy o przekroju około 110x60mm zespawanych w całosć. Sprzedajacy twierdzi że wygięcie powstało jak ktos próbował ją wywracać na załozonych czterech zabezpieczeniach i rzeczywiscie tak to wyglada.

Wygięcie nie jest duże ale zastanawiam sie czy przy wywracaniu pełnej przyczepy nie będzie sie powiększać?

Jak myślicie warto brac pod uwagę taka przyczepę?


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak dla mnie 18 mm to nie tragedia, ale szansa do powiększania się wygięcia jest,

 

zależy co byś tym woził bo jak gnojka na pole itp. to co Ci zależy i czy CENA TOBIE odpowiada :)

 

Według mnie była wiecznie przeładowywana i robiła w bardzo dobrej hydraulice i to dawało w dupe ramie, lub sama rama licha :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Docelowo przyczepa ma być do zboża


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

Odstawiam na bok każde ogłoszenie gdzie jest ruszone ramą
Gore zrobić to pikus koła wymienić to pikus ale jak ramą krzywa czy spawana to już dalej nie dyskutuje
Przyczep sa tysiące w rożnych ogłoszeniach lepiej dołożyć tysiąc i kupić coś do jazdy a nie do prostowania


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Daj jej fotkę, np tej ramy.


Odstawiam na bok każde ogłoszenie gdzie jest ruszone ramą
 

 

To jest 1.8 cm tylko, gorsze jeżdzą lata, dlatego pisałem o cenie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Własnie nie zrobiłem żadnego zdjecia. Na środku tak jak pisałem jest 18mm wygiecia.


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli cała idzie równo połóku i w miejscu siłownika jest niżej 18 mm??

 

post-177172-0-81403700-1455627237.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Dokładnie tak w miejscu siłownika jest podgięta


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli cena Ci leży to bierz,

 

ja bym postękał facetowi o tej ramie potargował się i kupił :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Jeśli by było 18mm to jestem pewien że by ją sprzedał jako sprawna przyczepę jak widać to 18cm siadło   :) co jak co ale yacenty ma rację sam jestem w trakcie poprawiania ramy nośnej  w D-47 niby zabieg prosty ale czasochłonny  :( wszystko trzeba przeliczyć czy to opłacalna decyzja  :D jak on sprzedaje to mu się nie opłaca robić już pewnie ma zadatkowaną i czeka na jelonka co zabierze rupiecia z podwórka  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli by było 18mm to jestem pewien że by ją sprzedał jako sprawna przyczepę jak widać to 18cm siadło

 

To siadło równo po łuku 18 mm czyli 1.8 cm, tak pisze autor tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Wiec jak ostatecznie uważacie kupować ją czy nie? Nie prostowałbym jej bo nie mam czym ani gdzie tego zrobić jeżeli już to jezdziła by tak jak jest tylko pytanie czy ugięcie nie będzie się powiększać?

Wygląda na to że sprzedający moze mówic prawdę o przyczynie wygięcia bo w przyczepie były urwane z przodu uszy  w które wkładało się bolce zabezpieczające przed wywrotem.

Ogólnie rama wyglada na solidną  mniej wiecej jej budowa jest następująca:

I--I--I--I

I--I--I--I

I--I--I--I

I--I--I--I

Pionowe profile są oczywiscie całe tylko poprzeczki  (krótkie) są cięte


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Jeśli cena tobie odpowiada to smiało bierz ,ramę zawsze możesz wzmocnić ,jesli sie będzie coś działo ,nawet mozesz to zrobić profilaktycznie   wspawując pod spod płaskownik np 80/10 ale pionowo ,spawy troche pociagna wiec i szczelina sie zmniejszy ,sam zakupilem taką Autosan 4t z pospawana rama i mnie to raczej nie przeraża ,umiejętnie naprawiona posłuży długie lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

Gdyby na ogłoszeniach była 1 przyczepa to bym kupił, a ze na choć jednym portalu ogłoszeniowym jest ich 5tysięcy to na pewno bym nie kupił przyczepy, w której sam widze ze jest zgięta i jeszcze pourywane inne elementy.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

idealnej nigdy nie kupisz ,chyba ze nowa ,trzeba ocenic dobrze stan techniczny calosci ,nieraz opłaci się kupic z uszkodzoną konstrukcją ,niz naprawiac podzespoły ,lub je uzupelniac ,wszystko zależy od ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

kupowałem przyczepe przez grudzien i styczne, odwiedziłem wielu sprzedawców.

kupiłem taką co brzydko wygląda paka - wręcz dla oka strasznie, ale rama prosta i przyczepa na tyle szczelna, że z puszką pianki powożę zboże na skup.

miałem już jedna przyczepe z wygiętą ramą, miałem jedną z uszkodzoną obrotnicą.

Pakę nawet samemu zrobisz - jak jest coś w ramie popierdzielone to trzeba już się niezle znac i miec narzędzia i kupe czasu zeby naprawić, ja ani się nie znam, ani nie mam czasu, więc wolałem odwiedzić 5 ofert więcej i wybrałem przyczepe która w moim odczuciu jest prosta, ale brzydka.

Co do brzydkości to zainwestuję 1000zł wymaluję i dla oka będzie gites. Jak mi ta przyczepa przypadnie do gustu to za rok dwa kupię nową górę i przyczepa będzie jak nowa. 

Miałem 9 z wygięta ramą, któregoś dnia dołożyłem jej koło 12 ton, dogła się już tak pięknie ze później można było wozić po 7ton bo inaczej koło tarło o dolną ramę, stąd takie a nie innej podejscie. 

Twoje pieniądze, twój czas, twój zakup.

Obyś za rok był zadowolony i powiedział dobrze wydałem kase.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Nie wiem jak kolega który założył temat jest obeznany w ślusarce ,ale wskazowki ma (szkoda że nie ma zdjęć),ja natomiast mam inne podejście ,dla mnie lepiej wymienić kawałek ramy (pisze o ramie dolnej ,bo jeśli jest pogięta podoga to masz racje szkoda zachodu za duzo roboty)niż budować lub kupowac nowe burty ,to są o wiele wyższe koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Tak jak pisałem rama na której lezy podłoga jest prosta, przynajmniej na taka wyglada. Poddała się jedynie dolna rama. Z górną zabudową sobie poradze pozostaje tylko kwestia tej ramy dolnej...


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Dowiedziałem sie troche na temat prostowania ram. Jeżeli nawet jest mocno wygięta można ją wyprostowac  - z tym nie ma problemu. Koszt to jak mi powiedziano 1500-3000zł, chociaż raczej górna granica dotyczy naprawy ram skręconych a nie wygiętych w łódkę. Jeżeli wygięcie nie byłoby wieksze to nie ma sensu jej prostować. Z drugiej strony oglądając konstrukcje ramy w wiekszosci przyczep są tylko dwa elementy wzdłużne i kilka poprzecznych. Tu wzdłużnych jest 4 wiec chyba pownna byc mocna...


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

ostatnio szukałem przyczepy i 50-70% to padaki, nie warto się spieszyć, nie warto brać pogiętych ram, nie warto brać czegoś co ma namieszane np w dowodzie rejestracyjnym.

W rolnictwie przyczepy albo są niedociążone (przeważnie na pusto ze skupu) albo są ostro przeciążone z tym że to drugie jest w większości przypadków. Ja tam chcę żyć i być zdrowym a i nie martwić się że komuś zdrowia ująłem bo przyczepa się złożyła, bo wyrwało sworzeń, bo koło poleciało i krzywdę zrobiło dzieciakowi.

 

Przyczep jest multum, złom niech idzie na złom ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki to typ przyczepy i o ile taniej możesz ją kupić.
Bo jeśli cena jest giełdowa a nie atrakcyjna to sobie odpuść.
Ja akurat mam rozrzutnik tandem 6 ton i tez ma lekko ugiete ramy 10-15 mm i nic się z nim dalej złego nie dzieje a ładuje do oporu,ale dałem taniej niż chodziły,inaczej bym go nie kupił ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek173    0

Witam, posiadam przyczepę awrol D 734, i problem polega na tym że siłownik mimo iż wychodzi cały przy kiprowaniu do tyłu załadunek nie spada. Dodam że poprzedni właściciel przy kiprowqniu wygioł ramę i teraz po środku usiadła z 3 cm. Moje pytanie jest takie czy te 3 cm aż tak bardzo by zmieniło kąt że teraz załadunek nie spada? I drugie pytanie, czy obciążenie przyczepy z przodu i z tyłu i prostowanie ramy po środku lewarkiem da porządny efekt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28741

Zależy co ci nie spada, suche zboże, czy mokra ziemia, glina??? Mokra ziemia, piasek, czy glina przyklejają się do podłogi, trzeba pakę postawić prawie w pion żeby to wszystko spadło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj