mateusz1151010

Nietypowy problem z opryskiwaczem

Polecane posty

Witam, kupiłem opryskiwacz firmy Biradzki, 400 litrów, 12m belka. Od razu jak przywieźli to człowiek dokładnie się nie przyjrzał ale mam problem bo jest za dużo przewodów albo się mylę. Mam dwa odpływy zrobione tylko nie wiem dlaczego. Według mnie albo jest coś źle złożone albo zły rozdzielacz jest założony. Na tym rozdzielaczu co jest założony nie ma już gdzie wkręcić tego drugiego przezroczystego przewodu. Na zdjęciu widać ten problem. Nie wiem co z tym zrobić, jakieś pomysły ?

post-49007-0-57266000-1455569910_thumb.jpg

post-49007-0-46549200-1455570206_thumb.jpg

Edytowano przez mateusz1151010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

a instrukcji obsługi nie dali?

a może jeden jest powrót a drugi zasilajacy?

 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja jest ale w instrukcji pokazany jest całkiem inny rozdzielacz, starsza wersja :/ a przewód zasilający jest od dołu. Te dwa przewodu to wolne powroty są, ale po co dwa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IGL    40

Drugi powrót pewnie jest do zaworu stałoćiśnieniowego wtedy przykręca się go w miejscu gdzie masz manometr,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Bdzdur nie opowiadaj, z filtra samoczyszczącego idzie przewód do dolnego mieszadła.

Ten dodatkowy przewód idzie do rozdzielacza stało-ciśnieniowego obok manometru.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba ten rozdzielacz co mam to chyba nie ma zaworu-stalocisnieniowego? Więc wychodzi na to że w składzie gdzie kupowałem zamienili rozdzielacze.
Ale przydatna to jest sprawa ten zawór - stalocisnieniowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

ty kolego masz zwykły zawór a w zbiorniku są dobrze weze tylko do zaworu stałociśniowego gdzie kupiłeś opryskiwacz nie podaruj jm tego zawor stałocisnieniowy jest super jak zamknisz jedną sekcję to masz zaesze jednakowy cisnienie z zwykły to cisnieme pójdzie wgurę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Beczkę dostałeś przystosowaną do rozdzielacza stało-ciśnieniowego a rozdzielacz dostałeś zwykły.

Ja też bym nie darował, spora różnica jest w cenie i generalnie się przydaje.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie ma ktoś czasem takiego opryskiwacza z rozdzielaczem z zaworem stało ciśnieniowym ? Nie ma może problemu z regulacją takiego rozdzielacza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes_farmer    18

A czy założyciel tematu zamawiał opryskiwacz ze zwykłym rozdzielaczem czy ze stało cisnieniowym? Bo jeśli ze zwykłym to o co ma walczyć,taki chciał i taki dostał,tylko beczka nie właściwa.Zaślepić otwór i po problemie,lub dzwonić niech zmienią beczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Koledzy tu niema co się nad tym rozwodzić,kolega ma zwykły rozdzielacz a dodatkowy wąż wykorzystać do napełniania zbiornika wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

A czemu nie :D  :lol:  :D  :lol:  :D  :lol: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIZULEK    8

Powinni założyć stałociśnieniowy , nowy zawór trzeba wyregulować i trzyma ciśnienie idealnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I zamówiłem opryskiwacz z rozdzielaczem zwykłym.

Tak, tak, kij od szczotki będę wkładał w rurkę i opaską ściskał ? :D haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

W miejsce kolanka załóż szybko-złączkę od węża ogrodowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak chyba zrobię ale najpierw muszę podjechać tam gdzie kupowałem opryskiwacz i zobaczymy co oni mi powiedzą, bo jakby nie patrzeć wadliwy sprzęt i mogę składać reklamację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    180

jak wadliwy ? dostałeś wąż gratis, jak się do nich zgłosisz to ci jeszcze doliczą za dodatkowe wyposażenie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogą już mi nic doliczyć bo jest już zapłacone. I według mnie sprzęt jest wadliwy, ponieważ nie mogę go używać bo się będzie wylewała woda, a nie mam zamiaru robić przeróbek w nowym opryskiwaczu bo stracę gwarancję. Więc rozsądnym rozwiązaniem jest skontaktowanie się ze sprzedawcą i złożenie reklamacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem osobiście w punkcie gdzie kupiłem opryskiwacz i panowie powiedzieli że wymyślą coś żeby zatkać dziurę albo postarają się zamówić mi rozdzielacz inny. :D Bardzo tylko nie chcieli żebym pisał reklamacje :D Powiedzieli, że w ciągu 14 dni sprawa się rozwiąże. Oczywiście nie pokryje żadnych kosztów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djtomi14    0

 

witam

kupiłem opryskiwacz hardi lz 1200 24 m belki zawieszany bodajrze 93 r. pracuje wraz z ciagnikiem JD 5100M

 

mam taki problem jak podłącze hydraulike i do ciagnika i wezme na stały przepływ to nie działa tzn nie rozkłada sie itp a jak wezme delikatnie dzwignie przytrzymam to działa lecz strasznie pompa wyje jak by ciezko miała 

 

co moze sie z tym dziać lub co mam wiecej napisać by było wiadomo o co chodzi.

 

dodam ze u właściciela wszystko chodziło ok 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez toma188199
      Witam 
      Potrzebuje opini na temat opryskiwaczy ciąganych 1500l 18 M 
      Biardzki, Promar, Brandi,  jaki z tych wymienionych byłby najlepszy wady/zalety.
      Wersja ma być bogata 
      Pozdr
    • Przez seba66231
      Witam. 
      Potrzebuję porady. Który opryskiwacz wybrać czy amazone czy RAU. Oba w podobnej cenie. Oba z belka 18M. Tylko nie wiem który lepszy. Który tańsze cześć I który bardziej dostępne. Ma ktoś takie opryskiwacze i mógłby się wypowiedzieć na ich temat 
    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj