Skocz do zawartości
Daniel1546

Claas Dominator 98sl-Nie działa Bordinformator

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Uziu92    1411

no u mnie jak sie pusci na pusto to tez nim troche rzuca tak przod tyl jakby, ale jak pojdzie w zboze to idzie plynnie, lozyska przez 5 sezonow sie nie rozpadly, a jednak wialnia ma te ponad 1000 obrotow wiec jest okej, ale rzuca nie tylko claasem, popatrz na bizona tez na pusto miota, jednak cala ta "maszyneria" pracuje, ale jak piszesz ze miota na boki to moze tylko takie odczucie, a moze byc tez nadmierny luz na lozysku, musisz posprawdzac dobrze, tak przez komp cezko powiedziec, bo jeden ma inne odczucia a drugi inne i dla Ciebie moze wydawac sie ze miota na boki, a dla mnie lub kogos innego ze gora dol lub przod tyl.

Powiem tak aby wariatory rowno chodzily, bo lozyska mozna zrobic, ale jak bedzie oska ma mlocarni podgieta to nie napracujesz nim, wariator jest osadzony na osce, wystarczy puscic maszyne, popatrzyc czy wariator nie bije, to samo otworzyc okienko nad gardziela, zobaczyc czy beben z cepami nie rzuca nadmiernine, jak rzuca albo wariator bije sprawdzic czy luzu nie ma na lozyskach, jak jest too wiadomo- wymiana lozysk, jak luzu brak to ktos głaza wciagnal, albo kieszonki na kamienie nie czycisl i nie mial gdzie kamien ujsc i podgielo beben.

Marecki2922    14

Na pewno buja na boki bo to widać z tyłu maszyny , przód tył to chyba raczej większość kombajnów rzuca w zależności od obrotów

Obejrzałem jeszcze dwa takie modele i właśnie jeden stał bez chederu i na twardym podłożu (beton) tak jak ten który oglądałem to też nim bujało na boki a drugi miał podpięty cheder , stał na gruncie i pracował ładnie pomimo że był naprawdę wypracowany 

Myślę że trzeba będzie podjechać jeszcze raz i podpiąć cheder wyjechać na pole i zobaczyć co będzie się działo 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez piontas
      Witam!!
      Mam do was pytanie czy ktoś z was użytkuje bądź uzytkował kombajn marki Laverda albo czy spotkaliscie sie z tym kombajnem??
    • Przez Bartek79765
      Witam mam problem z kombajnem zbożowym Sampo 500
      Gdy kombajn jest zimny to biegi wchodzą płynnie a jak popracuje ok godziny to  jest duży problem z przełączeniem biegu tak jakby sprzęgło nie rozłanczało jak może być przyczyna tego ze jak zimny to jest ok a jak się zagrzeje to nie da się biegu zmienić
    • Przez SKORPION1
      Lawerda Fiat Agri 3400 czy ktoś może mi powiedzieć coś o tym modelu jakie silniki mają ,jak jest z częściami zamiennymi i jakom majom awaryjnośc oraz wydajnośc Czy jest to lepsza maszyna od naszego Z056 lub rekorda Proszęo opinie
    • Przez AndrzejSzczepkowski
      Witam,mam pytanie czy ktos posiada kombajn kola coronet? Potrzebuje opini na temat tego modelu i jak z czesciami do nich?dziękuje z góry

• Przez Reniek92
      Witam was czy posiada ktoś z was rozpiskę pasków do Volvo Bm 800 Aktiv lub cała książkę serwisową