Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
doman57    10

Witam Chcialbym sie poradzic w sprawie wybiegu dla bydla miesnego (ok 30 szt) Jakich materialow uzyc i jaka wielkosc ma miec wybieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Najlepiej spytaj @kamieniak89 on ma na wybiegu.

 

Najlepiej jakaś dobra siatka i jakiś badyl po środku siatki i przez całą długość


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siema najlepiej grodzic jakims drytem kolczastym jeszcze pod prad i raczej nie wyjda najbezpieczniejszym rozwiązaniem by było z jkiejs rurki zrobic ale to za drogo wyjdzie a dtewniane ogrodzenie to na dlugo nie bedzie pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

u nas facet ma ok 30 szt mięsnego bydła to ma ogrodzonie typu kołki betonowe co ileś metrów i drutem kolczastym ugóry na dole i pośrodku ale czy pod prądem to niewiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

ja w tym roku grodzić bende tak słupy betonowe i na 3 druty a może i do tego jeszcze i sznurkami bo idą zawsze do palenia .a tak się zagrodz


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
u nas facet ma ok 30 szt mięsnego bydła to ma ogrodzonie typu kołki betonowe co ileś metrów i drutem kolczastym ugóry na dole i pośrodku ale czy pod prądem to niewiem

 

Tylko nie sprawdzaj na własnej skórze. :(


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo    0

my grodziliśmy rok temy to słupki drewniane (dębowe) i 3 x drut kolczasty. i przez tamten sezon żadna sztuka nie uciekła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

No to nasz wybieg ogrodzony jest siatką leśną 160cm, słupki są akacjowe co 4m, dodatkowo od środka wybiegu nabite są po dwie rzerdzie. Jeszcze się nie zdarzyło żeby krowy wyszły, tylko brat zablisko jednego razu postawił słomę i gdy brakło w paśnikach to skubały tą za siatki i miejscami drut pękł. Teraz muszę cały wybieg opryskać dookoła bo za siatką już się zieleni, a mam taką jałówkę co klęka i wysówa łep pomiędzy siatką a ziemią i hamuje się dopiero grzbietem o dolną rzerdź. gdzieś w mojej galeri są zdjęcia naszego kopla. Pozdrawiam


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

A ja widziałem w pewnym miejscu stadko ok 100 sztuk pasło sie na samym pastuchu elektrycznym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Kolega tak robi wypuszcza 80sztuk krów ale za obore i wieczorem je wgania bo jak by miały być dłużej to strach tyle wypuścić ;/


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Według mnie jeżeli krowy mają wystarczająco dużo pastwiska to spokojnie wystarczy pastuch elektryczny . A jak bydło mięsne np. limousine jak sie spłoszy to i tak nic ich nie powstrzyma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5
ja w tym roku grodzić bende tak słupy betonowe i na 3 druty a może i do tego jeszcze i sznurkami bo idą zawsze do palenia .a tak się zagrodz

rozumniem i niesprawdzałem na skurze i niemam ochoty ale jak 3 x drut kolczasty to naco sznurek zbędny będzie mozna założyć to ty decydujesz :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doman57    10

No wlasnie chodzi o bydlo Limousine Juz kilka razy mi zwialy bo czochraly sie o ogrodzenie takie prowizoryczne z kolkow Ale teraz planuje budowe nowego budynku dla tego bydla wiec mysle o jakims porzadnym wybiegu Dzieki za rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Najlepsza by była tania i wysoka siatka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamBa    0

Ja planuje zrobic wybieg z kołków drewnianych i poprzybijac na poprzek zerdzie ale to dla bydła i byczków młodych . I mam co do tego własnie pytanie jakie wyskokie maja byc te słupki i jak gesto maja byc przybite zerdzie .Drugie pytanie czy wybieg powinien byc lub czy moze byc wysłany słomą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nibynikt    0

gospodarz z pobliskiej miejscowości ma chyba koło 30 szt. limousine i ma ogrodzenie z rur na dole jest fundament w który zatopione są pionowo rury co ileś metrów a w poprzek ma przyspawane ,wygląda to masywnie ale i kosztownie , mnie sie zdaje że to nie jest wysokie ale tak do łba krowy sięga. Ja rozpoczynam mała hodowle tych krów ( z mała do wiela) , więc też będe musiał zrobić wybieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamBa    0

Ja tak samo mam dopiero 4 jałowki i dwa byczki tylko ze czarno białe i chciał bym wiedziec jakia miej wiecej wyskosc słupków a mam zamiar robic wszystko drewniane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Wiosną chce też zrobić coś takiego dla jałówek, konstrukcje zrobię z drewna a od środka dam pastuch. W samym pastuchu bydło nie może zostawać na noc bo nie widzi drutu a jak będzie jakaś dodatkowa konstrukcja to myślę że powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

Ja widziałem jak jeden go gościu miał 20 sztuk opasów limusine na pastuchu ale nie na drucie tylko na taśmie i na noc zamyka. Ale dla mnie to na byki jest za słabe bo jak jest sucho i trawy nie ma to nawet krowy uciekają a co dopiero takie byki.


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jak jest sucho to jest inny problem. Sucha ziemia nie przewodzi prądu i jest tak jak by pastuch nie był włączony. Miałem taki przypadek w tym roku. jałoszki mi uciekły. zdziwiłem się bo sprawdzałem tego dni i prąd był na drucie. Szedłem zobaczyć czy drut się nie odpiął i przypadkowo się dotknąłem i minie koło. ;) Mocno się zdziwiłem ze 10 m dalej nie ma prądu a drut nie jest zerwany :) .Wróciłem do miejsca gdzie nie było prądu i wzdłuż ogrodzenia co 2 m dotykałem drutu za znalazłem prąd. Po poparzeniu się na trawę zauważyłem ze tam gdzie nie ma prądu ziemia jest mocno sucha (górka, piasek) a tu stoję na wilgotnej ziemi. Miałem zamiar założyć niżej na mokrej ziemi dodatkowy drut ale po kilku dniach popadał deszcz a jałówki chodziły na innym zagrodzeniu.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

Odkurzę trochę ten temat. Chciałbym się dowiedzieć czy na wybiegu macie jakieś wodopoje?? I ile trzeba by zagospodarować terenu dla ok 40 opasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Krowy mają tak grodzone aby miał cały czas dostęp do takiego strumienia przez który przechodzą. Jałówki chodziły bez wodopoju ...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

Źle się wyraziłem, chodzi mi o takom sytuacje. Gdy mam oborę i obok niej wybieg to czy macie na wybiegu jakieś koryta z wodą czy woda w oborze w zupełności wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Jeżeli mają swobodny dostęp do obory a wybieg nie jest bardzo duży to wydaje mi się ten zbiornik jest zbędny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj