kubus

Prasy Gallignani

Polecane posty

gallignani to zupełnie inna prasa niż MF, inaczej zbudowane i w ogóle. Co do tych pras to słyszałem od gościa który je sprowadza z Francji, że niektóre modele chodzą dobrze przeważnie te pasowe np. 6600 itp. a łańcuchowe już nie zabardzo. A jeśli chodzi o części to ten facet co je sprowadza może każdą część do niej przywieść. Mój wuja miał od niego właśnie 6600 i powiedział, że to jest pożeracz słomy ;)

Galignani 6600 , 6800 bardzo dobre presy nic nie moge im zazucic zmienna komora zwijania na pasach piekna sprzwa lancuchowe obojetnie jakiej marki to po prostu ZLOM pracuje na codzien przy wszystkich prasach zwijajacych bo pracuje w firmie co z franci sa one sprowadzane jakby co to na gg Pozdrawiam wszystkich

 

Gdzie można zdobyć części do Gallignani 6400 z 1994r.??

Interesują mnie pasy i gumowe wałki!!

Mam z nimi problem, bo krańcowy pas schodzi mi do środka i nie wiem czy jest to wina wyrobionego wałka, czy nierówno napiętych i wyrobionych pasów?

Witam to jest raczej krzywy pas jak tak stale zjezdza na jedna strone albo zle zakute zlaczki na tym pasie zmierz jaka jest srednica tego walca ogumowanego i poruwnaj z druga strona albo zmiez tez na srodku jak by co to na gg Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq997    0

Od 3 lat pracuję pasówką stałokomorową Gallignani rb 22 z 90 r.Współpracuje z 8011 i jest OK. Jest to belarka na licencji Welgera. Do tej pory bez awari,oprócz jednego łożyska i 3 pasów a zbelowałem już ponad 6000 bel słomy , siana i sianokiszonki. Pozdrawiam.

a może mi ktos powiedziec jak sie zaklada sznurek do tej prasy ( moze jakas fotka).... bo niedawno kupilem gallignani rb 22 i nie wiem co dalej.... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

posiadam model 2120, bardzo podobny do rb 22, odezwij się na gg to postaram się Ci to wytłumaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomeek    0

witam milosnikow Gallignani.wlasnie znalazlem ten portal i nie omieszkam sie wypowiedziec.mam belownice gallignani model 3200 walkowo-lancuchowa juz trzy sezony to jest czwarty.i pracuje ja glownie po ludziach,i sloma i siano i sianokiszonka jadnym slowem wszystko i nasuwam ja po ponad 3000 bel sezonowo i powiem wam szczerze ze sam jestem w szoku bo prucz kilku lozysk na lancuchu apsolutnie nic w niej sie nie dzialo.fakt do teraz ale to blachostka bo pierdyknela mi zebatka od dolnego walka,wiec moze ktos z was ma jakies namiary na jakas firme bac jakiegos goscia co zciaga czesci do gallignani to bende bardzo wdzieczny.poza tym powiem ze ta moja maszynka jest wyposarzona w centralne smarowanie co jest rozpusta normalnie bo tej maszyny sie wogle prawie nie smaruje ma tylko trzy kalamitki po jednej na zamkach i na podbieraku.jednym slowem jestem bardzo zadowolony z tej maszyny i naprawde polecam wszystkim kturzy nie lubia wysiadac z traktora podczas pracy. Pozdrowka i bende wdzieczny za jakies namiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

Ja posiadam model 9150 z 95 roku i jak narazie wymienilem tylko jedno lozysko i ktores pasy:)siano słoma i sainokiszonka idzie bezproblemu,wiazanie na dwa lub jeden sznurek ,podbierak 150cm, regulacja gestosci sznurka i wiele dodatkowych ustawien w podbieraku jak i na pasach,ja jestem z niej zadowolony i jak na razie nie planuje zmieniac,robi okolo 300 balotów rocznie(wiem ze to mało:/),


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

witam milosnikow Gallignani.wlasnie znalazlem ten portal i nie omieszkam sie wypowiedziec.mam belownice gallignani model 3200 walkowo-lancuchowa juz trzy sezony to jest czwarty.i pracuje ja glownie po ludziach,i sloma i siano i sianokiszonka jadnym slowem wszystko i nasuwam ja po ponad 3000 bel sezonowo i powiem wam szczerze ze sam jestem w szoku bo prucz kilku lozysk na lancuchu apsolutnie nic w niej sie nie dzialo.fakt do teraz ale to blachostka bo pierdyknela mi zebatka od dolnego walka,wiec moze ktos z was ma jakies namiary na jakas firme bac jakiegos goscia co zciaga czesci do gallignani to bende bardzo wdzieczny.poza tym powiem ze ta moja maszynka jest wyposarzona w centralne smarowanie co jest rozpusta normalnie bo tej maszyny sie wogle prawie nie smaruje ma tylko trzy kalamitki po jednej na zamkach i na podbieraku.jednym slowem jestem bardzo zadowolony z tej maszyny i naprawde polecam wszystkim kturzy nie lubia wysiadac z traktora podczas pracy. Pozdrowka i bende wdzieczny za jakies namiary.

 

na stronie http://www.farmtrade.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=52&Itemid=56 znajdz lpkalnego dystrybutora pras, części sprowadzają w ciągu max 4 dni z Włoch poczta lotniczą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba3211    1

Witam Panów :)

Również jestem posiadaczem Prasy Gallignani modelu RB25 L2 i jak do tej pory jestem z niej bardzo zadowolony :)

Mam pewien problem a mianowicie w prasie zaczyna coś "piszczeć" gdy jest tak około 70 % balota( podejrzewam że to któreś z łożysk) ale nie jestem pewien :( co o tym sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

u mnie też piszczało i to było łożysko ;) Ja mam rb22 ale to to samo i tam nie sprawdzisz czy łożysko ma luz czy nie. Łożyska są tak osadzone że nie mają luzu. U mnie dopiero łożysko ścięło i wałek stanął to dopiero wiedziałem któro to łożysko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba3211    1

Aha... bardzo dziękuję rafal4610 ... ;) Bo nie mogę dojść które to łożysko wkońcu się rozwaliło.

Ale boję się że jak będzie na rozwalonym łożysku chodziło to się wyrobi ten walec co chodzą na nim pasy i trzeba będzie dotaczać. ;/

Znajomy tak miał... A u Ciebie rafal4610 nie wyrobił się ten walec ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktomek74    2

to piszczy walec bo ociera o skrobak który jest przy walcu przyczyną może być łożysko,jak będziesz belował to sprawdzaj przykładając rękę do miejsc gdzie są łożyska czy się nie grzeją jak ą gorące lub cawet zbyt ciepłe należy wymienić żeby nie było przykrej niespodzianki .To łożyska są przyczyną samozapłonów więc trzeba trzymać rękę na pulsie.Pozdrawiam posiadaczy Galiganek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

wałek sie wyrobił ale mechanik mi dotoczył i po kłopocie ;)

tktomek74 hmmmm bd musiał to sprawdzić u siebie bo coś znowu mi sie odzywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

Idzie sprawdzić w jakim stanie jest łożysko. Wystarczy włożyć w szczeline międzu wałek, a skrobak łyżke do ściągania opon albo duży śrubokręt i go napinać. Jak będzie duży luz to łożysko do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba3211    1

Dzięki Panowie :)

Już znalazłem przyczynę.... Łożysko na dolnym walcu. ;/ Całkiem się rozleciało i wałek też do dotoczenia.

Ale wszystko się zrobi :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kool    0

witam może mi ktos napisać jak z dostepem do części do galligani 2200 z 90 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek5221    0

Witam. Czy posiada ktoś prase gallignani reco r52 jak się sprawuje prosze o jakieś opinie sugestie prasa by miała na początek chodzić z U-360 na okolo 30 ha co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz5200    2

Witam niedawno kupiłem gallignani 9120 z manualnym obwazywaniem sznurkiem i jak pszesuwam tą prowadnice co idzie w niej sznurek to niechce sie owijac chyba sznurek niema sie oco złapac i niewiem co zrobic czy to moze trzeba w czasie zbierania trawy puszczac sznurek czy cos przestawic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radas777    0

Mam pytanie odnośnie tych pras. Chciałbym się dowiedzieć czy można zastosować pasy "najtańsze", czyli te po około 20 zł za metr. Widziałem, że np do JD są po 120 za metr, ale byćmoże są przewidziane na większe obciążenie niż w prasie Gallignani RB22 ... Prasa ta ma inny układ pasów niż zmiennokomorowe, więc rozkład sił też jest inny ... Mam mętlik w głowie ... Może ktoś już wymieniał te pasy i mógłby mi pomóc, byłbym wdzięczny :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

ja kupuje nawet po 10zł/m :D Są to pasy z kopalni, ale używki, mimo to wytrzymują :D Ważne żeby nie był zbyt gruby ;) U mnie gruby 1 sezon ledwo wytrzymał. Kiedyś kupiłem pas za 25zł/m i ponad 1500 bel na koncie, a pas jak nówka. Sam mam model RB22, więc raczej jestem sprawdzone źródło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radas777    0

Dziękuję za odpowiedź, a teraz kolejne pytanie :) Muszę kupić kilka palców pobieracza, ale ku mojemu zdziwieniu przy szerokim podbieraczu trz rzędy po lewei i po prawej stronie są inne niż środkowe. Różnica nie jest duża, ale nie wiem czy to orygilnalnie było tak założone, czy to już zmiana innowatora rolniczego ?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj