crystal169

Vogel&Noot M950

Polecane posty

crystal169    12

Witam, właśnie przymierzam się do zmiany pługa z 4 skiby obracane Unia Ibis, na pług 4 skiby Vogel&Noot M950, tylko tyle że ten vogel jest z tego co czytałem do 120 Km, czy to jest maxymalne obciążenie? czy 25 koni więcej może mu zaszkodzić czy u kogoś pracuje pług z większym ciągnikiem niż fabryczna wytrzymałość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2510    98

heh stary co ty piszesz ja pierdziele chyba ferie sie zaczeły... jak go ustawisz 4x48 na klasie 2 glinka i pod gore to bedzie ci na styk tybh kobylek w moim JD6630czasami brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystal169    12

Kupuje używke, no właśnie mam klasy ziemi 2-3 klasy, ale mi bardziej chodzi czy rama wytrzyma a nie czy ciągnik sobie da radę. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Witam, właśnie przymierzam się do zmiany pługa z 4 skiby obracane Unia Ibis, na pług 4 skiby Vogel&Noot M950, tylko tyle że ten vogel jest z tego co czytałem do 120 Km, czy to jest maxymalne obciążenie? czy 25 koni więcej może mu zaszkodzić czy u kogoś pracuje pług z większym ciągnikiem niż fabryczna wytrzymałość?

 

Napisz kolego skąd czerpiesz takie wiadomości "do 120 Km".

Czy miałeś kiedykolwiek w rękach instrukcję obsługi pługa? Czasem warto coś przeczytać, bo wiedza ubogaca człowieka.

 


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystal169    12

Drogi AlaCapone, Mam juz jeden pług Xms 950 5 skib (4+1) mam całą instrukcje obsługi oraz katalog ze wszystkimi pługami, także z serią M, i jest jak byk napisane że seria M jest do 120 km, a mi chodziło tylko czy ktoś ma jakiś pług który chodzi z ciągnikiem większej mocy niż zalecany. I to chyba kolega nie powinien się wypowiadać jak nie jest pewny swojej wypowiedzi, a przynajmniej gada z sensem. Poniżej przedstawiam zdjęcie mam nadzieje że będzie wyraźne.

 Pozdrawiam

Edytowano przez crystal169

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Chciałbym zobaczyć to zdjęcie i sformułowanie "do 120 Km". Zrób scan instrukcji będzie lepszej jakości.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

wytrzyma twoje 120km spokojnie na zachodzie to 160-180km podczepiaja i  jest ok bardziej bym sie obawial czy ciagnik 120km pociagnie bo prawie 2m bierze a jak ziemia ciezka czy gorki to slabo widze te 120km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Przepraszam, masz rację.

Tylko jest jedno "ale" - mianowicie odnosi się to do klasy ciągnika a nie bezpośrednio do mocy własnej konkretnego ciągnika. Tu nie chodzi wprost o maksymalną moc ciągnika (jakoby ciągnik 122 KM miał go rozerwać, połamać...) tylko o dostosowanie ciągnika do pługa - gdyż nie ma większego sensu (szczególnie finansowego) agregowanie pługa z ciągnikiem o dwie klasy wyżej.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystal169    12

Nic się nie stało AlaCapone po prostu na przyszłość nie bądź taki pewny bo nie zawsze to jest dobre. Ale co do tego "ale" to masz racje że klasy ciągnika się różnią, akurat ten pług ma chodzić z nowym MF7614, bo gdyby miał chodzić z ursusem 1634 to bym nikomu głowy tutaj nie zawracał bo na pewno ani jednemu ani drugiemu sprzętowi nic by się nie stało, górek nie mam, klasa gleby 2-3 , Woj.Pomorskie, Żuławy.

Edytowano przez crystal169

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

Wydaje mi się, że ciągnik będzie miał zapas mocy i tyle. Ważne żeby miał dobre zabezpieczenia, bo jak złapie większego kamienia to może uszkodzić pług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

A dlaczego nie Mf 7615????????? Dyna 4 jak dla mnie zbyt mało przełożeń jak na taki ciągnik.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Drogi AlaCapone, Mam juz jeden pług Xms 950 5 skib (4+1) mam całą instrukcje obsługi oraz katalog ze wszystkimi pługami, także z serią M, i jest jak byk napisane że seria M jest do 120 km, a mi chodziło tylko czy ktoś ma jakiś pług który chodzi z ciągnikiem większej mocy niż zalecany. I to chyba kolega nie powinien się wypowiadać jak nie jest pewny swojej wypowiedzi, a przynajmniej gada z sensem. Poniżej przedstawiam zdjęcie mam nadzieje że będzie wyraźne.

 Pozdrawiam

a jaka jest minimalna moc aby nim pracować?

I z jaką optymalną prędkością się nim orze?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystal169    12

niestety z jaką prędkością i jaka jest minimalna moc to nie ma, 7614 dyna 4, bo ciągnik juz taki był w bardzo dobrej cenie. A za rok albo jeszcze w tym bede oba moje MFy podkręcał troszkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Zobacz w instrukcji obsługi powinno być, jaka jest zalecana moc ciągnika oraz prędkość robocza. To co przedstawiłeś to tylko prospekt nijak mający się do rzeczywistości.

Każdy szanujący się producent (nawet nasi rodzimi producenci pługów) zamieszcza takie dane.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystal169    12

Szukałem i nic nie znajde nic w tym prospekcie, ale pług zaklepany to i później w polu go się wypróbuje czy wytrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja mam m950, prędkość optymalna moim zdaniem to około 8 km/h

ja 115 koni ciągam 4x40, ale wiosną przestawiam na 4x44, spokojnie pociągnie

z tego co się dowiedziałem kiedyś to te 120 koni to chodzi bardziej o obrotnicę a nie ramę, po prostu może się szybciej zużyć 

w miejscowości obok mojej jest chyba z 5 połamanych pługów overuma, we wszystkich połamały się obrotnice ( model cx 5 korpusów) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj