Matey

Dopłaty bezpośrednie 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kotka    14

U mnie jeden przelew bezpośrednie no i cała reszta to było 70% no i drugi przelew ONW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus    4

Dostał ktoś  już pieniadze kto  poraz pierwszy  raz w tym roku ubiegał się o płatność ?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus2609    72

Ja pierwszy raz w tym roku składałem wniosek o dopłaty i jak narazie dostalem ok 1/5 dopłat i na nic mi to nie pasuje, muszę jechać do agencji i zapytać o co chodzi z tym przelewem bo nijak ma się to do 70% dopłat bezpośrednich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

ja też pierwszy raz składałem wniosek w tym roku jako MR i jak na razie nic nie dostałem w ogóle nikt chyba z woj. Wlkp. nie dostał bo nikt się nie chwalił..


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

troker1979 ja dostalem zaliczke w ktorej w sklad wchodzi mr zazielenienie bydlo platnosc dodatkowa i pasuje i pytalem w odr przeliczylem i sie zgadza moze nie zaznaczyles platnosci do mr?

 

Kurcze mam nadzieję że nie, bo jak tak to już pewnie  przepadło? Żona przepisywała moje bazgroły ale wydaje mi się że kilka razy sprawdzałem. Nawet miałem wezwanie miesiąc po złożeniu wniosku by podpisać jakieś oświadczenie w sprawie żony i wydaję mi się że to właśnie przez to że ubiegam się od dopłatę MR. Mam jeszcze taką koncepcję że przez to że dostałem Młodego Rolnika z naboru 2015 to nie należy mi się ta dopłata. Jak jest u Was Młodzi Rolnicy beneficjenci programu Młody Rolnik?

A druga koncepcja to że nie dostałem dopłaty za za zielenie. Może nie spełniłem jakiś warunków, coś źle zrozumiałem ale wydaje mi się że jak nie mam 10 ha ornych to nie dotyczy mnie dywersyfikacja upraw i strefy proekologiczne? U mnie większość ziemi to TUZ.

A może nie we wszystkich województwach jest te 70 %. Ja jestem z warmińsko mazurskiego i u nas przewaga dużych i średnich  gospodarstw.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja pierwszy raz w tym roku składałem wniosek o dopłaty i jak narazie dostalem ok 1/5 dopłat i na nic mi to nie pasuje, muszę jechać do agencji i zapytać o co chodzi z tym przelewem bo nijak ma się to do 70% dopłat bezpośrednich.

 

Prawdopodobnie dostałeś ONW B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

łódzkie prawdopodobnie otrzyma zaliczki w 2 połowie listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Troker jak przejąłeś gospodarstwo to jesteś młody rolnik a 40 lat jeszcze nie masz. Idź do powiatowego biura i sprawdź u osoby prowadzącej Twój wniosek czy na pewno zaznaczyłeś tę płatność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxx987    0

Dzisiaj ktoś coś dostał bo chyba coś stanęło;-) nikt się nie chwali ;-) ( no chyba że gdzieś przeoczyłem posta no to nie było pytania )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

Mazowieckie, powiat Węgrowski-dzisiaj wpłynęła zaliczka ok.70%. Sąsiedzi we wsi też dostali.

Edytowano przez bieniek_88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Może ja źle liczę. Nie mogę znaleźć decyzji ojca z tamtego roku. Za młodego mam 5700 więcej od ojca a dopłata tylko ok 2000 więcej(ale bydła może miał więcej na czas składania wniosku choć ja z kolei mam więcej TUZ i 1 ha lucerny)

JPO, MR, Bydło i Krowy to wiadomo ale np płatność dodatkowa(172,79 zł)?

Mam w przybliżeniu 24 ha wszystkiego a w tym 6 ha ornego i 18 ha TUZ.

To do TUZ te 310,10 zł x 18 ha = 5582 zł  a dodatkowa to tylko 172,79 x 6 ha = 1036 zł ??? Czy do całości czyli 24 ha?

Na ornych mam 1 ha lucerny. Jak dopłata wysokobiałkowa to dodatkowa już nie?

 

PS. Dowiem się jak zajdę do agencji ile procent dostałem(bo może to nie 70% a np 60 % po korekcie o jakiś współczynnik oraz za co dostałem płatności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Dodatkową dostaniesz do 21 ha.

A łącznie:

24ha JPO

24 ha zazielenianie

24 ha MR

21 ha dodatkowa

1 ha PWB

Do tuz nie wiem czy są dodatkowe b nie mam i nie interesuję się, do tego bydło.

Warunek jest jeden - musi być  dobrze wypełniony wniosek.

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Dziś wpłynęła zaliczka około 60% kwoty dopłat województwo kuj-pom (50ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gossip    0

Witam, jestem studentką i prowadzę badania do pracy licencjackiej dotyczące dopłat bezpośrednich jako formy wsparcia dochodu rolników. Proszę o wypełnienie ankiety znajdującej się w poniższym pliku. Z góry dziękuję za poświęcony czas.

ankieta- licencjat.doc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie wpłynęła zaliczka , lubelskie , pow.lubartowski .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaskaB    0

łódzkie prawdopodobnie otrzyma zaliczki w 2 połowie listopada.

 

Skąd masz takie info? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxx987    0

Z tego co piszą inni na forum wychodzi na to że zaliczki wyplacaja w północno wschodniej na północy trochę i zaczęli płacić w lubelskim i mazowieckim teraz więc wychodzi na to że Polska zachodnia i centralna dostanie na koniec według mnie no chyba że się mylę więc jak ktoś dostał z centrum z zachodu i południowego zachodu niech napisze bo niby jak mieli wypłacić tam gdzie asf no to by się wszystko zgadzało i że potem miało być losowo itd a wychodzi ze płacą województwa mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

W tym rozumowaniu jest jakaś logika, ale ja jestem z Podkarpacia i nie mam nic na koncie.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj