Matey

Dopłaty bezpośrednie 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
matus2609    72

Jak rozszyfrować tytuł przelewu bo do końca nie wiem za co przyszła zaliczka, kwotowo najbardziej pasuje do onw ale nic tam takiego nie pisze jest tylko KODP jakiś numer KODK  Dla zainteresowanych: opolskie.

Edytowano przez matus2609

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oktawia1988    13

U mnie ( powiat chełmski) lubelskie, kilka osob dostalo zaliczki, dziwne ze dostali ci, co się nie lapali na młodego rolnika . Z MR u nas jeszcze nikt nie dostal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Może ktoś się orientuje w sprawie dopłat na ekologie.

Z tego co wiem, to w przypadku sadu dopłata jest dopiero do drzew owocujących, a zamierzam posadzić sad ekologiczny, który pierwsze owoce wyda po kilku latach od posadzenia - czyli będę uprawiał ekologicznie, a nie będę miał dopłat.

Z drugiej strony drzewek ma być około 210 szt na ha - czyli mało, a w agencji kiedyś mi powiedzieli, ze dopłata jest na uprawę, która dominuje na polu.

Moje pytanie  - może ktoś to już to przerabiał -  np: gorczyca lub facelia  w sadzie i dopłata ekologiczna na te uprawy   do momentu owocowania drzew?

Dodam, aby nie było głupich komentarz, że tylko dopłaty i dopłaty - tak cieszę się że są bo między innymi mogę się przestawić z uprawy zbóż ma owoce i dopóki są będę się starał aby z nich korzystać w pełnym zakresie, a jak ich nie będzie to też sobie jakoś poradzę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Widzę, ze z kolegą @dzikidaniel nie ma sensu dyskutować bo kto ma odmienne zdanie to zaraz jest dziwny itd. pokory trochę.

Co do nawozów również się mylisz tak jak koledzy piszą, pod zboża i trawy w marcu brałem, pod qq ziemniaki w kwietniu już było taniej. Pod trawy azot w kwietniu chciałem brać na cały rok sprzedawca poradził żeby się wstrzymać i miał rację, z każdym miesiącem azot był coraz tańszy.

Dyskutować jest sens zawsze, o ile ma się argumenty. Pokorę sam możesz pokazać, bo napisałem o dziwnym podejściu, nie nazywając nikogo dziwnym.

No to weź mi wytłumacz czemu to źle mieć pieniądz wcześniej niż później, bo tego nie potrafię zrozumieć? Przepijesz?

Może jeszcze inaczej trzeba pytanie postawić: lepiej mieć zaliczkę w październiku i resztę w umownym okresie (do czerwca), czy mieć całość do czerwca? Lepiej mieć należny tobie pieniądz wcześniej czy później?

Ceny nawozów się zmieniają, to prawda oczywista. Jednak jeśli masz możliwość wybrania momentu zakupu nawozów to kupujesz kiedy uważasz że jest korzystniej. Jeśli masz dopłaty wcześniej to masz szerszy okres do wybrania terminu zakupy. To tyczy się wszystkiego, nie tylko nawozów (chociaż przykład nawozów dobrze pasuje). Nie wiem o co ten ból d*py.

Ceny nawozów się zmieniają, to prawda oczywista. Jednak jeśli masz możliwość wybrania momentu zakupu nawozów to kupujesz kiedy uważasz że jest korzystniej. Jeśli masz dopłaty wcześniej to masz szerszy okres do wybrania terminu zakupy. Nie wiem o co ten ból d*py.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5320

17 października zaliczka 70%, dziś onw przyszło, teraz czekać na reszte


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pytasz o nabór w 2017 r? W 2017 dopłata przysługiwać będzie do 20 szt a stawek to nikt nie zna. Podobno mamy dostać więcej za mniej tzn stawki mają być wyższe, ale to się okaże. Stawki na ten rok znajdzesz na stronie arimr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

Dyskutować jest sens zawsze, o ile ma się argumenty. Pokorę sam możesz pokazać, bo napisałem o dziwnym podejściu, nie nazywając nikogo dziwnym.

 

"Dziwny naród" to tyczy się chyba również do mnie?

Jest sens dyskutować jeśli obie strony potrafią czytać ze zrozumieniem, a Ty czytasz jedno rozumiesz drugie. Gdzie napisałem, że źle mieć pieniądz wcześniej? Zacytuj każdy mój post oprócz dzisiejszych i napisz co z tego rozumiesz.

Pisze od początku "wolałbym na wiosnę całość niż teraz część, a resztę nie wiadomo kiedy nie wiadomo w ilu ratach" dasz gwarancję na piśmie, że do czerwca wypłacą mi reszte?

 

"Jeśli masz dopłaty wcześniej to masz szerszy okres do wybrania terminu zakupy. Nie wiem o co ten ból d*py."

 

Jeśli mam teraz kasę na nawozy paliwo i całą resztę, jeszcze na niezły remont w domu zostanie to na razie nie potrzebuję dopłat. Nadążasz? i powtarzam po raz xxx "wolałbym całość na wiosnę niż zaliczka teraz, a reszta bodajże w czerwcu. Rozumiesz? Czy nadal nie bardzo?

Podsumowując: mam kasę, nie potrzebuje na gwałt zaliczki, wolałbym na wiosnę całość. To jest moja opinia nie twierdzę, że system taki jest do d*py bo wiele osób potrzebuje tej kasy. W zeszłym roku nie dostałem zaliczki i w marcu były wszystkie dopłaty 100% na raz, znajomi którzy dostali zaliczkę mieli potem rozłożone na raty do 15 czerwca trwało.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A  kogo obchodzi czy masz czy nie może ktoś akurat teraz potrzebuje a t masz z tym problem dobrze że płacąi tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

może ktoś akurat teraz potrzebuje a t masz z tym problem dobrze że płacąi tyle

To jest moja opinia nie twierdzę, że system taki jest do d*py bo wiele osób potrzebuje tej kasy.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Nie przesadzaj, jeżeli nie są wypłacane w terminie, to jest jakiś poważny powód, ludzie napiszą że nie dostali, tylko już zapominają napisać co nabroili.

 

To napisz mi proszę dlaczego mój ojciec nie dostał nadal kasy za zazielenienie za 2015 ???Nabrioić nic nie nabroił-inne dopłaty naliczone prawidłowo i wypłacone co prawda w lipcu ale były.A ja się pytam co z zazielenieniem w ARiMR??To powiat odsyła do województwa, a oni z kolei twierdzą,że powiat nie naliczył i pismo za pismem a już listopad praktycznie-czyżby to robota jakiegoś kreta z POprzedniej ekipy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

powiat odsyła do województwa, a oni z kolei twierdzą,że powiat nie naliczył i pismo za pismem a już listopad praktycznie-czyżby to robota jakiegoś kreta z POprzedniej ekipy??

Po co pytasz mnie jak sam znasz odpowiedź,  bywa i tak  że jakieś urzędasy z powiatu coś sknocą komuś, to chyba nie można generalizować że są w większości łamane terminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9226

Ale terminy jednak obowiazują i tych w powiecie, i tych w województwie. Może postraszenie sądem pomoże ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wojewódzki tzn regionalny oddział raczej nic nie ma do dopłat. Powiatowy nalicza i odsyła do Warszawy. W Warszawie w centrali pytaliście co jest grane? Termin ostateczny w końcu minął 15 października czy 31 mija?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Mysle,ze centrala przegapila sprawe.Teraz nalezy do nich udac sie z tym.Zeby wyjasnic dosc dobrze cala sprawe zrob wyciag z banku terminow przelewow jakie wplynely do tej pory i z jakiego tytulu.

Edytowano przez Ansja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Warmińsko-mazurskie - podobno sporo popłacili zaliczek, podobno bo ja coś dostałem ale z rozmowy z pracownikami to ponoć mało kto nie dostał tej zaliczki.

 

No to jak ktoś dobrze pomyśli w tym roku to może być ciekawie bo nawozy przywiezione czyli niższa cena bo od listopada podwyżki i VAT w styczniu.

Paliwko się kupi do końca grudnia aby wykorzystać limit akcyzy bo coś jeszcze mi brakuje i VAT też w styczniu i fakturki będą do akcyzy.

Jak nie patrzył miło dostać zaliczkę bo akurat wstrzeliła się idealnie i nie będę musiał nic kombinować.

 

Teraz pytanie jest inne - jak handlowcy zarobią na tym jeżeli szybko nie podniosą cen?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

 ponoć mało kto nie dostał tej zaliczki.

 

Z mojej okolicy nie znam nikogo, kto by dostał, więc chyba tak różowo nie jest.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z nikim nie gadałem, więc nie wiem czy na mazurach płacą. Sąsiad coś dostał, bo kilka ciężarowek i rzeczy się pojawiło. Dzisiaj w programie Tydzień chyba na pasku informowali, że wypłacili podobno ok 500 tyś zaliczek a wszystkich 1,37 mln.
Mazury jak zwykle pod koniec zaczną dostawać. Zaliczka albo onw może by się przydało a jak nie dostanę w listopadzie to nic się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Ja pytałem się znajomej w banku,żadna zaliczka jeszcze nie wpłynęła.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj