Skocz do zawartości

Polecane posty

robert55555    29

Witam pierwszy wniosek o dopłaty składałem w 2011 czyli wygląda na to że płatność dla młodych rolników dostane tylko raz, a widzę że nowy wniosek mi przyszedł już ze zaznaczonym krzyżykiem "młody rolnik" co z tym zrobić? poprawić czy zostawić tak jak jest i liczyc na trochę szczęścia?

przyszedł z zaznaczonym krzyżykiem bo tak miales zaznaczone we wniosku na 2015. Mozesz zostawic zawsze w najgorszym wypadku odnowią mlodego rolnika.Odmowy moga byc później obsługiwane. Zawsze to twój wybor.

benio1967    39

czy oświadczenie odnośnie ilości sztuk bydła i nr.kolczyków składane na dopłaty  jest takie same jak w 20145 r?

Wiadomość z agroFakt.pl

TheByku    0

Witam mam takie pytanie mam jałówke (krowe) ktora sie ocieliła i ma 20mc. Czy liczy się jeszcze jako jałówka czy już krowa do dopłat ??

Edytowano przez TheByku

Lizelotta    4

Witam mam takie pytanie mam jałówke (krowe) ktora sie ocieliła i ma 20mc. Czy liczy się jeszcze jako jałówka czy już krowa do dopłat ??

Witam

W pana przypadku taką jałówkę dopisujemy jako bydło a nie krowa.

Wg agencji bydło nie ważne czy samica czy samiec, która na dzień 15 maja ma nie ukończone 24 m-ce. W tym przypadku jałówka ma 20m-cy jest liczona jako bydło nie krowa do dopłat

czy oświadczenie odnośnie ilości sztuk bydła i nr.kolczyków składane na dopłaty  jest takie same jak w 20145 r?

Wzór oświadczenie trochę się zmienił. Jak teraz wygląda w załączniku oraz jest dostępne na stronie agencji

Załącznik

O_6_zwierzeta_przyznanie_2016_1.pdf

Witam pierwszy wniosek o dopłaty składałem w 2011 czyli wygląda na to że płatność dla młodych rolników dostane tylko raz, a widzę że nowy wniosek mi przyszedł już ze zaznaczonym krzyżykiem "młody rolnik" co z tym zrobić? poprawić czy zostawić tak jak jest i liczyc na trochę szczęścia?

Witam

W takim przypadku jeśli wniosek będzie sprawdzany przez agencję oni sami się skapną,że minął okres 5 lat. Żadnych konsekwencji z tego nie będzie tylko tyle, że nie wypłacą za młodego rolnika ewentualnie w celu skreślenia w check boxie będą wzywać.

Jak zostawi się tak jak jest to nic nie szkodzi

Chciałem się zapytać jak to jest z młodym Rolnikiem, od kiedy się liczy? Przejąłem gosp.w 2014 akt notarialny, a krus płace od 2013?

Witam

Wg rozporządzenia o dopłatach bezpośrednich młody rolnik jest liczony od najwcześniejszej daty związanej z prowadzeniem gospodarstwa czy ubezpieczeniem rolnika. W tym przypadku rok 2013 tak więc 2018 roku

rafffffff    5

Witam dostalem dezyzje o odmowie doplat do Mlodego rolnika  i tu sie zastanawiam dlaczego? w uzasadnieniu agencja napisla ze KRUS  jako rolnik oplacalem od 2006r( bo tak  jest).Sprawa wyglada tak ze ojlalem gosp. w 2013 roku i od tego momentu skladalem na siebie doplaty i myslalem ze doplata sie nalezy jescze 2 lata a tu zonk , nadmienie ze po spadku mialem czesc ziemi od podstawowki ale prowadzila je mama.Czy odwolywac sie od dezyzji czy Agencja ma racje?

Lizelotta    4

Witam dostalem dezyzje o odmowie doplat do Mlodego rolnika  i tu sie zastanawiam dlaczego? w uzasadnieniu agencja napisla ze KRUS  jako rolnik oplacalem od 2006r( bo tak  jest).Sprawa wyglada tak ze ojlalem gosp. w 2013 roku i od tego momentu skladalem na siebie doplaty i myslalem ze doplata sie nalezy jescze 2 lata a tu zonk , nadmienie ze po spadku mialem czesc ziemi od podstawowki ale prowadzila je mama.Czy odwolywac sie od dezyzji czy Agencja ma racje?

Witam

Niestety odwołanie w tym przypadku nie ma sensu - agencja ma rację, gdyż wg rozporządzenia o dopłatach bezpośrednich młody rolnik jest liczony od najwcześniejszej daty związanej z prowadzeniem gospodarstwa czy ubezpieczeniem rolnika. W pana przypadku najwcześniejszą datą jest rok 2006 czyli od kiedy był opłacany KRUS więc 5 lat minęło

staszek131415    2146

I po co dzielić rolników tymi dopłatami na lepszych i gorszych? Powinna być jedna stawka do ha i żadnej modernizacji każdy kupowałby sprzęt jaki potrzebuje a tak mamy to co mamy

robert55555    29

Jak nie mineło 14 dni od dnia otrzymania decyzji, możesz się odwołac do Dyrektora za pośrednictwem Kierownika swego BP. Odwołanie nie wsztrzymuje przelewania kasy jaka została tobie przyznana w decyzji. Najwyżej nie dopłacą tobie kasy z młodego rolnika. Uwazam że decyzja została prawidłowo wydana i kasa za młodego rolnika sie tobie nie nalezy.

Jak jest liczona data dla młodego rolnika:

Data rozpoczęcia działalności rolniczej, na podstawie daty nadania numeru REGON.

Data wpisu do CEIDG.

Data złożenia wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich, płatności w ramach PROW, pomocy w ramach programu SAPARD i innych programów pomocowych dla rolników.

Data objęcia w posiadanie zwierząt, które objęte są obowiązkiem ewidencyjnym.

Data objęcia ubezpieczeniem KRUS.

Na podstawie tych danych wybierana jest najwcześniejsza data od ktorej liczy się okres 5 lat dla młodego rolnika.

Płatność przyznawana jest na okres 5 lat, licząc od dnia założenia gospodarstwa i do maksymalnej powierzchni 50 ha.

TheByku    0

Witam
W pana przypadku taką jałówkę dopisujemy jako bydło a nie krowa.
Wg agencji bydło nie ważne czy samica czy samiec, która na dzień 15 maja ma nie ukończone 24 m-ce. W tym przypadku jałówka ma 20m-cy jest liczona jako bydło nie krowa do dopłat

Dziękuje

witejus    152

I po co dzielić rolników tymi dopłatami na lepszych i gorszych? Powinna być jedna stawka do ha i żadnej modernizacji każdy kupowałby sprzęt jaki potrzebuje a tak mamy to co mamy

Masz racje tylko z drugiej strony mnożenie coraz więcej i większych  bzdur typu zazielenianie EFA  itp jest doskonałym sposobem na likwidacje bezrobocia

jaroWM    26

jest wniosek na 2016, tylko nie ma w nim działki, którą dokładałem kilka dni po złożeniu wniosku w 2015... dopłat, decyzji oczywiście brak.

D-e-x-t-e-r    2

Mam pytanie będe składał wniosek o dopłaty bezpośrednie po raz pierwszy, wiem ze sporo rolników z mojej okolicy otrzymali już wnioski z mapkami, czy ja też je otrzymam czy skąd mam je ogarnąć ?

freetaxi    176

Pierwszy raz będziesz składał wniosek o dopłaty więc ARiMR nie przesłała Ci spersonalizowanego wniosku tak jak innym osobom. 

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. 

Tel: 511-293-290.

D-e-x-t-e-r    2

Pierwszy raz będziesz składał wniosek o dopłaty więc ARiMR nie przesłała Ci spersonalizowanego wniosku tak jak innym osobom. 

Czyli musze udać się do Biura Powiatowego i tam mi dadzą te dokumenty, czy mam je sam skądś pobrać, czy co muszę zrobić...

freetaxi    176

Wniosek znajdziesz na stronie ARiMR. Po załączniki graficzne najwygodniej polecam udać się do BP. 

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. 

D-e-x-t-e-r    2

Wniosek znajdziesz na stronie ARiMR. Po załączniki graficzne najwygodniej polecam udać się do BP. 

Ok. czy wydadzą mi to od ręki ?

freetaxi    176

Zależy od BP. Ale wątpię. 

Roki212    88

Dziś przyszedł spersonalizowany wniosek o dopłaty na 2016 rok i co ciekawe bez załączników graficznych, brakuje wszystkich mapek  :lol:  :lol:  Chory kraj...

Lizelotta    4

Mam pytanie będe składał wniosek o dopłaty bezpośrednie po raz pierwszy, wiem ze sporo rolników z mojej okolicy otrzymali już wnioski z mapkami, czy ja też je otrzymam czy skąd mam je ogarnąć ?

Witam

Jeśli po raz pierwszy będzie składany wniosek można udać się po mapki do BP agencji lub ściągnąć je sobie samemu z programu GEOPORTAL tego typu mapki też są uznawane przez Agencję. W tym przypadku trzeba dokładnie znaleść w programie obręb,miejscowość danej działki. Raczej agencja od ręki nie wydaje mapek.

MarcinMadry    1

Witam! Mam pytanko... Chcę w tym roku po raz pierwszy zasiać na zakupionym ugorze zasiać na 2.5 ha łubin, może ktoś podesłać na e-maila zdjecia wniosku gdzie dodatkowo trzeba wpisać że to wysokobialkowe aby otzymac dodatkową płatność . I czy to prawda że na ten rok żeby je otrzymać trzeba będzie przedstawić fakturę za sprzedaż nasion? Bo takie słuchy mnie doszly. e-mail: madrym1@wp.pl
I jeszcze dodam że jeżeli się urodzi to będę chciał skosic na nasiona, a jeżeli nie to przyorze.

staszek131415    2146

Mam pytanie łączę dwie działki ewidencyjne w jedną jednak nie wiem czy uda mi się to przed końcem terminu składania wniosków czy nie będzie potem problemu w razie kontroli że jest numer działki niezgodny z wnioskiem?

freetaxi    176

Podajesz zawsze stan faktyczny. Potem ewentualnie zmiana do wniosku i dostarczenie nowych wypisów z rejestru.

Lizelotta    4

Witam! Mam pytanko... Chcę w tym roku po raz pierwszy zasiać na zakupionym ugorze zasiać na 2.5 ha łubin, może ktoś podesłać na e-maila zdjecia wniosku gdzie dodatkowo trzeba wpisać że to wysokobialkowe aby otzymac dodatkową płatność . I czy to prawda że na ten rok żeby je otrzymać trzeba będzie przedstawić fakturę za sprzedaż nasion? Bo takie słuchy mnie doszly. e-mail: madrym1@wp.pl

I jeszcze dodam że jeżeli się urodzi to będę chciał skosic na nasiona, a jeżeli nie to przyorze.

Witam

Na pierwszej stronie wniosku w check boxie zaznacza pan krzyżykiem płatności do powierzchni upraw roślin wysokobiałkowych.

W oświadczeniu o sposobie wykorzystania działek rolnych ( Sekcja wniosku VIII) wpisuje pan PWB oraz powierzchnię. Jeżeli ma pan więcej niż 10 ha gruntów rolnych rozpisanie łubinu będzie wyglądać następująco:

A JPO

A1 PWB

A1a Łubin

Jeżeli ma pan mniej niż 10 ha gruntów ornych rozpisuje się w następujący sposób

A JPO

A1 PWB

To nie prawda, że do otrzymania tego typu dopłat potrzebna jest faktura zakupu nasion. Nie ma znaczenia na co będzie przeznaczony łubin czy na nasiona czy na zaoranie. Ważne aby do 15 lipca był on na polu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.

Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.

Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Temat nienowy, ale wciąż budzi emocje:

Co jest Waszym zdaniem gorsze:
      ,
      Czy jeśli - przedsiębiorczy według jednych, a cwany według innych - gość realnie, choć samozwańczo, zaorze i skosi ziemię należącą do Skarbu Państwa, którą zarządza Agencja Nieruchomości Rolnych i w konsekwencji dostanie za nią dopłaty ?

Czy też jeśli ANR nic z gruntami nie robi, nie puszcza ich w dzierżawę, nie gospodaruje, ziemia leży odłogiem i się degraduje, ale nikt nie dostaje dopłat?

Jak wiadomo ANR sama o dopłaty nie występuje, jednak, jak się okazuje, ostatnio boli ją mocno, że za samozwańcze prace na jej gruntach różni "odważni" biorą dopłaty - choć właściwie, pomijając aspekt moralny, taka niezamówiona "przysługa" to dla ANR darmowe doglądanie należącej do niej ziemi. Okazuje się, że ostatnio ANR - a jakże, za publiczne pieniądze - wynajmuje prywatne firmy ochroniarskie, żeby dzień i noc strzegły jej nieuprawianych terenów, żeby nie dostał się na nie żaden chętny i gorliwy siewca i czasem nie wziął za to dopłat bezpośrednich.

Sprawiedliwość czy polityka psa ogrodnika? Czy jest coś szkodliwego społecznie, w oraniu nie swojej ziemi, jeśli nie ma konfliktu krzyżowego z właścicielem, normy są utrzymane przez cały rok kalendarzowy, a grunt państwowy zyskuje dzięki temu na wartości?

Polecam wszystkim jutrzejszy (4 września, środa, godz. 14.30 ) materiał w programie "Interwencja bis" na Polsacie biznes, w całości poświęcony tej tematyce. Zachęcam do dyskusji.

PS.: Powtórka programu będzie emitowana także w czwartek (5 września) o godz. 9.30 rano.
    • Przez wika
      Witam mam takie pytanie ojciec przepisał na mnie gospodarstwo i dostał ręnte bo taki był warunek było to w maju 2012 wczesnej złożył wnioski o dopłaty.Pojechaliśmy do agencji zgłośić ten fakt przekazania gospodarstwa i w agencji złożyłem wniosek o nadanie nr gospodarstwa i chcieliśmy zgłośic fakt przekazani gospodarstwa.Urzędnik tej agencji przyjął wniosek o nadaniu nr gospodarstwa a z przekazie gospodarstwa powiedział że to się pużniej się załatwi no i teraz jest problem ojciec dostał dopłaty i kolejne wnioski na dopłaty przyszły na niego i pojechaliśmy znowu do agencji z tymi wnioskami a tam szok pani z tej agencji powiedziała ze zabiorą dopłaty ze nie było przekazania i ogólnie jest złe.Jestesmy na etapie czekania które trwa już prawie rok czasu na decyzje w tej sprawie.Czego faktycznie mozemy się spodziewac?