Skocz do zawartości

Polecane posty

farmervip    78

na działkach oznaczonych literą   e- erozja powinno się utrzymywać okrywę roślinna przez całą zime

Kto ci takich głupot naopowiadał?

:) :)

Sadek    462

Raczej nie. W tej chwili są dosyć precyzyjne urządzenia, dzięki którym ustala się granice działki. 

Zgadza się są, tylko jest jedno ale 2/3 lata temu geodeta oddzielał działkę i działał na starym sprzęcie na części punktów gdyż w drzewach nie było sygnału bo niebo było zachmurzone (tak mówił).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Ninja    8

Dobrze rozumuję że jednolita płatność obszarowa jest dla całego areału a dodatkowo jeśli jest się młodym rolnikiem to do każdego hektara jest dodatkowo 231,97zł?
a jak jeszcze na przykład posieję roślinę białkową to mam dodatkowo jeszcze  430,49 zł/ha?

Wiadomość z agroFakt.pl

mlodyhef    145

tylko chyba w tym roku te rośliny białkowe zostały trochę "zmodernizowane" na naszą niekorzyść i jest ich mniejsza liczba, koniczyny i lucerny wypadły? 

Thomas2135    1302

Podział wusokobialkowych zmienia się w 2017 roku. Będą dzielić się na wysokobiałkowe z przeznaczeniem na paszę dla zwierząt(koniczyny, lucerna) i na zbiór ziarna. Powierzchnie pełnej stawki płatnosci do 75 ha a powyżej zmniejszenia. Więcej znajdziecie w internecie.

marekfarmer    4977

Ciekawe   czy  stawka   do   roślin  wysoko białkowych  będzie  taka sama  jak do  paszowych  czy  inna

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Piechu    43

Jezeli uprawa jest zniszczona np przez dziki trzeba ten fakt zglosic do agencji np razem z protokolem szaxowania strat.

Mannlicher    3

Na stronie agencji nie ma wyszczególnionych stawek dopłat wiec nie wiadomo czy będą dokładnie takie jak podaje np. top agrar.

staszek131415    2143

Jezeli uprawa jest zniszczona np przez dziki trzeba ten fakt zglosic do agencji np razem z protokolem szaxowania strat.

Ale czy dopłata wówczas przysługuje ? I JAK MAM protokół strat przedstawić jak szkody szacuje się tuż przed zbiorem?

Ecopiotr    105

Możesz złożyć prośbę o wydanie decyzji w Twoim BP. Powinni wydać bez problemu, bo mają ją w aktach.

Copacabana    4

Mam pół hektara górki gdzie rośnie co roku zboże ale plon zerowy w stosunku do nakładów, jedynie dla dopłat opłaca się to siać. Chciałbym tam posadzić Robinię Akacjową jako baza pożytkowa dla pszczół oraz w dalekiej przyszłości opał /akacja = grab/ Jakie dopłaty przysługują do zalesionego terenu?

W dopłaty do lasów nie chce wchodzić bo leśniczy sam wybiera rodzaj drzewa jaki mu odpowiada i kupa zachodu jak na taką małą powierzchnię.

Rolnik nie szuka żony.

Bolsick    5

Podlaskie jestem myslicie ze decyzja to juz kasa hahha w tamtym roku decyzja grudzien kasa koniec czerwca wiec to jest g..... prawda

Bolsick    5

Podlaskie jestem myslicie ze decyzja to juz kasa hahha w tamtym roku decyzja grudzien kasa koniec czerwca wiec to jest g..... prawda

jaco25    262

Zaliczki od kiedy mają wypłacać, dostał już ktoś???

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

marekfarmer    4977

od jutra zaczynają wypłacać

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.

Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.

Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Temat nienowy, ale wciąż budzi emocje:

Co jest Waszym zdaniem gorsze:
      ,
      Czy jeśli - przedsiębiorczy według jednych, a cwany według innych - gość realnie, choć samozwańczo, zaorze i skosi ziemię należącą do Skarbu Państwa, którą zarządza Agencja Nieruchomości Rolnych i w konsekwencji dostanie za nią dopłaty ?

Czy też jeśli ANR nic z gruntami nie robi, nie puszcza ich w dzierżawę, nie gospodaruje, ziemia leży odłogiem i się degraduje, ale nikt nie dostaje dopłat?

Jak wiadomo ANR sama o dopłaty nie występuje, jednak, jak się okazuje, ostatnio boli ją mocno, że za samozwańcze prace na jej gruntach różni "odważni" biorą dopłaty - choć właściwie, pomijając aspekt moralny, taka niezamówiona "przysługa" to dla ANR darmowe doglądanie należącej do niej ziemi. Okazuje się, że ostatnio ANR - a jakże, za publiczne pieniądze - wynajmuje prywatne firmy ochroniarskie, żeby dzień i noc strzegły jej nieuprawianych terenów, żeby nie dostał się na nie żaden chętny i gorliwy siewca i czasem nie wziął za to dopłat bezpośrednich.

Sprawiedliwość czy polityka psa ogrodnika? Czy jest coś szkodliwego społecznie, w oraniu nie swojej ziemi, jeśli nie ma konfliktu krzyżowego z właścicielem, normy są utrzymane przez cały rok kalendarzowy, a grunt państwowy zyskuje dzięki temu na wartości?

Polecam wszystkim jutrzejszy (4 września, środa, godz. 14.30 ) materiał w programie "Interwencja bis" na Polsacie biznes, w całości poświęcony tej tematyce. Zachęcam do dyskusji.

PS.: Powtórka programu będzie emitowana także w czwartek (5 września) o godz. 9.30 rano.
    • Przez wika
      Witam mam takie pytanie ojciec przepisał na mnie gospodarstwo i dostał ręnte bo taki był warunek było to w maju 2012 wczesnej złożył wnioski o dopłaty.Pojechaliśmy do agencji zgłośić ten fakt przekazania gospodarstwa i w agencji złożyłem wniosek o nadanie nr gospodarstwa i chcieliśmy zgłośic fakt przekazani gospodarstwa.Urzędnik tej agencji przyjął wniosek o nadaniu nr gospodarstwa a z przekazie gospodarstwa powiedział że to się pużniej się załatwi no i teraz jest problem ojciec dostał dopłaty i kolejne wnioski na dopłaty przyszły na niego i pojechaliśmy znowu do agencji z tymi wnioskami a tam szok pani z tej agencji powiedziała ze zabiorą dopłaty ze nie było przekazania i ogólnie jest złe.Jestesmy na etapie czekania które trwa już prawie rok czasu na decyzje w tej sprawie.Czego faktycznie mozemy się spodziewac?