Skocz do zawartości

Polecane posty

Matey    450

Mam pytanie, do kiedy agencja ma czas na kontrolę w terenie? W tym roku koszę łubin talerzówką i nie ma sensu go dłużej trzymać na polu. Coś mi świta data 15.07, ale czy dobrze? Czy może coś się zmieniło?

KS Falubaz

marko-kolo    303

roślina zadeklarowana we wniosku ma być na polu do 15.07 

co do czasu na kontrole to chyba  nie ma takiego , więc mogą  kiedy im pasuje 

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

Wiadomość z agroFakt.pl

robert55555    29

Mam pytanie, do kiedy agencja ma czas na kontrolę w terenie? W tym roku koszę łubin talerzówką i nie ma sensu go dłużej trzymać na polu. Coś mi świta data 15.07, ale czy dobrze? Czy może coś się zmieniło?

Kolego termin zostal zmieniony i do obowiązuje do końca lipca. Roślinę jaka zadeklarowałeś we wniosku ma byc na polu do końca lipca. Termin ten zostal wydłużony i obowiązuje od jakiś 2-3 tygodni, daty dobrze nie pamietam. A co do kontroli. Zawsze moga wpaść nie ma terminu na taka kontrole.

Edytowano przez robert55555

Matey    450

no ja byłem w agencji i informacje dostałem o 15.07. Nie bede z tym czekał do końca lipca bo szkoda mi zachwaścić pole. Jęczmienie ozime schodzą z pola jeszcze w czerwcu, i co z tym fantem zrobić?

KS Falubaz

robert55555    29

Na pewno jest koniec lipca. A co zrobisz twoj wybor. Jak jestes zwolniony z zazielenienia to nic nie tracisz na tym. Jak podlegasz zazielenieniu to myślę ze tez mie tracisz bo nie sadze ze % tak zmienia. Wszystko zależy czy będziesz mial kontrole czy tez nie.
Zerknij kolego na ten artykul w tym linku.

http://nowoczesnafarma.pl/Zmiana-terminu-kontroli-dywersyfikacji-upraw.html

marko-kolo    303

jak dokładnie się wczytać to tu nie piszą że roślina ma być do 31 lipca na polu , tylko o możliwości kontroli 

wystarczą resztki pożniwne na podstawie których można stwierdzić dana uprawę 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

Sadek    462

Koledzy w sąsiedniej wiosce to śnieg leżał na polu a Oni oceniali co było tam w żniwa, podobna sytuacja u kuzynki tylko tam nie szukali co rosło tylko chodziło o powierzchnię nieużytków.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

KAROL85    0

Czy jeżeli przeoczyłem i nie zaznaczyłem "ptaszka" przu dopłacie dla młodego rolnika na pierwszej stronie wniosku to nie dostane tej płatności pomimo że sie kwalifiluje do niej? Zauważyłem to dzisiaj a doczytałem że zmiany można byłoskładać do 11 lipca

Sadek    462

Wizyta w ARiMR i  problem powinni rozwiązać, do mnie jak na mapce nie widzieli granicy to dzwonili aby uzupełnić, nie robili do tego żadnej notatki.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

robert55555    29

Czy jeżeli przeoczyłem i nie zaznaczyłem "ptaszka" przu dopłacie dla młodego rolnika na pierwszej stronie wniosku to nie dostane tej płatności pomimo że sie kwalifiluje do niej? Zauważyłem to dzisiaj a doczytałem że zmiany można byłoskładać do 11 lipca

Zloz zmianę do wniosku i na zmianie zaznacz. Pamietaj ze zmiana będzie z sankcjami tylko do płatności mr i liczone 1% za dzien złożony po terminie normalnym.

jadrek36    0

Witam!

Jeżeli mam poniżej 10h i mam tylko łąkę to też muszę ją skosić do końca Lipca, czy nie mam żadnych obowiązków?

Pozdrawiam

Edytowano przez jadrek36

robert55555    29

Witam!

Jeżeli mam poniżej 10h i mam tylko łąkę to też muszę ją skosić do końca Lipca, czy nie mam żadnych obowiązków?

Pozdrawiam

Tez masz obowiązek.

adaammek    10

Wiecie może kiedy będą znane stawki za rośliny wysokobiałkowe?

30 września 2016

womir    20

Witam!

Pozdrawiam

Nie masz żadnych obowiązków . U mnie na wiosce tacy nie mają żadnych , jedyny obowiązek to sprawdzenie stanu konta czy pieniądze za odłogi je zasiliły . Dziwne jest to że takich nie kontrolują w ogóle . Łatwo sprawdzić na stronie kto wyłudza dopłaty : http://beneficjenciwpr.minrol.gov.pl/search

jacek472    16

Czy jak zadeklarowałem na zazielenienie poplon po rzepaku składający się z gorczycy i jęczmienia jarego to będe miał problem jak posieje tylko jęczmień i przytalerzuje rzepaczysko? Bo przecież jak posieje gorczyce to chyba rzepak ją zadusi i tak?

robert55555    29

Czy jak zadeklarowałem na zazielenienie poplon po rzepaku składający się z gorczycy i jęczmienia jarego to będe miał problem jak posieje tylko jęczmień i przytalerzuje rzepaczysko? Bo przecież jak posieje gorczyce to chyba rzepak ją zadusi i tak?

Wszystko zależy od tego czy będziesz mial kontrole czy tez nie. W przypadku kontroli jak stwierdza ze nie ma 2 roślin w poplonie to nie spełniasz efa a nie spełniając efa, masz problem z zazielenieniem przez to masz mniejsza ilość ha di zazielenienia.

adaammek    10

witam czy otrzymujecie informacje o powierzchni PEG  do działek zgłoszonych pierwszy raz  w tym roku  podawałem nowe działki ale arimr nie przysłał mi info o powierzchni PEG czy oni wyznaczają PEG dopiero w trakcjie kontroli administracyjnej

dopatrzyłem się błędu ni wpisałem  w tabeli  11 i 12 gruntów niezgłoszonych do płatności oczywiście  zadnych gruntów niezgłoszonych nie osiadam zostawiłem tabele nie wypełnioną  czy poprosić armir o poprawienie wniosku 

kromlek    1

witam, mam takie pytanie może niezbyt w odpowiednim temacie ale trochę związany z dopłatami, jakie mogą być konsekwencje jeśli uczepią się odnośnie składowania obornika na polu??? bo podobno ktoś się kręcił przy mojej pryzmie :/

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.

Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.

Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Temat nienowy, ale wciąż budzi emocje:

Co jest Waszym zdaniem gorsze:
      ,
      Czy jeśli - przedsiębiorczy według jednych, a cwany według innych - gość realnie, choć samozwańczo, zaorze i skosi ziemię należącą do Skarbu Państwa, którą zarządza Agencja Nieruchomości Rolnych i w konsekwencji dostanie za nią dopłaty ?

Czy też jeśli ANR nic z gruntami nie robi, nie puszcza ich w dzierżawę, nie gospodaruje, ziemia leży odłogiem i się degraduje, ale nikt nie dostaje dopłat?

Jak wiadomo ANR sama o dopłaty nie występuje, jednak, jak się okazuje, ostatnio boli ją mocno, że za samozwańcze prace na jej gruntach różni "odważni" biorą dopłaty - choć właściwie, pomijając aspekt moralny, taka niezamówiona "przysługa" to dla ANR darmowe doglądanie należącej do niej ziemi. Okazuje się, że ostatnio ANR - a jakże, za publiczne pieniądze - wynajmuje prywatne firmy ochroniarskie, żeby dzień i noc strzegły jej nieuprawianych terenów, żeby nie dostał się na nie żaden chętny i gorliwy siewca i czasem nie wziął za to dopłat bezpośrednich.

Sprawiedliwość czy polityka psa ogrodnika? Czy jest coś szkodliwego społecznie, w oraniu nie swojej ziemi, jeśli nie ma konfliktu krzyżowego z właścicielem, normy są utrzymane przez cały rok kalendarzowy, a grunt państwowy zyskuje dzięki temu na wartości?

Polecam wszystkim jutrzejszy (4 września, środa, godz. 14.30 ) materiał w programie "Interwencja bis" na Polsacie biznes, w całości poświęcony tej tematyce. Zachęcam do dyskusji.

PS.: Powtórka programu będzie emitowana także w czwartek (5 września) o godz. 9.30 rano.
    • Przez wika
      Witam mam takie pytanie ojciec przepisał na mnie gospodarstwo i dostał ręnte bo taki był warunek było to w maju 2012 wczesnej złożył wnioski o dopłaty.Pojechaliśmy do agencji zgłośić ten fakt przekazania gospodarstwa i w agencji złożyłem wniosek o nadanie nr gospodarstwa i chcieliśmy zgłośic fakt przekazani gospodarstwa.Urzędnik tej agencji przyjął wniosek o nadaniu nr gospodarstwa a z przekazie gospodarstwa powiedział że to się pużniej się załatwi no i teraz jest problem ojciec dostał dopłaty i kolejne wnioski na dopłaty przyszły na niego i pojechaliśmy znowu do agencji z tymi wnioskami a tam szok pani z tej agencji powiedziała ze zabiorą dopłaty ze nie było przekazania i ogólnie jest złe.Jestesmy na etapie czekania które trwa już prawie rok czasu na decyzje w tej sprawie.Czego faktycznie mozemy się spodziewac?