Skocz do zawartości

Polecane posty

staszek131415    2146

Mam na jednej działce dwie nie graniczące ze sobą uprawy tej samej rośliny jak je zadeklarować łącznie czy każdą osobno?

Lizelotta    4

Mam na jednej działce dwie nie graniczące ze sobą uprawy tej samej rośliny jak je zadeklarować łącznie czy każdą osobno?

Jeżeli rozdziela je rów melioracyjny to deklaruje Pan każdą osobną. Jeżeli ma pan powyżej 10 ha to będzie to wyglądało w ten sposób

A JPO - powierzchnia dana

B JPO - powierzchnia rośliny

Jeżeli ma pan powyżej 10 ha wtedy to będzie wyglądać tak:

A JPO - powierzchnia

A1 - nazwa uprawy

B JPO - powierzchnia

B1 - nazwa uprawy

Czy może te same uprawy rozdziela inna uprawa?

mati0907    2

Kiedy po raz pierwszy składał Pan na siebie wniosek obszarowy? Jeśli w 2012 roku to przysługuje płatność dla młodego rolnika. Z podane daty wszystko wskazuje, że wniosek po raz pierwszy był składany w 2012roku więc płatność przysługuje.

wniosek na dopłaty tak, ale bydło w grudniu 2011 i krus w sierpniu 2011 a z tego linka od kolegi wyżej wynika że ubezpiecznie w krus też się liczy.

Wiadomość z agroFakt.pl

staszek131415    2146

Jeżeli rozdziela je rów melioracyjny to deklaruje Pan każdą osobną. Jeżeli ma pan powyżej 10 ha to będzie to wyglądało w ten sposób

A JPO - powierzchnia dana

B JPO - powierzchnia rośliny

Jeżeli ma pan powyżej 10 ha wtedy to będzie wyglądać tak:

A JPO - powierzchnia

A1 - nazwa uprawy

B JPO - powierzchnia

B1 - nazwa uprawy

Czy może te same uprawy rozdziela inna uprawa?

Te same uprawy rozdziela inna

machtomi    5
Napisano (edytowany)

Wypełniam wniosek o dopłaty przez internet i mam cały czas informacje"

Suma zadeklarowanych powierzchni działek rolnych położonych na działce ewidencyjnej 18xxxx nie może przekraczać powierzchni z pola Maksymalny kwalifikowalny obszar PEG.

W działkach ewidencyjnych mam obszar PEG ( te niedostępne opcje na zero z powodu ze jest to nowa działka)"

Wniosek przechodzi w przypadku tylko takim jak na zdjeciu

Jeżeli z grupy upraw wybiorę JPO to cały czas błąd  w obszarach PEG 

post-131771-0-38358300-1463746439_thumb.jpg

Edytowano przez machtomi

geo2    4

nie zaznaczyłem płatności do bydła i nie załączyłem oświadczenia z numerami zwierząt. czytam instrukcje i wnioskuje, że takiej zmiany złozyć nie mogę ... czy płatności mi przepadną?  czy źle czytam instrukcje?

matingus    107

już nie dostaniesz.

Płatność przysługuje do zwierząt urodzonych najpóźniej w dniu 15 maja roku, w którym został złożony wniosek o przyznanie tej płatności.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

pawel885    437

Ale jak kupiłem np 17 maja cielaka urodzonego 14 maja to dostanę dopłatę? 

robert55555    29

Ale jak kupiłem np 17 maja cielaka urodzonego 14 maja to dostanę dopłatę?

Tak dostaniesz, musisz go wpisać do oświadczenia i złożyć razem ze wnioskiem.

robert55555    29
Napisano (edytowany)

Wypełniam wniosek o dopłaty przez internet i mam cały czas informacje"

Suma zadeklarowanych powierzchni działek rolnych położonych na działce ewidencyjnej 18xxxx nie może przekraczać powierzchni z pola Maksymalny kwalifikowalny obszar PEG.

W działkach ewidencyjnych mam obszar PEG ( te niedostępne opcje na zero z powodu ze jest to nowa działka)"

Wniosek przechodzi w przypadku tylko takim jak na zdjeciu

Jeżeli z grupy upraw wybiorę JPO to cały czas błąd w obszarach PEG

Zle otwiera mi twój pintscreen. Wydaje mi sie, bo dobrze nie widzę masz Blad w wypełnianiu wniosku. Pownno byc tak wypelnione:

B JPO powierzchnia-dzialka/ki- powierzchnia.

B1 grupa rodzaj uprawa pod spodem trwa na g.o.

nie zaznaczyłem płatności do bydła i nie załączyłem oświadczenia z numerami zwierząt. czytam instrukcje i wnioskuje, że takiej zmiany złozyć nie mogę ... czy płatności mi przepadną? czy źle czytam instrukcje?

Dostaniesz płatność tylko musisz zrobić tak jak napiszę. Tamten wniosek wycofujesz w całości. Składasz nowy wniosek, dołączasz oswiadczenie do płatności do bydla czy/i krów, zaznaczasz odpowiednie płatności i dostaniesz kase do sztuk zwierząt. Wniosek musisz jeszcze raz wypełnić od nowa. Jak nie wiesz jak wypełnić niech BP skseruje wniosek jaki złożyłeś juz w 2016 roku.

Edytowano przez robert55555

Dorka11    0

Jak we wniosku o dopłaty wpisać pole obsiane jęczmieniem, które planuje skosić na zielonkę? Jako jęczmień, trawa na gruńcie ornym czy jeszcze inaczej?

robert55555    29

Kiedy zamierzasz skosić? Uprawę jaka jest wpisana we wniosku(powyżej 10.00ha) ma znajdować na polu do 15 lipca.

Dorka11    0

Skosze na pewno przed 15 lipca. Jest to 1 ha jęczmienia. Na pozostałych gruntach( 15ha) zboża zostają do żniw. Czy w takim razie nie mogę zgłosić tego jęczmienia na zielonkę, bo 15 lipca pole będzie puste?

machtomi    5

Nikt nie pomoże z tym JPO? Dlaczego dla niektórych działek nie przechodzi kabinacja
A JPO
A1 uprawa ? Tylko w opcji

A
A1 uprawa
Czy mogę tak wysłać bez JPO?
Wniosek przez internet powyżej 10 ha

staszek131415    2146

Skosze na pewno przed 15 lipca. Jest to 1 ha jęczmienia. Na pozostałych gruntach( 15ha) zboża zostają do żniw. Czy w takim razie nie mogę zgłosić tego jęczmienia na zielonkę, bo 15 lipca pole będzie puste?

Zgłoś po prostu jako ugór dopłata taka sama i w razie co nie musisz się tłumaczyć

robert55555    29

Roślinę jaka wpiszesz powinna być na polu do 15 lipca. Chyba ze przed 15 czerwca skosisz i jakas nowa wsiejesz to ja wpisz we wniosku.

marko-kolo    307

no ja bym się tak nie rozpędzał z tym ugorem do efa 

a nie może wpisać po  prostu;rośliny zielone na paszę ? 

Grunty ugorowane - w ramach obowiązkowej praktyki utrzymywania obszarów proekologicznych to grunty, na których w okresie od dnia 1 stycznia do dnia 31 lipca w danym roku nie jest prowadzona produkcja rolna (po upływie tego terminu rolnik będzie mógł przywrócid grunty do produkcji). Na ugorach uznawanych za obszar proekologiczny (EFA):  obowiązuje zakaz wysiewu i uprawy gatunków roślin na cele produkcyjne, w tym zakaz wypasu i koszenia,  dopuszcza się stosowanie herbicydów w celu przeciwdziałania wkraczaniu niepożądanej roślinności (zgodne z zasadą wzajemnej zgodności),  dopuszcza się wysiew mieszanek nasion roślin polnych w celu zwiększenia korzyści płynących z różnorodności biologicznej, pod warunkiem, iż nie są one wykorzystywane w celach produkcyjnych i do skarmiania zwierząt.

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

robert55555    29

no ja bym się tak nie rozpędzał z tym ugorem do efa

a nie może wpisać po prostu;rośliny zielone na paszę ?

Grunty ugorowane - w ramach obowiązkowej praktyki utrzymywania obszarów proekologicznych to grunty, na których w okresie od dnia 1 stycznia do dnia 31 lipca w danym roku nie jest prowadzona produkcja rolna (po upływie tego terminu rolnik będzie mógł przywrócid grunty do produkcji). Na ugorach uznawanych za obszar proekologiczny (EFA):  obowiązuje zakaz wysiewu i uprawy gatunków roślin na cele produkcyjne, w tym zakaz wypasu i koszenia,  dopuszcza się stosowanie herbicydów w celu przeciwdziałania wkraczaniu niepożądanej roślinności (zgodne z zasadą wzajemnej zgodności),  dopuszcza się wysiew mieszanek nasion roślin polnych w celu zwiększenia korzyści płynących z różnorodności biologicznej, pod warunkiem, iż nie są one wykorzystywane w celach produkcyjnych i do skarmiania zwierząt.

Masz racje. Zawsze moze wziąć lubin, będzie do efa i płatność P_WB

Dorka11    0

A co zrobić z gruntem ornym, który w tym roku przeznaczyłem pod wybieg dla zwierząt?

akernolat    17

mam problem, złożyłem wniosek przez internet. Mam w nim błąd. Czy mogę teraz wysłać ponownie zmieniony wniosek?

wojtekd    1862

Cz jutro ( 27 V piątek ) powiatowe biura ARiMR będą czynne ?

OBÓZ NARODOWO-RADYKALNY

matingus    107

a dlaczego mają być zamknięte.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

agropomiary    0

Co myślicie o powierzchni gruntów niezgłoszonych do płatności - o co konkretnie chodzi? 

Czy np mam działke 10 ha i zgłaszam 5 ha do jednego gospodarstwa i 5 ha do drugiego gospodarstwa, wtedy w rubryke wpisuje, że działka rolna ma 5 ha i kolejne 5 ha nie zgłaszam?

Jak to interpretować?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.

Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.

Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Temat nienowy, ale wciąż budzi emocje:

Co jest Waszym zdaniem gorsze:
      ,
      Czy jeśli - przedsiębiorczy według jednych, a cwany według innych - gość realnie, choć samozwańczo, zaorze i skosi ziemię należącą do Skarbu Państwa, którą zarządza Agencja Nieruchomości Rolnych i w konsekwencji dostanie za nią dopłaty ?

Czy też jeśli ANR nic z gruntami nie robi, nie puszcza ich w dzierżawę, nie gospodaruje, ziemia leży odłogiem i się degraduje, ale nikt nie dostaje dopłat?

Jak wiadomo ANR sama o dopłaty nie występuje, jednak, jak się okazuje, ostatnio boli ją mocno, że za samozwańcze prace na jej gruntach różni "odważni" biorą dopłaty - choć właściwie, pomijając aspekt moralny, taka niezamówiona "przysługa" to dla ANR darmowe doglądanie należącej do niej ziemi. Okazuje się, że ostatnio ANR - a jakże, za publiczne pieniądze - wynajmuje prywatne firmy ochroniarskie, żeby dzień i noc strzegły jej nieuprawianych terenów, żeby nie dostał się na nie żaden chętny i gorliwy siewca i czasem nie wziął za to dopłat bezpośrednich.

Sprawiedliwość czy polityka psa ogrodnika? Czy jest coś szkodliwego społecznie, w oraniu nie swojej ziemi, jeśli nie ma konfliktu krzyżowego z właścicielem, normy są utrzymane przez cały rok kalendarzowy, a grunt państwowy zyskuje dzięki temu na wartości?

Polecam wszystkim jutrzejszy (4 września, środa, godz. 14.30 ) materiał w programie "Interwencja bis" na Polsacie biznes, w całości poświęcony tej tematyce. Zachęcam do dyskusji.

PS.: Powtórka programu będzie emitowana także w czwartek (5 września) o godz. 9.30 rano.
    • Przez wika
      Witam mam takie pytanie ojciec przepisał na mnie gospodarstwo i dostał ręnte bo taki był warunek było to w maju 2012 wczesnej złożył wnioski o dopłaty.Pojechaliśmy do agencji zgłośić ten fakt przekazania gospodarstwa i w agencji złożyłem wniosek o nadanie nr gospodarstwa i chcieliśmy zgłośic fakt przekazani gospodarstwa.Urzędnik tej agencji przyjął wniosek o nadaniu nr gospodarstwa a z przekazie gospodarstwa powiedział że to się pużniej się załatwi no i teraz jest problem ojciec dostał dopłaty i kolejne wnioski na dopłaty przyszły na niego i pojechaliśmy znowu do agencji z tymi wnioskami a tam szok pani z tej agencji powiedziała ze zabiorą dopłaty ze nie było przekazania i ogólnie jest złe.Jestesmy na etapie czekania które trwa już prawie rok czasu na decyzje w tej sprawie.Czego faktycznie mozemy się spodziewac?