Skocz do zawartości

Polecane posty

mariush19    0

Kolego ja sie zakręciłem. Bo sad jest uprawa trwala a te nie podlegają rozpisywaniu na rosliny, zaliczasz do płatności JPO i jest w porządku. Rozpisujemy tylko uprawy na gruntach ornych, a tam sadu przecież nie ma. Sorki ze wcześniej nie wyjaśniłem dokładnie koledze, jeszce raz przepraszam.

Czyli tak jak wyżej podałem rospiske?

Xawier    34

Mam pytanie: mam 14ha ornych i około 16 TUZów, zaorałem ponad hektar tuza i tam pójdzie QQ a na 2 ha ornych trawę posiałem, jak to będzie z tym EFA teraz? trzeba siać motylkowe jakieś czy nie?

Wiadomość z agroFakt.pl

robert55555    29

Mam pytanie: mam 14ha ornych i około 16 TUZów, zaorałem ponad hektar tuza i tam pójdzie QQ a na 2 ha ornych trawę posiałem, jak to będzie z tym EFA teraz? trzeba siać motylkowe jakieś czy nie?

Jak zaorałeś 1ha tuzu to mozesz zasiać qq, ale jak byl to tuz cenny to powinienes zasiać trawę zamiast qq, ale jak zwykly to moze byc qq.

Jeśli na tych 2 ha będzie trawa na g.o. to musisz rozpisać do EFA, ale jak będzie 2ha TUZ to nie musisz rozpisywać do EFA.

Mam pytanie co do płatnosci do bydła, otóż jeden z moich byków 7 maja kończy 24 miesiące, a w instrukcji wypełniania jest napisane "wiek zwierząt w dniu 15 maj roku, w którym został złożony wniosek o przyznanie tej płatnoiści, nie przekracza 24 miesięcy" czyli tego byka nie wpisywać do płatności?

robert55555    29

Mam pytanie co do płatnosci do bydła, otóż jeden z moich byków 7 maja kończy 24 miesiące, a w instrukcji wypełniania jest napisane "wiek zwierząt w dniu 15 maj roku, w którym został złożony wniosek o przyznanie tej płatnoiści, nie przekracza 24 miesięcy" czyli tego byka nie wpisywać do płatności?

Nie powinieneś go wpisać w oswiadczeniu odnośnie płatności do bydla, z racje ze mieć będzie wiecej niż 24 miesiące na 15 maja.

Xawier    34

Jak zaorałeś 1ha tuzu to mozesz zasiać qq, ale jak byl to tuz cenny to powinienes zasiać trawę zamiast qq, ale jak zwykly to moze byc qq.

Jeśli na tych 2 ha będzie trawa na g.o. to musisz rozpisać do EFA, ale jak będzie 2ha TUZ to nie musisz rozpisywać do EFA.

Na tych 2 ha jest już trawa z motylkowymi posiana i to bylo posiane na gruntach ornych więc nie wiem jak liczyć te 2 ha teraz jako g. o. czy TUZ

rafal25791    3

Czy można składać dopłaty na pole, którego nie jesteśmy właścicielem, ale użytkujemy ten grunt orny, a nikt więcej dopłat nie składa na ten obszar ?

lukbold    438

można dopóki nie znajdzie się chytrus który wie, że nie masz tutułu prawnego do dzialki i też napisze wniosek... a potem obaj sie będziecie tłumaczyć... A jeśli to grunt ANR to zaraz Cie znajdą ;)

robert55555    29

Na tych 2 ha jest już trawa z motylkowymi posiana i to bylo posiane na gruntach ornych więc nie wiem jak liczyć te 2 ha teraz jako g. o. czy TUZ

To juz zależy od Ciebie co zadeklarujesz.

rafal25791    3

A żeby złożyć wniosek muszę mieć nadany numer identyfikacyjny rolnika. Czy taki numer mogą mi nadać gdy nie posiadam na własność żadnej ziemi, czy muszę posiadać min. 1ha ?

marko-kolo    307

jeśli użytkujesz to możesz jak najbardziej składać o taki numer 

nie trzeba być właścicielem wystarczy być posiadaczem samoistnym albo dzierżawcą nawet na gębę 

inaczej jest jeśli to grunt ANR , tu musisz mieć z nimi umowę 

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

Slavo    6

mam umowę 12ha buraków cukrowych. 10ha kwotowych i 2 ha pozakwotowych. dopłatę P burak cukrowy dostane do 12 ha?

marcin31    3

Jeżeli dostaliśmy wstępnie wypełniony wniosek z oznaczeniami np A, B, C, itd a teraz muszę podopisywać A1, B1, C1 to czy mogę zostawić tą część wstępnie wypełniona a dopiero na końcu wniosku tj cz. VIII dopisywać A1, B1 C1

matingus    107

Możesz tak zrobić,lub wykreślić i napisać od początku...

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

robert55555    29

mam umowę 12ha buraków cukrowych. 10ha kwotowych i 2 ha pozakwotowych. dopłatę P burak cukrowy dostane do 12 ha?

ilość ha z umowy ale nie wiecej niż ha kwotowe.

Jeżeli dostaliśmy wstępnie wypełniony wniosek z oznaczeniami np A, B, C, itd a teraz muszę podopisywać A1, B1, C1 to czy mogę zostawić tą część wstępnie wypełniona a dopiero na końcu wniosku tj cz. VIII dopisywać A1, B1 C1

Zostaw rozpiskę A,B,C itd a po nich jak skończą rozpisz A1,B1,C1 itd.

emilko    19

Szukam kogoś kto w ubiegłym roku zastanawiał się tak jak ja w tym czy zakreślić krzyżyk przy młodym rolniku czy nie.

W instrukcji jest napisane: młody to - osoba, która założyła gospodarstwo w ciągu 5 lat przed pierwszym złożeniem wniosku o przyznanie JPO

5 lat od czasu złożenia pierwszego wniosku minie 13 maja 2016. Czy jak złoże 12 maja to czy mogę zakreślić młodego. 

Pani w Arimr mówi, że powinno przejść - czy ktoś zna taki przypadek z ubiegłego roku?

staszek131415    2146

Liczy się od kiedy KRUS opłacasz albo właścicielem ziemi zostałeś możesz złożyć najwyżej dostaniesz odmownie innych sankcji nie będzie

robert55555    29

Szukam kogoś kto w ubiegłym roku zastanawiał się tak jak ja w tym czy zakreślić krzyżyk przy młodym rolniku czy nie.

W instrukcji jest napisane: młody to - osoba, która założyła gospodarstwo w ciągu 5 lat przed pierwszym złożeniem wniosku o przyznanie JPO

5 lat od czasu złożenia pierwszego wniosku minie 13 maja 2016. Czy jak złoże 12 maja to czy mogę zakreślić młodego.

Pani w Arimr mówi, że powinno przejść - czy ktoś zna taki przypadek z ubiegłego roku?

Sprawdz jeszcze datę jeśli byly zwierzęta kiedy byly 1 raz zarejestrowane na ciebie i od kiedy płaciłeś krus(jeśli placiles krus)

asior14    4

Witam mam pytanie ponieważ sam wypisuję wniosek o płatności i na jednej działce ewidencyjnej mam pszenice i całą uprawę pszenicy dzieli pasek TUZ i nie tworzy zwartego obszaru czy pszenicę Podać osobno jako A1 i A2 a TUZ jako A3 czy pszenica tylko jako A w formie JPO a   TUZ A1.Nie obejmuje mnie ani dywersyfikacja ani obszary proekologiczne. Pozdrawiam .

asior14    4

Czyli na obu kawałkach pszenicy pisać A , a na TUZ podać A1 .Czy po prostu A i A1 na tuzie i wystarczy. Są dwa paski pszenicy a przez środek idzie pas TUZ i Dzieli tą pszenicę na 2 odrębne działki. Lecz wszystko na jednej działce ewidencyjnej. 

matingus    107

to możesz napisać

A JPO

A1 pszenica

A2TUZ

A3 pszenica

i po problemie...

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

marko-kolo    307

po co ? skoro nie podlega nawet dywersyfikacji ? 

pisze tylko A jpo A1 TUZ 

ma obowiązek  oznaczyć tylko  TUZ i ewentualnie trawy na gruntach ornych jeśli posiada 

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.

Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.

Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Temat nienowy, ale wciąż budzi emocje:

Co jest Waszym zdaniem gorsze:
      ,
      Czy jeśli - przedsiębiorczy według jednych, a cwany według innych - gość realnie, choć samozwańczo, zaorze i skosi ziemię należącą do Skarbu Państwa, którą zarządza Agencja Nieruchomości Rolnych i w konsekwencji dostanie za nią dopłaty ?

Czy też jeśli ANR nic z gruntami nie robi, nie puszcza ich w dzierżawę, nie gospodaruje, ziemia leży odłogiem i się degraduje, ale nikt nie dostaje dopłat?

Jak wiadomo ANR sama o dopłaty nie występuje, jednak, jak się okazuje, ostatnio boli ją mocno, że za samozwańcze prace na jej gruntach różni "odważni" biorą dopłaty - choć właściwie, pomijając aspekt moralny, taka niezamówiona "przysługa" to dla ANR darmowe doglądanie należącej do niej ziemi. Okazuje się, że ostatnio ANR - a jakże, za publiczne pieniądze - wynajmuje prywatne firmy ochroniarskie, żeby dzień i noc strzegły jej nieuprawianych terenów, żeby nie dostał się na nie żaden chętny i gorliwy siewca i czasem nie wziął za to dopłat bezpośrednich.

Sprawiedliwość czy polityka psa ogrodnika? Czy jest coś szkodliwego społecznie, w oraniu nie swojej ziemi, jeśli nie ma konfliktu krzyżowego z właścicielem, normy są utrzymane przez cały rok kalendarzowy, a grunt państwowy zyskuje dzięki temu na wartości?

Polecam wszystkim jutrzejszy (4 września, środa, godz. 14.30 ) materiał w programie "Interwencja bis" na Polsacie biznes, w całości poświęcony tej tematyce. Zachęcam do dyskusji.

PS.: Powtórka programu będzie emitowana także w czwartek (5 września) o godz. 9.30 rano.
    • Przez wika
      Witam mam takie pytanie ojciec przepisał na mnie gospodarstwo i dostał ręnte bo taki był warunek było to w maju 2012 wczesnej złożył wnioski o dopłaty.Pojechaliśmy do agencji zgłośić ten fakt przekazania gospodarstwa i w agencji złożyłem wniosek o nadanie nr gospodarstwa i chcieliśmy zgłośic fakt przekazani gospodarstwa.Urzędnik tej agencji przyjął wniosek o nadaniu nr gospodarstwa a z przekazie gospodarstwa powiedział że to się pużniej się załatwi no i teraz jest problem ojciec dostał dopłaty i kolejne wnioski na dopłaty przyszły na niego i pojechaliśmy znowu do agencji z tymi wnioskami a tam szok pani z tej agencji powiedziała ze zabiorą dopłaty ze nie było przekazania i ogólnie jest złe.Jestesmy na etapie czekania które trwa już prawie rok czasu na decyzje w tej sprawie.Czego faktycznie mozemy się spodziewac?