Matey

Dopłaty bezpośrednie 2016

Polecane posty

Gość lukejro   
Gość lukejro

Wczoraj w radiowej Trójce jakaś babka z centrali ARiMR mówiła, że na dopłaty czekają jeszcze Ci którzy mieli kontrole i nie mają jeszcze raportu pokontrolnego oraz osoby które zmarły (spadkobiercy). Także jeśli ktoś nie miał kontroli a nie dostał jeszcze wszystkich dopłat to powinien udać się do lekarza i sprawdzić swoje parametry życiowe, bo może umarł a o tym jeszcze nie wie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

Byłem dziś zanieść wniosek w krakowie czekałem w kolejce z pół godziny przynajmniej kilka osób pytało się o dopłąty bo jeszcze nie dostało, sąsiad ma 2 ha i jest w małych gospodarstwach kontroli żadnej nie miał i dopłaty też nie dostał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik32    2

Jutro minister wszystko wyjaśni w sejmie. Nie znam rolnika u mnie powyżej 25ha który dostał decyzje,a dopłaty to hu hu daleka droga.Czepiają się dzierżaw od anr       że żona jest wsółdzierżawcą itd.Wszyscy mają odroczone do 30go czerwca. Nie wiem jak to się ma z tym 96.8 procent wydanych decyzji które podaje agencja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotka    14

U mnie była kontrola we wrześniu raport pokontrolny w listopadzie a decyzji i pieniędzy nie ma "ani widu ani słychu "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mamo !

Co ?

Chwalą Nas !

Kto ?

Wy Mnie , a Ja Was !

:P:D :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Cofnijcie sie do listopada poczytajcie jak większość sie śliniła jaka to dobra zmiana bo zaliczkę dali, mówiłem ze w czerwcu będzie lament i wieszanie psów...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

W agrobiznesie mówili, że 3 % rolników nie dostało jeszcze dopłat a kogo się nie spytać to nie ma kasy ani decyzji jak i u mnie . Chyba jaja sobie robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

U mnie kontrola obszarowa w lutym, raport w połowie marca, decyzja w połowie kwietnia na całość w jednym egzemplarzu(obszarowe,onw,rs)

Na koniec kwietnia, tuż przed majówką przyszły RS, po reszcie na razie ani śladu, powiat SKP

Wczoraj doszło onw, także coś tam płacą ratami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Zwróccie uwagę przy wypełnianiu wniosków na 2017 rok ARiMR nie wiem z jakiej przyczyny wywala cała działkę np 3 ha. BRAK jej w cz VII, VIII wniosku, brak mapki, także w Informacji dotyczacej działek deklarowanych do płatnosci brak tej jednej działki.

Miałem juz 4 takie przypadki wszyscy wieksi rolnicy. Dopłaty za 2016 normalnie do tej działki przyznane. Pytanie co jest grane, czyżby brakowało na 500+. Także sprawdzajcie działki, bo jak dajecie komuś do wypełnienia to on jedzie z danych z wnioskui bo nie wie kto co i  ile ma. A jak nie złożycie to wasza wina. Piszę bo miałem kilka takich przypadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

^^ potwierdzam, dodawałem kilka działek w 2016r, miałem kontrolę, wszystko było okey, dopłaty za 2016r się zgadzają a w 2017r przysłali tylko połowę z nich wpisaną a o reszcie ani śladu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też dostałem w czwartek kolejną część. Ale za co konkretnie nie wiadomo, brakuje jeszcze parę tysi ale jestem dobrej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kiepski news. A radiu mówili że wyborcza donosi iż pis nie wypłaci w terminie dopłat za ten rok i zaległych za poprzedni. Grozi też jakaś kara z uni. Wszystko przez rzemomy problem z systemem informatycznym.
Jaj normalnie. Dla ponad 1 MLN rolników były pieniądze i sprawny system a dla 160 tyś nie ma?

Mam odroczenie do końca maja. Powinnie już przysłać kolejne czy zaczekają i dostanę kilka dni przed końcem kolejne odroczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

odroczenie ostatniego dnia wysyłają

chyba wyszło na moje -przesunięty termin składania wniosków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wydużają, bo mi 3 dni temu sms przysłali, żeby składać do 15 maja. Te problemy to ma chyba wiekszość osób z płatnością MR. Rok temu w czerwcu a w tym nie wiadomo jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

jesli wierzyc gazecie to  temu ok. 1,2 mln rolnikow  za duzo wyplacili i brakuje kasy dla ok. 150 tys.

poza tym to porzednia firma informatyczna-nie trzeba chyba dodawac ze francuska- byla do niczego a obecna  hamerykanska-[to ta znana z drukarek hp] jest jeszcze gorsza- a tak realnie patrzac to przepisy sa do niczego a nie informatycy


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotka    14

Jeżeli już brakuje pieniędzy to ciekawe czy nam do końca czerwca wszystko wypłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    42

Dziś na koncie ONW ciekaw jestem kiedy reszta.

 

to pogratulować, ja pisemko otrzymałem z ARiMR, że do końca czerwca wydadzą decyzję i wypłacą pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Z matula i sąsiadem rozmawialem, to mówili z gdzieś w radiu Jurgiel mówił, ze do końca czerwca cala kasa będzie wyplacona.
Ciekawe czy się wyrobia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770

Ja również otrzymałem kolejne odroczenie tym razem do 16 czerwca. Kogo bym nie pytał to wszyscy w okolicy otrzymali odroczenie, wiec nie wiem jak to się ma do informacji że tempo jest wyższe niż w ubiegłym roku i że ponad 97% dopłat zostało wypłacone. Jeszcze ciekawa informacja na stronie agencji że wypłacą do końca czerwca zgodnie z przepisami, normalnie wielka mi łaska. Tak miało być dobrze za "dobrej zmiany" dopłaty zwiększone, mniejsza biurokracja itd. a tu się okazuje, że nie potrafią rozliczyć starych dopłat z 2016, lub brak kasy i do tego przyszłoroczne dopłaty zagrożone i groźba kary.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

w tamtym roku wiele gmin z lubelskiego dostało kase koniec maja początek czerwca , ja dostałem 28 maja jak i wielu moich znajomych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj