Matey

Dopłaty bezpośrednie 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Departament    266

to jeszcze napisz czy walczysz o 100 czy 200zł przez ostatnie kilka lat... i ciekawe co będziesz robił jak się dopłaty skończą... pewno trzeba się będzie w końcu wziąć za robotę a nie pytać tego boroka rolnika co tam na twoim polu zasiane.

Wole dostać mniej niż po urzędach ganiać bo w tym czasie sobie zarobię.. no i jestem zdrowszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1989    0

Dostał ktoś jeszcze przelew w maju? Ostatnio ktos tu pisał ze dostał 5 maja pieniadze a od tego czasu ktos jeszcze cos dostał ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumci    2

ja wczoraj dostałem 3 pismo że ze względu na skomplikowany wniosek decyzja będzie wydana do 31 maja. Chyba udalo mi się ustalic dlaczego tak jest. podobno chodzi o zazielenienie i ci którzy maja we wnioski miedzyplony i uprawy wiążące azot to maja wczesniej rozpatrywanie. A jak ktos wpisał rowy strefy buforowe zadrzewienia itd to wtedy niby zostawiają na koniec i analizują.
a termin nie będzie wydłużony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ainat    10
Napisano (edytowany)

: "ciekawe co będziesz robił jak się dopłaty skończą..."

 

 

 

 

 

odp.Pewnie to samo co i inni

 

 

napisz czy walczysz o 100 czy 200zł przez ostatnie kilka lat

 

odp. całkiem może być prawdopodobne ,że o większą kwotę niż Ty dostajesz dopłat

 

 

 

"Wole dostać mniej niż po urzędach ganiać bo w tym czasie sobie zarobię.. no i jestem zdrowszy"

 

odp. tak , zdrowszy ale biedniejszy co rok o coraz większą kwotę.

PEGI  z roku na rok będą mniejsze a kary x2 zrobią resztę.

 

Nie rozumiem Twojej złośliwości , ale pewnie niektórzy tak mają

 Ciebie jad zżera bez powodu a ja tylko podzieliłem się osobistym doświadczeniem żeby pomóc innym - nic po za tym.

 

Spadam stąd bo szkoda czasu ,  dalej wałkujcie się czy inni dostali już dopłaty czy jeszcze nie dostali.

cześć

 

 

 

Edytowano przez Ainat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widze ze ludzie piekla sie o te doplaty i jak to jest ze jeszcze kasy nie ma a drogi ze za PO bylo lepiej trzeci ze juz przedplaty sie mu skonczyly. To wy jestescie uzsleznieni od tych doplat ze jak kasy nie dostaniecie to jak narkoman? To wyobrazcie sobie ze jutro ma unia sie rozpasc a wy jestescie nie rentowni i kredyty za maszyny splacacie i co jutro sie powiesicie? Skoro tak jest to znaczy ze jestescie banktutami. Ja nie rozumiem jak mozna czekac na cudza kase i myslec tylko o tym zeby dalej żyć. Moze co niektorym cos to przemowi do rozsadku że jak robisz sam na siebie to masz byc rentowny a doplata to jest dodatek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Departament    266

odp.Pewnie to samo co i inni

 

 

odp. całkiem może być prawdopodobne ,że o większą kwotę niż Ty dostajesz dopłat

 

 

 

odp. tak , zdrowszy ale biedniejszy co rok o coraz większą kwotę.

PEGI  z roku na rok będą mniejsze a kary x2 zrobią resztę.

 

Nie rozumiem Twojej złośliwości , ale pewnie niektórzy tak mają

 Ciebie jad zżera bez powodu a ja tylko podzieliłem się osobistym doświadczeniem żeby pomóc innym - nic po za tym.

 

Spadam stąd bo szkoda czasu ,  dalej wałkujcie się czy inni dostali już dopłaty czy jeszcze nie dostali.

cześć

 

No widzisz a ja się śmieje z takich jak ty bo bez prezentu z UE daje sobie rady choć mam ledwie 20ha... no ale obora pełna i mi wystarczy, o nic się nie martwię byle mleko i wołowina  miała zbyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozeF84    1

dziś wypłacony MR po 6 tygodniach od wypłaty planowanych 30%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

pis nas wykonczy ale jeszcze 2 lata

 

To na czym "kręcisz lody"? I dlaczego za dwa lata? Na tyle sędzia opłacony czy co?

Zawsze masz opcje zostania świadkiem koronnym, tylko przed postawieniem zarzutów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

Koledzy pilna sprawa!!!

W 2016 roku składając wniosek o dopłaty miałem zaznaczone płatność MR, ale na etapie weryfikacji wniosku ok 11.2016 zadzwoniła do mnie osoba która sprawdzała mój wniosek i powiedziała że płatność MR mi się nie należy ponieważ minęło 5 lat o daty złożenia pierwszego wniosku  :( i powiedziała mi że muszę wycofać tą płatność( tak zrobiłem mówi się trudno) a tym czasem ja wczoraj się dowiaduje że 5 lat jest liczone do końca roku 2016 i taka płatność mi się należy :o 

 

co mam teraz zrobić bo ja już jestem mówiąc delikatne zdenerwowany ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lszczepa1    4

endurak a skąd takie info że jednak liczone jest do konca roku, bo mam podobną sytuacje tyle że nikt mi nie kazał wycofywać się z płatności na MR,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2306    12

Jak to dokładnie jest z dopłatami do grochu?? W wniosku wpisane mam "groch siewny". Od kolegi dowiedziałem się że dopłata jest do grochu na pasze. Jak to jest?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

endurak a skąd takie info że jednak liczone jest do konca roku, bo mam podobną sytuacje tyle że nikt mi nie kazał wycofywać się z płatności na MR,

 

Wczoraj uzyskałem takie info w odr a dzisiaj w arimr i w listopadzie kazano mi wycofać płatność na MR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczypu201    2

Korzystał ktoś z opcji składania wniosku przez internet? Próbowałem się skontaktować z tymi doradcami ale dla nich to czarna magia. Ma ktoś jakieś pojęcie o tym czy to nieużyteczne bajery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

daruj sobie no chyba że masz jedną działkę, zapas relanium i jesteś ciekawy nowych doznań :D Może nie potrafię ale pisałem go już trzeci raz i o ile z papierowym wyrabiałem się w jakieś 2-3h to z tym dziadostwem schodzi ze 3 nocki a mam ledwie 20 działek i wcale nie słaby komputer oraz 10Mega neta.

 

Zadzwoniłem na ich partyline z pytaniem dlaczego nie mogę sobie wydrukować tych moich wypocin dla samokontroli... NIE DA SIĘ.... WTF ???? żenada. Poprzednie lata z tym nie było problemu. Teraz po kilku dniach  i wysłaniu wniosku udało się.

 

A najlepsze jest wyłączanie aplikacji... w sobotę i niedziele :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczypu201    2

Właśnie poświęciłem już chwilę czasu i mam prawie wypełniony. Wyskakuje kilka błędów na podsumowaniu i chciałem się dopytać co i jak tych doradców, a oni ze nikt nie wie jak to zrobić  :D no śmiech. Pytanie czy w ARIMR też mają takie pojęcie co ODR i będą sprawdzać nie wiadomo ile i się czepiać nie wiadomo czego  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Mi się wyświetlał zamiast podsumowania błąd aplikacji i tyle... To się dowiedziałem, że jestem pierwszy z takim błędem i mam iść do biura bo może wniosek się wysłał... Yyy. Jakoś to wysłałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1989    0

Koledzy pilna sprawa!!!

W 2016 roku składając wniosek o dopłaty miałem zaznaczone płatność MR, ale na etapie weryfikacji wniosku ok 11.2016 zadzwoniła do mnie osoba która sprawdzała mój wniosek i powiedziała że płatność MR mi się nie należy ponieważ minęło 5 lat o daty złożenia pierwszego wniosku  :( i powiedziała mi że muszę wycofać tą płatność( tak zrobiłem mówi się trudno) a tym czasem ja wczoraj się dowiaduje że 5 lat jest liczone do końca roku 2016 i taka płatność mi się należy :o

 

co mam teraz zrobić bo ja już jestem mówiąc delikatne zdenerwowany ;[

 

A ja z mialem tak ze nie zlozylm na MR bo myslalem ze juz sie nie nalezy a Pani z agencji zadzonila ze jest wlasnie tak jak Ty napisales i zeby poprawic wniosek. Ale to bylo z 3 miesiace temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

lukbold składałeś już wcześniej w ten sposó czy pierwszy raz?

Wspomniałem wyżej, że to już 3 raz wypełniałem przez neta... Czasem te mapki ładują się i ładują... czasem jakieś zdarzają się jakieś błędy w powierzchni działek, a najbardziej wkurzające gdy deklarowana powierzchnia zgadza się z tym ich PEG a ten dalej wywala błędy... dopiero wykasowanie działki i ponowne jej wprowadzenie pomogło no ale tego na partyline nie powiedzą... No i ta durna aplikacja nie przyjmuje do wiadomości, że obrabiam cześć działki ale w końcu i z takim "niby błędem" w wypełnianiu udało się to przepchnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79
Napisano (edytowany)

U mnie ani decyzji ani pieniędzy ☺

Bo jako rolnicy jesteśmy tego lepszego sortu i jesteśmy lepiej traktowani i mamy dobre zmiany jakby nie było.

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj