Matey

Dopłaty bezpośrednie 2016

Polecane posty

Cezar81    66

WItam

Mam decyzje na bezpośrednie z 15.02 jeszcze brak pieniędzy. Na Rś mamy odroczenie do 30.04. Kto jeszcze z 15.02 nie dostał pieniędzy?

 

Ja też mam z 15.02 i pieniążków brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

Jak jest decyzja kasa do miesiąca będzie. U mnie po decyzji przyszło odroczenie do 30.04 a kasa na koncie po 2,5 tygodnia. Decyzja z 15.02 była...

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Też mam odroczenie do 30 -05 Powód piszą że jakieś skaplikowane kontrolę Dlaczego nie napiszą że kasy brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Dokładnie -piszą   że skomplikowany  wniosek   i  odroczenie  do  30 maja....Każdy  z kim rozmawiałem   dostał  takie  pismo -  chociaż  tylko  O N W  brak.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Ja byłem podpisać poprawki jakieś to mówił że do końca tyg decyzja będzie ale mówił że oni wysyłają tylko tym którzy mieli jakieś kontrolę albo poprawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Ile razy trzeba to tłumaczyć. ARiMR musi wydać decyzję do końca lutego. Jeśli tego nie zrobi musi powiadomić rolnika pismem o przedłużeniu terminu wydania decyzji. Dlatego wysyłają te pisma (gotowce) bo ich zmuszają do tego przepisy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Ile razy trzeba to tłumaczyć. ARiMR musi wydać decyzję do końca lutego. Jeśli tego nie zrobi musi powiadomić rolnika pismem o przedłużeniu terminu wydania decyzji. Dlatego wysyłają te pisma (gotowce) bo ich zmuszają do tego przepisy.....

 

Wszystko  pięknie  i cacy  tylko  po co piszą  ,,skomplikowany  wniosek''  co  to pierwszy  rok dopłaty...   co roku zmiany  i  się   urzędasy  pogubiły  . :D    A  nie napiszą  że im  kasy  brakuje . :( 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumci    2

Ile razy trzeba to tłumaczyć. ARiMR musi wydać decyzję do końca lutego. Jeśli tego nie zrobi musi powiadomić rolnika pismem o przedłużeniu terminu wydania decyzji. Dlatego wysyłają te pisma (gotowce) bo ich zmuszają do tego przepisy.....

 

u mnie ani decyzji, ani pisma, ani kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

A jak masz to zrobić?

wizyta w US - wziąłem zaświadczenie o dochodach z działalności pozarolniczej za 2015 rok. zaniosłem do ARiMR i udowodniłem pani że moje dopłaty za 2015 rok stanowią powyżej 5% dochodu z działalności pozarolniczej, więc jestem rolnikiem aktywnym zawodowo i mam czekać na kasę.

kontrolują wszystkich co nie płaca KRUS i w 2015 roku dostali dopłaty w kwocie wyższej jak 5000EURO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9191

A skąd to pytanie, że jest się rolnikiem aktywnym zawodowo ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7195

Przecież pisze, ze nie jest na krusie czyli gdzieś pracuje dodatkowo, czyli zachodzi wątpliwość czy rzeczywiście pracuje na gosp.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Decyzja dwa tygodnie temu,a wczoraj reszta kasy na kącie.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

Decyzja dwa tygodnie temu,a wczoraj reszta kasy na kącie.

Można wiedzieć z jakiego dnia masz wystawioną decyzje ?

 

Ja mam z 18 lutego i jeszcze kasy niet .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

  Z 21 lutego.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Decyzja dwa tygodnie temu,a wczoraj reszta kasy na kącie.

 

 

chyba w kącie ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Decyzja 16.02. wczoraj reszta kasy. ;)

Aro zmień profil

raczej to Ty powinieneś zmienić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

W poniedziełek przyszła reszta dopłat, decyzja około miesiąc wczesniej. Woj podkarpackie. 


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj