Matey

Dopłaty bezpośrednie 2016

Polecane posty

ksys    23

decyzja 2 tygodnie temu - dziś reszta dopłat na koncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246

to po co skladasz wnioski skoro doplaty nie potrzebne  wtedy bys plakal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamber310    4

Dziś dopłaty 15 luty decyzja Bzwbk bank

Ci co dostali decyzje niech nie spodziewają sie szybko kasy bo tak z ciekawości trochę na wsi się popytałem i niektórzy maja
decyzje z grudnia a kasy do tej pory nie ma

Napisz za co ?onw bezp rś

Dziś dopłaty 15 luty decyzja Bzwbk bank
Ciechanów Edytowano przez Bamber310

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Ja tam jestem za zniesieniem dopłat ;)

To za czym jeszcze czekasz, przecież sam możesz je sobie znieść już teraz,i  nie czekać,pokazać na swoim że je zniesiesz dla siebie a  doplaty które otrzymaleś do tej pory odesłać z powrotem skąd przyszły, i kolejnego wniosku dalej nie składać o kolejne dopłaty ,i filozofa nie udawać na forum ,zawsze ci co im się wydaje że są tacy wielcy, to prawdę mówiąc w rzeczywistości są bardzo maluczcy i tak to wygląda smutna prawda :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

lukasz1995 chodzilo raczej za zniesieniem doplat w calej unii takze daruj sobie takie rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Ja tam jestem za zniesieniem dopłat ;)

Nie składaj wniosku na 2017 i masz problem z głowy  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamber310    4

Jeden gówniarz i drugi gówniarz...jak ma konkurować w Polsce gdy jeden bedzie bral doplaty a drugi nie...
Widocznie to wyglada tak ten co nie chce doplat poradzi sobie a wam zabraknie paliwa na randke.
Doplaty to kwestia prosta
..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Ja tam jestem za zniesieniem dopłat ;)

Ależ śmiało. Nie składaj wniosku. Ktoś musi dać przykład.

 

Zawsze mi się śmiać chce że tam gdzie bida piszczy to najgłośniej krzyczą żeby zlikwidować dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamber310    4

Ależ śmiało. Nie składaj wniosku. Ktoś musi dać przykład.

 

Zawsze mi się śmiać chce że tam gdzie bida piszczy to najgłośniej krzyczą żeby zlikwidować dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinka_as    0

Dopłaty dają ludziom dużo dobrego szczególnie jeśli ktoś ma gospodarstwo. wiadomo że każdy kombinuje żeby dostać ale z drugiej strony to jak są możliwości to czemu nie skorzystać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Pisząc gówniarz kogo masz na myśli Pisz precyzyjnie

Mówi tylko i wyłącznie o sobie bo ma informacje z pierwszej ręki, co może wiedzieć o innych co kto ma i ile ma  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

 u mnie też odroczenie do 28.04 .....czyli pewnie kasa w czerwcu , brak słów .........

Agencja ma obowiązek do 1 marca rozpatrzyć wnioski i wydać decyzje o dopłatach (nie mylić z wypłatą pieniędzy) bo tak mówi ustawa. Odstępstwem od przepisu są komplikacje przy rozpatrywaniu wniosku, stąd pisma o takiej treści. I nie ważne jest, czy takowe komplikacje rzeczywiście wystąpiły, pismo musi pójść.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Wczoraj ONW wpłynęło. Jeszcze tylko reszta obszarówek czeka.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

U mnie wczoraj decyzja obcieli 7 arów ,kupiłem działke w grudniu 1,35 ha na której było 7 arów lasku ,w styczniu 2016 wyrwałem ten lasek i na całości był groch teraz piszą że stwierdzono administracyjnie że ten lasek jest, dodam ze na ortofotomapie na 2017 rok\ przyszły mi juz dokumenty\ ten lasek nadal istnieje zdjęcie mają chyba z 2015 roku,odwoływać się czy dać sobie spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Odwołuj się i zaproś na kontrolę tejże działki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Odwołuj się bo w najbliżsych latach tego nie zmienią, zdjęcia robione są co 5 lat, a odwołanie na nic nie wpłynie, kasa też taka sama, bo dostałeś do całości. Jeżeli w kolejnych latach coś ci przytną i będziesz miał powyżej 10 arów to zmniejszą płatność. Nic nie tracisz, opisz dokładnie sytuacje, zrób zdjęcia i składaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Skomplikowany charakter sprawy i rozpatrzenie wniosku do 31.05. 2017.  Niestety...

 

Powiat pułtuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Agencja ma ustawowy terminna rozpatrzenie wniosków do końca lutego, gdy nie wyda decyzji do tej daty musi powiadomić każdego zgodnie z art 36 kpa o przedłożeniu terminu i wskazać kolejny termin na rozpatrzenie sprawy.

 art 36 kpa

§ 1. O każdym przypadku niezałatwienia sprawy w terminie określonym w art. 35 terminy załatwiania spraw przez organy, lub w przepisach szczególnych organ administracji publicznej jest obowiązany zawiadomić strony, podając przyczyny zwłoki i wskazując nowy termin załatwienia sprawy.
§ 2. Ten sam obowiązek ciąży na organie administracji publicznej również w przypadku zwłoki w załatwieniu sprawy z przyczyn niezależnych od organu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj