Matey

Dopłaty bezpośrednie 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PRIMO    8046

A ja miałem podane 12 ha i mi nic nie urwali, więc chyba nie wszystkim

U mnie było 10,50 ha i urwali 3 ha do końca nie wiem o co biega ? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotka    14

Urywaja każdemu pierwsze 3 ha czyli Tobie do dopłat dodatkowych policzyli 7,5 ha czyli jest dobrze a resztę wyplacili do 10,5 ha.

U mnie było 10,50 ha i urwali 3 ha do końca nie wiem o co biega ? :huh:


Od 3 do 30 ha jest płatność dodatkowa i dlatego do pierwszych 3 ha nikt nie ma dopłat dodatkowych
☺☺☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinka_as    0

dzisiaj decyzja przyszła tylko nie ma w niej nic napisane o doplacie dla młodych rolników a gospodarstwo mam na siebie od 2013 i od tej daty 5 lat to jeszcze powinienem mieć chyba ze się myle to mi wytlumaczcie

 

Najlepiej dowiedzieć się u źródła. W Agencjach Restrukturyzacji to pracownicy wydają decyzje, dlatego warto tą kwestię wyjaśnić póki sprawa jest "świeża".

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    57

Witam u mnie kasy brak na koncie woj. łódzkie.

Sprzedam Słomę okragłe bele 

Sprzedam skuter Romet 717

Sprzedam Motor SHL oryginał 1964 r

Ile chcesz za tą SHL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
himen    10

Wypłacają już drugą transze w kuj.-pom.?


Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

dzisiaj decyzja przyszła tylko nie ma w niej nic napisane o doplacie dla młodych rolników a gospodarstwo mam na siebie od 2013 i od tej daty 5 lat to jeszcze powinienem mieć chyba ze się myle to mi wytlumaczcie

Masz kopie wniosku o doplaty?? Jak tak to zobacz czy masz zaznaczone mlody rolnik jak tak to trzeba wyjasniac w agencji a jak nie zaznaczyles to pozamiatane ( jesli sam wypełniałes to pretensje do siebie a jesli jakis doradca to pozostaje twarzyczke obic ). Jak niemaaz kopi to do agencji sie udaj i tam zobaczyaz co jest grane. Ja w tamtym roku zaznaczylem na wszelki wypadek młodego rolnika bo do konca nie wiedzialem jak oni te daty licza i kiedy minie u mnie 5 lat i w decyzji przyszlo mi nie uznanie tej doplaty z wytlumaczeniem co i jak. Tak myslalem zw tak bedzie ale wolalem na wszelki wypadek zaznaczyc niz pozniej żałować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16861

Podlaskie, powiat sokólski - zaliczka w październiku, decyzje bezpośrednie/ONW w połowie lutego. Kasy brak. 

 

PS. przedwczoraj (21.02.2017) przyleciały już szpaki więc idzie ku wiośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

U mnie było 10,50 ha i urwali 3 ha do końca nie wiem o co biega ? :huh:

W 2015 urwali te 3 ha bo sprawdziłem teraz na 2016 nie urwali bo przeliczyłem 172 zł razy ilość ha i się zgadza kwota, może ktoś popełnił błąd i zapomniał :P  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

Pomorskie zaliczka grudzień decyzja 16.02 reszty kasy na razie brak i ONW też jeszcze nic nie wpłynęło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

do mnie pare dni temu dzwoniła kobieta z agencji w sprawie dopłat za młodego rolnika i pytała się czy jestem kawalerem :) i od razu powiedziała że z bydła 2 szt mi odpadną bo cos tam :) więc myśle że może do końca lutego chociaż decyzję dostanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Bo teraz w tym wniosku na 2017 odnośnie młodego rolnika trzeba deklarować czy prowadzisz gosp sam czy z żona oraz podać pesel żony o ile posiadasz  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

Masz kopie wniosku o doplaty?? Jak tak to zobacz czy masz zaznaczone mlody rolnik jak tak to trzeba wyjasniac w agencji a jak nie zaznaczyles to pozamiatane ( jesli sam wypełniałes to pretensje do siebie a jesli jakis doradca to pozostaje twarzyczke obic ). Jak niemaaz kopi to do agencji sie udaj i tam zobaczyaz co jest grane. Ja w tamtym roku zaznaczylem na wszelki wypadek młodego rolnika bo do konca nie wiedzialem jak oni te daty licza i kiedy minie u mnie 5 lat i w decyzji przyszlo mi nie uznanie tej doplaty z wytlumaczeniem co i jak. Tak myslalem zw tak bedzie ale wolalem na wszelki wypadek zaznaczyc niz pozniej żałować.

ja również miałem wątpliwości co do płatności mr , w agencji doradzili by jeszcze zaznaczyć , najwyżej jej nie dostane, no i przyszła decyzja i tej płatności brak , ale żadnego wyjaśnienia też nie ma  , a może osobne decyzje przyjdą na mr, jak to tam koledzy u was w decyzjach jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myciu    24

dzwoniłem do agencji i nie miałem zaznaczonego młodego rolnika.Powiedziałem to Pani piszącej mi wniosek i wzięła to na siebie i za ten jej błąd będę miał wniosek na modernizacje do końca prowadzony .Dodam tylko ze mam 11.40 ha do dotacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinka_as    0

dzwoniłem do agencji i nie miałem zaznaczonego młodego rolnika.Powiedziałem to Pani piszącej mi wniosek i wzięła to na siebie i za ten jej błąd będę miał wniosek na modernizacje do końca prowadzony .Dodam tylko ze mam 11.40 ha do dotacji

 

Czyli tak jak mówiłam warto od razu wyjaśniać takie sprawy bo oczywiście jak sami o siebie nie zadbamy to nikt o nas nie pomyśli. Dla pracowników liczy się to co ma na papierze.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj