Matey

Dopłaty bezpośrednie 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
aro1975    324

wierz mi Kolego, że w mojej chyba 5 letniej karierze rolnika dostała chyba tylko raz dostałem w takim terminie jak sąsiedzi - przeważnie maj-czerwiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliksio    2

To szczęściaż z cb bo dostaniesz w pierwszej kolejności

 

Ja tez ani grosza jeszcze, a ojcu już druga część przyszła więc chyba ma się to nijako co do tej pierwszej kolejności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Przed wczoraj pieniążki i do mnie i do taty za ujemne skutki przezimowania... Ale nie wiem na jakiej Oni to zasadzie naliczali... Całość była ubezpieczona itd
Tata dostał po 242zł/ha a ja dostałem po 220zł/ha, i w okolicy też bardzo różnie od 200zł/ha do pełnej kwoty 400zł/ha ? Może źle mi policzyli cos i warto by to wyjaśnić ? Na dniach ponoć będą przychodziły decyzje, więc może to coś wyjasni dlaczego dostałem okrojona pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Prawdopdobnie miałeś taką sytuację jak kolega wyżej i nie przysługuje Ci dopłata do wszystkich gatunków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

wierz mi Kolego, że w mojej chyba 5 letniej karierze rolnika dostała chyba tylko raz dostałem w takim terminie jak sąsiedzi - przeważnie maj-czerwiec.

Byc może ktos Cię nie lubi w ARIMR ,albo masz dużo działek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak dostaniesz zainwestuj w słownik :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

15 działek to chyba niedużo :)

oj nie. Z A przechodzi do AA przez AZ a kończy się chyba na BG :P

Więc 15 działek to nie wiele.

Tylko że u mnie jest na mapach dużo rowów i drużek których faktycznie nie ma i pole jedno ale do armiru trzeba podawać oddzielnie. :(

 

Mi nie wypłacili 70% zaliczki i na razie cisza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal225    14

To szczęściaż z cb bo dostaniesz w pierwszej kolejności

hehe  chłopcze sam lepiej kup sobie słownik bo chyba tobie bardziej się przyda .... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotka    14

Nie dogryzajcie sobie bo czasami słownik zawini a dzisiaj Sylwester więc trzeba się cieszyć i na wesoło przywitać Nowy Rok bo nie wiemy co nas czeka ☺☺☺☺☺☺☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracus74    15

Przed wczoraj pieniążki i do mnie i do taty za ujemne skutki przezimowania... Ale nie wiem na jakiej Oni to zasadzie naliczali... Całość była ubezpieczona itd

Tata dostał po 242zł/ha a ja dostałem po 220zł/ha, i w okolicy też bardzo różnie od 200zł/ha do pełnej kwoty 400zł/ha ? Może źle mi policzyli cos i warto by to wyjaśnić ? Na dniach ponoć będą przychodziły decyzje, więc może to coś wyjasni dlaczego dostałem okrojona pomoc

 

Albo dostajesz 400 albo 200. Innej opcji nie ma. Oczywiscie mowie o uprawach na ktorych jest szkoda protokole 50-70%.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widzisz nie masz pojęcia a udzielasz porad B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 

Tylko że u mnie jest na mapach dużo rowów i drużek których faktycznie nie ma i pole jedno ale do armiru trzeba podawać oddzielnie. :(

 

 

 totalna bzdura ..... podajemy stan faktyczny jaki jest na polu a nie na odwrót 

 mapy trzeba prawidłowo opisać i  zmiany naniosą  - choć tu wiadomo może nie od razu,  ale jest taki obowiązek i liczy się stan faktyczny jaki  jest na polu 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mogłeś się powstrzymać od oskarżania mnie o bzdury. Stan faktyczny jest taki że droga istnieje, każdy na niej sieje aby maszyny 2 razy nie podnosić i każdy później po tym jeździ. Rów na klinie też zawalony we własnym zakresie coś w stylu samowola budowlana więc nie warto mi się z tym obnosić co nie?

 

A że dróżka przecina z 30 działek w tym 12 moich bo w tej wiosce mam monopol na dzierżawy i późniejszy wykup to papierków robią się sterty. Te 12 działek mam praktycznie co druga i z 12 faktycznych pól przez głupią dróżkę robi się 24.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 nie oskarżam tylko stwierdzam fakt , a to co  dalej piszesz tylko to potwierdza - bo nagle sam zaprzeczasz temu co przed chwilą pisałeś 

która wersja jest prawdziwa  ?są te drogi czy nie ...wiesz że drogi i rowy do 2 metrów zaliczamy do pow kwalifikowanej i nie wpływają one na brak spójności działki rolnej ? 

widzę że nigdy nie robiłeś wniosku i nie masz pojęcia ..agencję nie interesuje stan prawny tylko stan faktyczny 

tylko ignorant pisze takie dyrdymały i się potem wypiera swoich słów a dalej nie wie o czym pisze bo nie zna zasad wypełniania wniosku

 

 powtarzam masz obowiązek podawać stan faktyczny tak jak użytkujesz 

 ale widzę że doradca robi według  nieaktualnych mapek - no na prawdę mistrzostwo  ;)

 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

Mogłeś się powstrzymać od oskarżania mnie o bzdury. Stan faktyczny jest taki że droga istnieje, każdy na niej sieje aby maszyny 2 razy nie podnosić i każdy później po tym jeździ. Rów na klinie też zawalony we własnym zakresie coś w stylu samowola budowlana więc nie warto mi się z tym obnosić co nie?

 

A że dróżka przecina z 30 działek w tym 12 moich bo w tej wiosce mam monopol na dzierżawy i późniejszy wykup to papierków robią się sterty. Te 12 działek mam praktycznie co druga i z 12 faktycznych pól przez głupią dróżkę robi się 24.

monopol będziesz miał do póki nie znajdzie się ktoś kto da więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 nie oskarżam tylko stwierdzam fakt , a to co  dalej piszesz tylko to potwierdza - bo nagle sam zaprzeczasz temu co przed chwilą pisałeś 

która wersja jest prawdziwa  ?są te drogi czy nie ...wiesz że drogi i rowy do 2 metrów zaliczamy do pow kwalifikowanej i nie wpływają one na brak spójności działki rolnej ? 

widzę że nigdy nie robiłeś wniosku i nie masz pojęcia ..agencję nie interesuje stan prawny tylko stan faktyczny 

tylko ignorant pisze takie dyrdymały i się potem wypiera swoich słów a dalej nie wie o czym pisze bo nie zna zasad wypełniania wniosku

 

 powtarzam masz obowiązek podawać stan faktyczny tak jak użytkujesz 

 ale widzę że doradca robi według  nieaktualnych mapek - no na prawdę mistrzostwo  ;)

 

Oj baranku baranku, na wiosnę zapraszam a zapoznam cię dogłębnie z moim wnioskiem. :D

 

To co napisałem było skierowane do kolegi aro jako prywatna pogawędka. Wywnioskowałeś że wprowadzam ludzi w błąd i oskarżyłeś mnie o pisanie bzdur więc wyjaśniłem ci na czym polega problem w moim przypadku że droga jest na mapach oraz przez pół roku faktycznie, później każdy ją wyoruje sieje aby po tym wszystkim z powrotem wyjeździć w tym miejscu drogę.

 

Czyli podczas kontroli armiru droga jest widoczna, ja będąc na polu czy to siejąc czy pryskając jej nie odczuwam. Użytkuję daną działkę jako jedną ale armir twierdzi że są dwie.

 

I co wtedy baranku, co ci podpowiada twoje pojęcie w takiej sytuacji? Ignorujesz agencyjne wymogi i traktujesz je jako dyrdymały, czy wypierasz się przed urzędnikami że tam nikt nie jeździ a jak jest we wniosku nie wiesz bo mistrzowski doradca zrobił ci wniosek według nieaktualnych mapek?

Kiedy ty pójdziesz po rozum do głowy i przestaniesz pajacować?

 

EDIT: waldemaros w sumie nie powinno się mówić hop do puki się nie podskoczy, ale gdybym ci opowiedział szczegółowo całą sytuację ciężko byłoby ci uwierzyć. A zwłaszcza że monopol zmienia się w dziką konkurencję już po 5 km na zachód.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 mnie nie interesuje to co teraz dopisujesz żeby wyjście na swoje 

 zmieniasz wersję  bo napisałeś bzdury myśląc że nikt się nie zna i nie wyłapie

 pisałeś że ''dróżka '' faktycznie nie istnieje a teraz dorabiasz jakieś historię a nie odpowiadasz ile to ma szerokości i czy jest to droga utwardzona

 widać jakie masz pojęcie o kontroli jak nie wiesz że takie dróżki i rowy do 2 metrów to agencja olewa bo zasady się zmieniły i zalicza się to działki rolnej - pow.  kwalifikowanej nie mającej wpływu na niespójność

 

 

 

    

 druga sprawa... to jak to dzielisz działkę rowem na mapce  którego faktycznie nie ma na polu  ? wiesz że masz obowiązek aktualizować mapy  opisem zgodnym ze stanem faktycznym (czyli był rów i jak go nie ma to to opisujesz - skreślasz i dopisujesz rów nie aktualny) .... co na to  agencja w razie kontroli ? 

 

 ośmieszaj się dalej , ja wysiadam bo i tak będziesz bredził aby się  tylko wyprzeć tego co pisałeś wcześniej 

 nie interesują mnie twoje monopole i tego typu przechwałki pyszałku opałku 

 

stwierdziłem fakt i tyle ...pisanie bzdur z powodu nie znajomości zasad 

nie po raz pierwszy to czynisz  ;)

 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj