Matey

Dopłaty bezpośrednie 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
michal1014    246

Jak tam płacą zaliczki w woj. Pomorskim? Niby do końca listopada mają wypłacić wszystkim zaliczki a u mnie jeszcze nic nie wpłynęło oprócz ONW.  :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Sąsiedzi w kościerskim powiecie już w większości miesiąc temu dostali, ja dostałem 17 część zaliczki, dziś druga część wpłynęła (MR). ONW jeszcze nie mam.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

dostajecie od agencji pisma o wszczęciu postepownia administracyjnego dotyczące niezgodności wielkości działek rolnych za 2014 r , brat był w agencji to mówili ze od groma  tych decyzji , i potrącenia robią..  to na podstawie aktualizacji danych LPIS

Miałem takie pismo ale za 2015. Podobno brakowało im czterech arów. Skończyło się tylko na pismach bo potrącenie było małe i mieściłem się w normie, a najlepsze jest to że tą samą działkę mierzył mi gostek z ARR na wiosnę i mówił że o jeden ar podałem mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotka    14

U mnie wyplacili wysokobialkowe razem z jpo zazielenienie i dodatkowymi wszystko w platnosciach bezposrednich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maches    16

DOstajecie moze samą płatnosc dla MR?? Bo u mnie tej płatnosci ciagne  brak a juz zbliza sie koniec terminu płatności :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A środę dostałem drugą część zaliczki. Muszę znaleźć kopię wniosku i dokładnie wszystko podliczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luq8989    12

U mnie natomiast cała okolica dostała dostała zaliczki jakieś 2-3 tygodnie temu, a ja nadal nic ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

I ja dostalem 2 przelewy jeden ok 60% drugi ok 10% i tak jaby te 70% wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

60 ha MR, małopolska, sporo wysokobiałkowych i cisza... Co ciekawe wstąpiłem okazjonalnie do BP Agencji zapytać co i jak, usłyszałem, że Oni nie mają nad tym żadnej kontroli, za wypłatę odpowiada centrala i w sumie nie ma pewności, że do końca listopada wszyscy dostaną zaliczki. Gdzie w mediach zapewniano, że jednak wszyscy... Ottt... bądź tu mądry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgal    3

60 ha MR, małopolska, sporo wysokobiałkowych i cisza... Co ciekawe wstąpiłem okazjonalnie do BP Agencji zapytać co i jak, usłyszałem, że Oni nie mają nad tym żadnej kontroli, za wypłatę odpowiada centrala i w sumie nie ma pewności, że do końca listopada wszyscy dostaną zaliczki. Gdzie w mediach zapewniano, że jednak wszyscy... Ottt... bądź tu mądry.

 

U mnie też cisza. Byłem 2 tygodnie termu i w tym tygodniu w BP i tak 2 tygodnie temu powiedzieli mi, że nie zostałem naliczony - nie wiedzieli dlaczego. Tłumaczyli, że to oni naliczają, a centrala "zasysa" ich wyliczenia i że są błędy w działaniu systemu - i to dlatego - śmieszne tłumaczenie.

Jak byłem drugi raz na początku tego tygodnia to powiedzieli, że  zostałem naliczony i mam czekać - bo mają czas do końca listopada.

Ale coś czuję, że mogę nie dostać - ciekawe ilu takich jak ja jest ? Jeśli nie wszyscy dostaną to od 1 grudnia trzeba się zjednoczyć i nagłośnić  sprawę - najlepiej przez jakieś media - bo rozporządzenie mówi że wszyscy powinni dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofk9    7

Tak samo jak do 30 czerwca ma być całośc? W tym roku bez żadnej kontroli i żadnych sankcji dostałem dopłaty w lipcu i powiedzieli mi że zdarza się, kiedyś też już w lipcu dostałem tylko po kontroli, na zaliczki też póki co czekam- więc z tymi terminami to nie przywiązywałbym się za bardzo

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio8989    0

Czy ktos z Was wie jakie sa konsekwencje przyorania poplonu scierniskowego w ramach Płatności Rolnośrodowiskowych? Teoretycznie do 15 lutego nie mozna nic robic. Trzeba zwracać % dopłat, czy inne konsekwencje? Niestety nie moge doszukac sie takiej informacji czytając warunki programu. Z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Niewywiązanie się z zobowiązań w trakcie trwania programu r-ś skutkuje zwrotem dotacji wypłaconych w ramach bieżącego programu.

Jeśli to Twój pierwszy rok (i zastaniesz przyłapany), nie dostaniesz za 2016 rok. Jeśli kolejny, będziesz musiał zwrócić za poprzednie lata.

Jeśli jeszcze nie zaorałeś, to lepiej się zastanów, czy warto podejmować takie ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Niewywiązanie się z zobowiązań w trakcie trwania programu r-ś skutkuje zwrotem dotacji wypłaconych w ramach bieżącego programu.

Jeśli to Twój pierwszy rok (i zastaniesz przyłapany), nie dostaniesz za 2016 rok. Jeśli kolejny, będziesz musiał zwrócić za poprzednie lata.

Jeśli jeszcze nie zaorałeś, to lepiej się zastanów, czy warto podejmować takie ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

http://www.agrofoto.pl/finanse/zaliczki-byly-zamiast-doplat,68173.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapsel1m    21

byłem w agencji i dowiedziałem się że mój wniosek jest jeszcze nie naliczony i wisi w centrali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

http://www.agrofoto.pl/finanse/zaliczki-byly-zamiast-doplat,68173.html

Miejmy nadzieję, że ta informacja nie ma pokrycia, w przeciwnym wypadku (a patrząc na wydatki obecnego rządu, który czerpie z pustej kasy jak ze studni bez dna), ktoś - w tym wypadku MY, zapłacimy za to tak, jakby był to nasz pomysł. Czy tak będzie? Zobaczymy...

Do wypłacenia wszystkich należnych rolnikom dopłat trzeba jeszcze ok. 20 mld. zł. ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Podobnie u nas. 

"Szkolenia" i "spotkania integracyjne" w pałacu, doba za nocleg 350 zł. Spa i wyżywienie osobno.

Moim zdaniem jedynym sposobem na poprawę wizerunku ARiMR może uzyskać efektywną i sensowną pracą. Zdaję sobie sprawę z tego, że nawet ta Agencja jest w swych poczynaniach blokowana przez ministerstwo.

Jednak skoro nie mają kar za złe, czy choćby niewłaściwe wykonanie pracy, do której się zobowiązali w podaniu o przyjęcie do pracy, to nagrody też nie powinny mieć miejsca. Zwłaszcza dla tych, którzy zajmują stanowiska z nadania partii, często nie mając ani wiedzy, ani doświadczenia, ani uprawnień innych niż złożenie podpisu pod listą płac.

Jaki sens ma promowanie wizerunku takiej Agencji? Jako takiej żaden, bo Agencja nie ma być popularna. Ma robić to, do czego została powołana. Nic więcej. Ale Agencja nie promuje siebie. To ci, którzy mają dostęp do kasy promują siebie, za pieniądze dostępne Agencji.

Swoją drogą, czym kierownik BP może się chwalić? "Pod moim kierownictwem pracownicy opracowali wnioski w ciągu 7 miesięcy"? Przecież to oznacza, że przez kolejnych 5 miesięcy nie mieli co robić!

I w taki sposób pieniądze głośno przeznaczone na wspieranie naszego rolnictwa do niego nie trafiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Panowie dostajecie jakieś jeszcze dopłaty. U mnie jeden przelew był w połowie listopada teraz przyszedł kolejny przelew i sam nie wiem już o co chodzi. Z góry mówię że nie należę do żadnego programu RŚ czy ONW. Pierwsze było ok 70% całości dopłat a teraz przyszło jakieś 10 może 12% i już sam nie wiem o co chodzi. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj