Matey

Dopłaty bezpośrednie 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ecopiotr    106

Łukasz, termin "normalne dopłaty" to również ONW i RS, które w zależności od regionu są już wypłacane, choć teoretycznie nie powinny być.

W ogólnym bałaganie może się zdarzyć, że w tym samym tygodniu/dniu zastaną przelane zaliczki, jak i reszta z bezpośrednich, albo np. ONW.

Nikt nad tym nie panuje. Biura powiatowe robią swoje, centrala swoje.

Jedni dostają wszystkie dopłaty w przeciągu tygodnia, inni jeszcze nie dostali nic. A to co w mediach głoszą, można między bajki włożyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

Wiem że onw i rś mogą przyjść, ale tutaj ktoś wprowadza błędny tok myślenia mówiąc że dostał dwie "raty" zaliczek . Pomijamy onw i rś tylko to co było w zaliczkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maches    16

a mi znow powiedziano ze dostane 2 przelew bo brakuje mi MR bo naliczone bylo razem z MR a wpłynelo bez niego.. i czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Ja miałem w tytule zaliczka ogolem i kodp i kodk i bądź tu mądry. Jakby decyzje wysylali to by wiadomo było co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy2013    2

U nas drugie przelewy to było ONW.

Ja dostałem dziś decyzję o ONW Ale napisali mi że z zadeklarowanej pow. prawie 5 ha do wypłaty ONW wzięli pod uwagę jedynie 2ha z haczykiem. Czy są jakieś limity powierzchni do onw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

W poprzednim tygodniu wpadła zaliczka ale wygląda tak jakby bez MR, wyszło jakieś 60%. Zgłaszać w agencji że nie jest 70% czy dać sobie spokój bo widzę że dużo osób dostaję przelwy bez MR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile teraz mniej więcej wynosi jednolita płatność obszarowa i czy przysługuje jakaś dodatkowa płatność do trudnych warunków uprawy czy coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Ile teraz mniej więcej wynosi jednolita płatność obszarowa i czy przysługuje jakaś dodatkowa płatność do trudnych warunków uprawy czy coś takiego?

Dlaczego pytasz? Czyżbyś chciał zostać rolnikiem? Pozostań przy symulatorach, to łatwiejsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak twierdzisz? Po prostu nigdy jeszcze nie kotzystalem z powyższych pomocy dlatego pytam. A dla kogoś kto w tym nie siedzi trudno jest się połapać chociażby w informacjach na stronie ARiMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkor429    3

Ile teraz mniej więcej wynosi jednolita płatność obszarowa i czy przysługuje jakaś dodatkowa płatność do trudnych warunków uprawy czy coś takiego?

JPO 462,05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

dostałem dziś decyzje z dopłat . Złożyłem na 7 ha a płatność dodatkowa dostałem na 4 ha czy na te pierwsze 3 sie nie należy czyli jak ktoś ma 20 to dostanie na 17 ?


Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

pawelwlosty, ty tak poważnie się pytasz czy głupa rżniesz? Przecież od zeszłego roku płatność dodatkowa jest od 3 do 30 ha i teraz dopiero się obudziłeś? Zresztą google jest to można sprawdzić, nie?

 

A wracając do zaliczek, to dzisiaj dostałem 2 przelew i wygląda na to że MR doszło. Pierwsza część wypłacona była 17 listopada.

Edytowano przez dzikidaniel

C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

Wczesniej mielismy jedno gospodarstwo teraz jest dwa i sie nie doliczylem w tamtym roku . Tak znalazlem w google mialem usunac .


Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus2609    72

Dziś otrzymałem trzeci przelew z agencji, pierwszy to było onw, drugi większa część zaliczki tak ok 50% a teraz otrzymałem brakujące ok 20% Teraz mogę powiedzieć że otrzymałem ok 70% zaliczki, piszę wszędzie około bo dokładnie nie liczyłem ile powinienem dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzikidaniel zanim zaczniesz innych pouczać i obrażać sam się doucz. Płatność dodatkowa nie przysługuje do pierwszych 3 ha czyli mając 10 ha dostajesz do 7 ha. Pozostałe płatności jak jpo, zazielenienie, młody rolnik przysługują do wszystkich posiadanych hektarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Thomas2135, nie muszę się douczać o płatnościach bezpośrednich. Obrażać też nikogo nie obrażam.

Jeśli chcesz mnie poprawiać to chociaż zrób to jak należy ponieważ płatność dodatkowa przysługuje powyżej 3 hektarów i przysługuje max do 30 hektarów, czyli maksymalnie taką dopłatę można otrzymać do 27 hektarów. Tak więc zanim zaczniesz się mądrować to warto się zastanowić czy masz czym.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie obrażasz a pisanie, że ktoś rżnie głupa to pewnie komplement? Długo musiałeś tego szukać w google? Edytowałeś swój post dopiero po tym jak Ci uwagę zwróciłem. Co za różnica czy czy przysługuje powyżej 4 ha czy nie przysługuje do pierwszych 3. Zapis różny, ale wiadomo o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

dostajecie od agencji pisma o wszczęciu postepownia administracyjnego dotyczące niezgodności wielkości działek rolnych za 2014 r , brat był w agencji to mówili ze od groma  tych decyzji , i potrącenia robią..  to na podstawie aktualizacji danych LPIS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rd3    4

witam 

 

dostałem 4 przelewy 

onw 

2x rolnośrodowiskowe ( całe płatności)

i chyba 70 % bezpośrednich(chyba odrobinkę za dużo i nie wiem czy to jest razem z wysokobiałkowymi)

czy płatność do wysokobiałkowych wypłacana jest razem z bezpośrednimi czy jest to osobny przelew?

może ktoś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

dzisiaj jakaś kasa wplyneła znów pasuje na 15 % dopłaty w sumie zgadzało by się 70 % dopłat na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

to może i nam wyrównają....

ja w poniedziałek dostałem 5842,21,- za 34,54ha z MR,białko bydło(pełne )krowy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj