Matey

Dopłaty bezpośrednie 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jarecki7745    227

staszek dobrze prawi jak komuś nie pasują zaliczki niech śmiga do agencji i powie że nie chce i tak jak już ktoś napisał pózno płacą żle wcześnie płaćą żle i jak tu dogodzić co niektórym

 

Edytowano przez jarecki7745

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Następny co czytać nie potrafi :P :P to że Ty dostawałeś inne lata w grudniu nie znaczy że ktoś nie dostał w maju pomyśl podobnie z ubezpieczeniami mało ludzi ubezpieczało ale po ostatniej zimie dużo zdecydowało się na wykup polis  zastanów się zanimakie bajki będzisz pisał

Jak Ci nie pasuje napisz wniosek że nie chcesz zalczki na pewno rozpatrzą pozytywnie ;)

 

Jesteś typowym przykładem człowieka zaślepionego przez swojego wodza i jego partię... Nawet jak by podali Ci na talerzu kupę zawiniętą w papierek z napisem jedynie słusznej partii to byś powiedział, że to pyszny cukierek. Zamiast ogłaszać wielki sukces, że rolnicy teoretycznie mogą dostać część dopłat miesiąc przed czasem (w skrajnych przypadkach może to być jeden dzień przed 1 grudnia) wystarczyło zacząć wypłacać całe dopłaty od 1 grudnia, nawet tylko w "swoich" wschodnich województwach i na pewno przyniosło by to większy skutek niż płacenie tych zaliczek a później czekanie do np maja na resztę kasy...

Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie wszyscy co roku ubezpieczają rzepaki na zimę. W tym roku moja agentka z PZU zawarła w porównaniu do zeszłego roku tylko 10% polis a druga z Concordii zdążyła zawrzeć tylko 3 polisy.... Nie wiem jak PZU ale Concordia miała podzieloną całą pule dotowanych ubezpieczeń na poszczególne województwa. I tak na drugi dzień w niektórych województwach można było zawrzeć jeszcze ubezpieczenia a w niektórych już nie było takiej możliwości. W moim województwie nie wzrosło zainteresowanie ubezpieczeniami a kasa i tak się skończyła w pierwszym dniu... (na moje nieszczęście w tym dniu nie było mnie w domu)  Dobrze wiemy, że kasy brakło dlatego że procentowo zwiększono stopień dotacji jednak nie dodano ani jednej złotówki do puli przeznaczonej na ubezpieczenia. Żeby było śmieszniej stawka ubezpieczenia 1 ha i tak wzrosła hehehhe.

Ale niech Ci będzie. Zaliczki są super i wcale nie chodzi o to żeby ściągnąć chłopów którzy zaczęli wyjeżdżać na drogi protestując przeciwko najlepszemu rządowi w historii . Łubu dubu, łubu dubu niech żyje nam prezes naszego klubu niech żyje nam. To śpiewałem ja, Lukejro - rolnik z dolnośląskiego hehehhe Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

wystarczyło zacząć wypłacać całe dopłaty od 1 grudnia, nawet tylko w "swoich" wschodnich województwach i na pewno przyniosło by to większy skutek niż płacenie tych zaliczek a później czekanie do np maja na resztę kasy...

I co myślisz że 1 grudnia wszystkim by wypłacili?  a tak o ile zrealizują co obiecali, to 70% wszyscy dostaną przed 1 grudnia. Ci co najwięcej skaczą że zaliczki nie są potrzebne, to pierwszy łapę po kasę wyciągnie. Człowieku, nie chcesz to nie bierz i tyle, po co w ogóle składasz wnioski o tą kasę?.   Twoje PO z PSLem  dało ci więcej.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Płacą jeszcze, czy tylko dwa dni płacili aby sukces w TV odtrąbić?

Dzisiaj mi w płacili na konto ONW  kuj-pomorskie tak że na razie powoli płacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Ja Ci powiem tak, że jeśli byłaby taka możliwość aby zrezygnować z tej zaliczki w zamian za gwarancję wypłaty wszystkich dopłat do końca stycznia (tak jak miałem do tej pory) to chętnie bym skorzystał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Zaliczka na koncie Świętokrzyskie agencja Busko Zdrój  do 14ha, bydło, wniosek składany w kwietniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9810

Co do tego importu z Ukrainy... Rozmawiałem z właścicielem firmy transportowej wożą rzepak od nich, o jakiejkolwiek jakości nie ma wgl co gadac z tego co opowiadał to u nas lepszej jakosci jest to co od wialni uznawane za odpad :) a doplaty narazie cisza u mnie jak i u znajomych północna wlkp 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodo101    8

I co myślisz że 1 grudnia wszystkim by wypłacili?  a tak o ile zrealizują co obiecali, to 70% wszyscy dostaną przed 1 grudnia. Ci co najwięcej skaczą że zaliczki nie są potrzebne, to pierwszy łapę po kasę wyciągnie. Człowieku, nie chcesz to nie bierz i tyle, po co w ogóle składasz wnioski o tą kasę?.   Twoje PO z PSLem  dało ci więcej.

Czyli widzisz że na wszystkie przelewy potrzeba mniej niż półtora miesiąca więc w połowie stycznia mogły by być wypłacone wszystkie pełne dopłaty ,połowę mniej przelewów ,połowę mniej roboty.Ale jak obiecali to oczywiście niech płacą .Tylko że jak dopłaty za 2017 zapłacą w maju czy czerwcu 2018 to ciężko się będzie doczekać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    89

A ktoś z młodych rolników dostał zaliczkę ? Ciekawe czy jest coś z prawdy w tym że MR mają nie dostać zaliczek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Ja Ci powiem tak, że jeśli byłaby taka możliwość aby zrezygnować z tej zaliczki w zamian za gwarancję wypłaty wszystkich dopłat do końca stycznia (tak jak miałem do tej pory) to chętnie bym skorzystał.

O to to święte słowa właśnie miałem to napisać.

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Dziwne macie podejście. Zdecydowanie wolę teraz te 70% i kupić nawozy i paliwo puki są tanie niż czekać do przyszłego roku na wzrosty cen. Przez te kilka miesięcy można pieniądz obrócić i zaoszczędzić/zarobić. Dziwny ten nasz naród...


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Zanim zaczniesz wydawać opinie o kimś to pomyśl, ze nie każdy żyje "od wypłaty do wypłaty" ja w grudniu ogarnę się z nawozami, paliwem i bez dopłat. Więc jeśli nie potrzebuje na gwałt kasy to wolałbym całość w rozsądnym terminie.
Czy to jest dziwne?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

A i po drugie niebylbym taki pewien czy nawozy nie pójdą w gore dzieki wyplacanym zaliczkom, moze byc tak ze w lutym kupisz nawozu w tej cenie co teraz


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

To ja pytam się czy jeśli masz pieniądz u siebie to źle? Bo z tego co piszecie to źle. Owszem, najlepiej by było zamiast zaliczek mieć całość o tym czasie.

Oceniać nikogo nie będę, jednak powiedzenie "tak jest źle, a tak niedobrze" do was pasuje.

Co do cen nawozów to zawsze w martwym sezonie jest najtaniej, na wiosnę zawsze cena szła w górę. Myślicie że teraz będzie inaczej? Matey, a może być tak że w lutym nawóz będzie 20% droższy i co wtedy? Co masz w domu to masz. Tak samo jest ze żniwami, dopiero jest dobrze jak masz pod dachem.

Róbcie jak chcecie. W zeszłym roku dało ochłapy żeby tylko na gwiazdkę coś mieć, w tym roku dało sporą część dopłat i można to przez zimę inwestować, a jak źle to czekajcie na reszcie by móc całe dopłaty naraz wydać.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Te zaliczki wedlug mnie to sa potrzebne tam gdzie wystapily kleski zywiolowe. Lepiej od razu otrzymac calosc niz tak czekac kiedy przyjdzie druga transza.Ceny tez wiadomo,ze co roku sie zmieniaja i nie ma stabilnosci czy to nawozy,paliwa,material siewny itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodo101    8

dzikidaniel dobrze że płacą , bo lepiej dostać część niż całość w maju czy w czerwcu bo może być i tak.Ale argument że to złagodzi skutki kryzysu to propaganda....Skutki kryzysu może złagodzić poprawa opłacalności ,bo jak dostaniesz wypłatę 1-go a nie 15-go to bogatszy nie będziesz,co innego jak byś dostał podwyżkę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To ja pytam się czy jeśli masz pieniądz u siebie to źle? Bo z tego co piszecie to źle. Owszem, najlepiej by było zamiast zaliczek mieć całość o tym czasie.

Oceniać nikogo nie będę, jednak powiedzenie "tak jest źle, a tak niedobrze" do was pasuje.

Co do cen nawozów to zawsze w martwym sezonie jest najtaniej, na wiosnę zawsze cena szła w górę. Myślicie że teraz będzie inaczej? Matey, a może być tak że w lutym nawóz będzie 20% droższy i co wtedy? Co masz w domu to masz. Tak samo jest ze żniwami, dopiero jest dobrze jak masz pod dachem.

Róbcie jak chcecie. W zeszłym roku dało ochłapy żeby tylko na gwiazdkę coś mieć, w tym roku dało sporą część dopłat i można to przez zimę inwestować, a jak źle to czekajcie na reszcie by móc całe dopłaty naraz wydać.

 

Widzisz nie masz racji w ubiegłym roku wiosną nawóz był tańszy jak jesienią podobnie ze żniwami też nie zawsze jest dobrze jak masz pod dachem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Dokładnie jak piszesz kto kupił w grudniu płacił więcej ok 200 zł jak ja kupowałem początek marca tak było na początku  tego roku i bądz mądry co robić kupować teraz jak dostaniesz dopłatę czy czekać do marca ,choć co wiem ci więksi gospodarze teraz umawiają się z ceną i dostawą a płacą we wrześniu po żniwach ,ja potrzebuję ok 8 ton to za bardzo się nie przejmuje czy stracę 1600 zł czy zyskam to koszt lepszej komórki tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotka    14

To jest tak jak mówi staszek131415 na wiosnę nawóz był tańszy amp.w tym czaasie i nas łublin skupuja za 840 zl a był po 920zł zaraz po zniwach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tańszych nawozów jak dzisiaj to raczej nie będzie. Mocznik ok 1100 saletra ok 900. Teraz jest taniej niż na wiosnę, gdy brałem w kwietniu.
Co do tych maruderów, dostaniesz kasę i niech leży i czeka na resztę. Każdy by chciał styczeń luty a co mają powiedzieć Ci co dostali w czerwcu? Może powinni zmieniać termin wypłaty. Jak ktoś dostawał w grudniu styczniu to dać m w maju czerwcu a tym co byli na końcu wypłacić na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj