Matey

Dopłaty bezpośrednie 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marian2011    113

Aby zarobić i jakoś żyć masz produkować szybciej ,taniej, więcej kosztem zdrowia nerwów i niedziel ,a PIS co zrobił, nic i na nic nie liczę dopóki przyjdzie rząd co zrozumie że otwarcie się na Rosję,Białoruś,to nasza przyszłość a nie robienie co USA nam nakażą ,chyba zazdroszczę rodzicom mieli kilkanaście ha ursusa 60 tkę i wszystkie maszyny jakie do niego były ,przydziały były ale dało się kupić i stać ich było kupować za gotówkę i budowa domu garaży też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Ja mam gdzieś tą ich zaliczkę, dadzą teraz kilka tyś i będą ściubić po 20% do października. Wolałbym wszystko na raz w marcu/kwietniu i spokój...
Powinni zrobić tak, że kto potrzebuje zaliczkę idzie składa wniosek i dostaje


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiuss    12

podjadacz, jeśli chodzi o wypłatę zaliczek do dopłat bezpośrednich, to pierszeństwo w ich przyznawaniu mają rolnicy z obszarów objętych zagrożeniem ASF. Twój region raczej nie łapie się do tych obszarów. Po za tym, wypłata zaliczek ma być realizowana do końca listopada, także na każdego przyjdzie pora. Ja mogę powiedzieć, że w Lubelskim, a konkretnie Hrubieszowskim, planowana wypłata zaliczek jest w okolicach 10-15 listopada, do tego terminu ponoć wszyscy rolnicy z tego regionu mają je otrzymać.


Wnioski o dopłaty, modernizacje, ornitologia - Zajmujemy się wnioskami do ARiMR, ponad 250 obsługiwanych rolników. Pewnie i bez poprawek.

Środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, pasze - Doradztwo, sprzedaż. Hrubieszów i okolice.

Tylko oryginalne środki, prosto od producenta, faktury terminowe,DOWÓŻ DO KLIENTA GRATIS, doradztwo i pełna obsługa.

Zapraszam do kontaktu PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja widać po wypowiedziach, zachodniopomorskie, wielkopolskie, świetokrzyskie, małopolskie też dostaje. Jednym płacą zaliczkę i onw innym tylko zaliczkę a jeszce inni na razie nic nie mają.
Płacą dopiero od tygodnia, więc szasu mają sporo. Wniosków do obsługi, tzn pobieraczy dopłat jest ok 1,37 mln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiuss    12

Thomas, oczywiście że dostają wszyscy:) Ale tak jak pisałem pierszeństwo mają Ci z regionów ASF, co nie zmienia faktu, że zaliczki wypłacane są wszystkim.

 

U nas w Hrubieszowskim, też pierwsze zaliczki są już na kontach.

Edytowano przez matiuss

Wnioski o dopłaty, modernizacje, ornitologia - Zajmujemy się wnioskami do ARiMR, ponad 250 obsługiwanych rolników. Pewnie i bez poprawek.

Środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, pasze - Doradztwo, sprzedaż. Hrubieszów i okolice.

Tylko oryginalne środki, prosto od producenta, faktury terminowe,DOWÓŻ DO KLIENTA GRATIS, doradztwo i pełna obsługa.

Zapraszam do kontaktu PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oktawia1988    13

W Chelmie  -lubelskie mówili w agencji ,ze już wyplacaja,  a dziś pytałam w banku i mówili ze to prawda, 2 znajomych ( włodawskie ) dostalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    89

Piszcie też jakie powierzchnie macie żeby mniej więcej wiedzieć czy dostają przykładowo do 10 ha czy tam do 30 :)

 

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/rolnicy-alarmuja-o-wstrzymaniu-zaliczek-dla-mlodych-rolnikow-arimr-dementuje,67670.html

 

Ciekawe też ile w tym prawdy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19550

Cenę zbóż zbija import z Ukrainy. To akurat wina **ujni europejskiej, która wprowadziła jakieś kontyngenty na bezcłowy import. Ten rząd czy inny nie ma wpływu na wolny rynek. Czasy gospodarki centralnie sterowanej minęły dawno.

 

 

Tomku masz racje to wina Unii ale dlaczego te nasze  ch*je tego nie ukrócą?? Mają do tego odpowiednie narzędzia ale po co przecież lepiej grać wielkiego ambasadora ukraińców w UE!!!

Piszecie tu Państwo,że zaliczki wypłacają to dobrze-oczywiście nawet wspaniale napewno za to trzeba paść na kolana i dziękować PREZESOWI za to,że wypłacił nam nasze pieniądze!

Następna sprawa pierwszeństwo zaliczek tereny ASF-fajnie zostali doświadczeni przez los ponieśli straty należy im się!A my np w Wielkopolsce w czym jesteśmy gorsi??Nie mieliśmy strat??Nam nie wymarzło??Nie wysuszyło??A na koniec nie moczyło nam żeby parametry uciekały>...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

zaliczka 17.10
onw 21.10

podlaskie

 

______________________________________________________________________________________________________________________________

http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiuss    12

Sołtys, nie denerwuj się, mają pierwszeństwo rzekomo, ale z tego co zauważyłem, to zaliczki są wysyłane jak leci, nie wiem na czym to pierwszeństwo ma polegać, trzeba by było zapytać się kogoś z obszarów ASF.


Wnioski o dopłaty, modernizacje, ornitologia - Zajmujemy się wnioskami do ARiMR, ponad 250 obsługiwanych rolników. Pewnie i bez poprawek.

Środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, pasze - Doradztwo, sprzedaż. Hrubieszów i okolice.

Tylko oryginalne środki, prosto od producenta, faktury terminowe,DOWÓŻ DO KLIENTA GRATIS, doradztwo i pełna obsługa.

Zapraszam do kontaktu PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19550

Kolego przestałem się tym denerwować już jakiś czas temu-było to chyba wtedy jak MI obiecli,ze jako młody rolnik dostanę dopłaty bodajże do końca marca....a dostałem w pierwszej połowie lipca :o

To i tak lepiej niż ojciec bo u niego nadal zazielenienia brak!!!Oczywiście za 2015 ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tomku masz racje to wina Unii ale dlaczego te nasze  ch*je tego nie ukrócą?? Mają do tego odpowiednie narzędzia ale po co przecież lepiej grać wielkiego ambasadora ukraińców w UE!!!

Piszecie tu Państwo,że zaliczki wypłacają to dobrze-oczywiście nawet wspaniale napewno za to trzeba paść na kolana i dziękować PREZESOWI za to,że wypłacił nam nasze pieniądze!

Następna sprawa pierwszeństwo zaliczek tereny ASF-fajnie zostali doświadczeni przez los ponieśli straty należy im się!A my np w Wielkopolsce w czym jesteśmy gorsi??Nie mieliśmy strat??Nam nie wymarzło??Nie wysuszyło??A na koniec nie moczyło nam żeby parametry uciekały>...

 

O co Ci właściwie chodzi w zeszłym roku nie płacili Żle wtym roku wypłacają wcześniej też niedobrze Chyba trochę się pogubiłeś nie porównuj ASf z suszą czy wymarznięciami

Zastanawia mnie czy wy coś produkujecie  w tych gospodarstwach że na te dopłaty tylko czekacie?

Edytowano przez staszek131415

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flakns    16

Jest zależność wypłacania zaliczek względam składania wniosków?? Tzn kto wcześniej złożył wniosek ten szybciej ma zaliczke.

Moglibyście pisać jeśli pamiętacie w którym miesiącu składaliście wniosek.

 

Niby za miesiąc będize miał każdy, ale to jak z wypłątą w robocie, miesiące lecą bardzo szybko a od 10 do 10 ciągnie się strasznie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19550

O co Ci właściwie chodzi w zeszłym roku nie płacili Żle wtym roku wypłacają wcześniej też niedobrze Chyba trochę się pogubiłeś nie porównuj ASf z suszą czy wymarznięciami

 

Czy ja napisałem,ze źle??Napisałem jedynie,ze wypłacają to co nam się należy i koniec!!!!!A dlaczego tak szybko???Pozostawię bez dalszego komentarza.....

A dlaczego nie miałbym porównywać suszy,wymarznięć i ASF'u???Przecież to wszystko tragedia dla nas rolników!!!

A czy sądzisz,że sytuacja z  ASF nie dotknęła rolników w innych rejonach niż te zapowietrzone itd???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

NO nie wiemczy byś chciał karmić 200 tuczników które powinny już być sprzedane inikt Cię nie pyta czy maz im jutro co do koryta wsypać to chyba jest różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19550

nie wiem czy byś chciał trzymać 40 krów i niemieć co im dać w koryto bo wszystko wyschło???NIe miałbyś czym im pościelić

Możemy  się tak spierać w nieskończoność ale to nie o to chodzi-temat uważam za zamkniety ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pogromca    425

Up@ Nie porównuj krów do tuczników bo krowy możesz w każdej chwili sprzedać a tuczników z zagrożonych stref nie.Ludzie nie mają gdzie tego trzymać i muszą jeszcze do nich dokładać codziennie.Jak dojdzie do ciebie ASF to będziesz inaczej śpiewał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Płacą zaliczki, ale raczej tym mniejszym, by w statystykach lepiej to wyglądało. Na mazurach cisza, nawet zwrotu z gminy za paliwo, ale oni zawsze ostatniego płacą. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CEZAR76    1

Lubelskie - powiat lubelski chyba zupełna cisza , w banku nic nikt nie dostał ale spoko ja w czerwcu jedne zostałem ( za 2015 ) więc 2 razy w tak krótkim czasie to już za wiele by było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

NO nie wiemczy byś chciał karmić 200 tuczników które powinny już być sprzedane inikt Cię nie pyta czy maz im jutro co do koryta wsypać to chyba jest różnica?

 

 

Up@ Nie porównuj krów do tuczników bo krowy możesz w każdej chwili sprzedać a tuczników z zagrożonych stref nie.Ludzie nie mają gdzie tego trzymać i muszą jeszcze do nich dokładać codziennie.Jak dojdzie do ciebie ASF to będziesz inaczej śpiewał.

 

Proste pytanie. Po co trzymać świnie na terenach ASF.  Po drugie nie każdy ma świnie (w mojej okolicy to mało kto je ma) więc dlaczego jakiekolwiek zaliczki mają być związane wyłącznie z problemami gospodarstw hodujących trzodę.  Trzecia sprawa dzięki polityce solidarności z Ukrainą i walce z Rosją jaką prowadzą zakute łby z PiS cała branża rolnicza jest w głębokim kryzysie, więc dlaczego mamy preferować tylko jedną dziedzinę rolnictwa? Odpowiedź jest prosta. ASF występuje na "ścianie wschodniej", czyli kolebce elektoratu PiS...

Edytowano przez lukejro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

ASF to pewnie kara za to że durnie na piss głosowały. Lubelskie i podkarpackie - wszyscy o dopłatach słyszeli jednak nie słyszano o żadnym co już dostał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj