Matey

Dopłaty bezpośrednie 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bercik92    2200

na stronie agencji jest artykuł który mówi o tym że w ciągu 1 tygodnia agencja wypłaciła około 2 mld zł dla 350tyś rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Cisza bo wszyscy ruszyli wydawać ;)

Jacy wszyści?  92% czeka na jakąś wpłatę na konto. Na razie płacą tam, gdzie rolnicy są gotowi wyjść na ulicę, i próbują ich przekonać, że za dopłaty mają być wdzięczni, pomijając fakt, że należy nam się jak psu zupa.

Tak się nieszczęśliwie stało, że ASF wystąpił w grajdołku PiS, więc skoro RZD (rząd dobrej zmiany) nie robi nic, by tej sytuacji zapobiec, daje rolnikom kasę, która i tak im się należy, wołając - pamiętajcie kto wam płaci! (to, że Unia Europejska, to niewygodny fakt, o którym lepiej nie wspominać).

W statystykach ładnie wygląda - "wypłaciliśmy 3 mld złotych", to że zwłaszcza dla tych, którzy z rolnictwem nie mają nic wspólnego (poza dopłatami), nie wspominają.

Susza? Jaka susza? To, że niektórzy stracili ponad 70% zbiorów, to nie powód by ich nakład pracy (i środków) w jakikolwiek sposób zrekompensować. A ci co stracili tylko 65% są sami sobie winni. Olać ich! Nie spełniają kryteriów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jacy wszyści?  92% czeka na jakąś wpłatę na konto. Na razie płacą tam, gdzie rolnicy są gotowi wyjść na ulicę, i próbują ich przekonać, że za dopłaty mają być wdzięczni, pomijając fakt, że należy nam się jak psu zupa.

Tak się nieszczęśliwie stało, że ASF wystąpił w grajdołku PiS, więc skoro RZD (rząd dobrej zmiany) nie robi nic, by tej sytuacji zapobiec, daje rolnikom kasę, która i tak im się należy, wołając - pamiętajcie kto wam płaci! (to, że Unia Europejska, to niewygodny fakt, o którym lepiej nie wspominać).

W statystykach ładnie wygląda - "wypłaciliśmy 3 mld złotych", to że zwłaszcza dla tych, którzy z rolnictwem nie mają nic wspólnego (poza dopłatami), nie wspominają.

Susza? Jaka susza? To, że niektórzy stracili ponad 70% zbiorów, to nie powód by ich nakład pracy (i środków) w jakikolwiek sposób zrekompensować. A ci co stracili tylko 65% są sami sobie winni. Olać ich! Nie spełniają kryteriów. 

 

Tłumacz sobie jak  chcesz ale tak dobrych dla rolników jak PiS nigdy nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

Tłumacz sobie jak  chcesz ale tak dobrych dla rolników jak PiS nigdy nie było

tak nie było !!!

Tylko szkoda że za ich rządów muszę iść do pracy na etat bo dalej nie uciągnę-oczywiście to nie ich wina tylko moja bo ch*jowo gospodaruje!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

Jacy wszyści?  92% czeka na jakąś wpłatę na konto. Na razie płacą tam, gdzie rolnicy są gotowi wyjść na ulicę, i próbują ich przekonać, że za dopłaty mają być wdzięczni, pomijając fakt, że należy nam się jak psu zupa.

Tak się nieszczęśliwie stało, że ASF wystąpił w grajdołku PiS, więc skoro RZD (rząd dobrej zmiany) nie robi nic, by tej sytuacji zapobiec, daje rolnikom kasę, która i tak im się należy, wołając - pamiętajcie kto wam płaci! (to, że Unia Europejska, to niewygodny fakt, o którym lepiej nie wspominać).

W statystykach ładnie wygląda - "wypłaciliśmy 3 mld złotych", to że zwłaszcza dla tych, którzy z rolnictwem nie mają nic wspólnego (poza dopłatami), nie wspominają.

Susza? Jaka susza? To, że niektórzy stracili ponad 70% zbiorów, to nie powód by ich nakład pracy (i środków) w jakikolwiek sposób zrekompensować. A ci co stracili tylko 65% są sami sobie winni. Olać ich! Nie spełniają kryteriów. 

 

krótką pamięć masz w tamtym roku za panowania jaśnie państwa psl co sie działo z dopłatami były zaliczki ale niewiadomo kto dostał i ile system który kosztował grube melony a i tak nie działał kontrola jakakolwiek z automatu maj czerwiec to teraz chociaż wszycy mają dostać zaliczke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    766

Taka "dobra zmiana" że produkcja roślinna przez nas rolników wytworzona jest od kilkunastu do kilkudziesięciu procent tańsza w stosunku do ubiegłego roku, nie mówiąc już o latach poprzednich! Ale przecież to nie wina rządzących. Teraz zatkać jeszcze usta zaliczkami dopłat i przecież jest wszystko super.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Jaki ten pis jest wspaniały
Była susza i mimo to ceny nie ma Ratuje ukraine i ciągną do nas zboże A my do pracy najlepiej do niemiec bo u nas ukraincy muszą robić Ja już z kim nie pogadam to jak ma 20 ha do pracy się szykuje
A z zaliczką cisza
Moim zdaniem to propaganda i obietnice bo nie raz w grudniu dopłaty miałem na kącie Ale łaske robią że wypłacają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie daliby szybciej źle, dają szybciej, jeszcze gorzej, pada źle, nie pada jeszcze gorzej, ludzie nie ośmieszajcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaki ten pis jest wspaniały

Była susza i mimo to ceny nie ma Ratuje ukraine i ciągną do nas zboże A my do pracy najlepiej do niemiec bo u nas ukraincy muszą robić Ja już z kim nie pogadam to jak ma 20 ha do pracy się szykuje

A z zaliczką cisza

Moim zdaniem to propaganda i obietnice bo nie raz w grudniu dopłaty miałem na kącie Ale łaske robią że wypłacają

 

Już nie narzekajcie opłacalności brak piszecie a za ha 1ha 100 tyś chcecie płacić ;) :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cenę zbóż zbija import z Ukrainy. To akurat wina **ujni europejskiej, która wprowadziła jakieś kontyngenty na bezcłowy import. Ten rząd czy inny nie ma wpływu na wolny rynek. Czasy gospodarki centralnie sterowanej minęły dawno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Jak to nie ma? Kontrola fitosanitarna na granicy , skrupulatna kontrola ilościowa , postawienie warunków o zniesieniu embarga na polskie produkty.....można by wiele sposobów jeszcze wymieniać. No ale bądźmy poważni - większość w rządzie to nieudacznicy i nie mają pojęcia co robić. Popatrzcie na Jurgiela - przecież to stary dziadek nadający się conajwyżej kozy pasać a nie być ministrem.

 

 

Chociaż mi to akurat improt kasę nabija bo magazyny dałem w dzierżawę  - powiem tylko że skala importu jest olbrzymia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Mam pytanie czy do ON W przysyłają decyzje.

Kuzyn dziś dostał ONW bez wcześniejszej decyzji może póżniej ją otrzyma .Kuj-pomorskie.

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak to nie ma? Kontrola fitosanitarna na granicy , skrupulatna kontrola ilościowa , postawienie warunków o zniesieniu embarga na polskie produkty.....można by wiele sposobów jeszcze wymieniać. No ale bądźmy poważni - większość w rządzie to nieudacznicy i nie mają pojęcia co robić. Popatrzcie na Jurgiela - przecież to stary dziadek nadający się conajwyżej kozy pasać a nie być ministrem.

 

 

Chociaż mi to akurat improt kasę nabija bo magazyny dałem w dzierżawę  - powiem tylko że skala importu jest olbrzymia. 

 

A Ty myślisz że UE to po co nas chciała do siebie?    :)    żebyśmy tak w skrzydła obrośli by być dla nich konkurencją, czy żeby sobie otworzyć rynki zbytu? ktoś podpisał umowę akcesyjną w której co tak naprawdę było napisane, to pewnie nawet podpisujący nie wiedzieli co podpisują    :D   a teraz kolejne rządy to sobie mogą, ale pogadać przed wyborami i nic więcej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj