Matey

Dopłaty bezpośrednie 2016

Polecane posty

witejus    8471

Agrest co Ty pierdzielisz  arimr.gov.pl/pomoc-unijna/platnosci-bezposrednie/platnosci-bezposrednie-w-roku-2016/platnosci-bezposrednie-w-roku-2016-informacje-ogolne/platnosc-za-zazielenienie/dywersyfikacja-upraw-2016.html

Edytowano przez witejus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Panowie pierwszy raz miałem kontrolę chyba koniec czerwca początek lipca ,podpisałem dokument ,gościu poszedł mierzyć pola, w sierpniu przysłali wyniki kontroli ,opóżni to wypłatę na ostatnie miesiące wypłat , jak to było w waszych przypadkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

Jeżeli  miałeś kontrol na miejscu  przedłużało to wydanie decyzji  obszarowych w tym roku  będą wypłacane zaliczki 70% należnych dopłat również osobą które miały  kontrol na miejscu będą wypłacane zaliczki w terminie 17.10-30.11

w 2015 zaliczki otrzymali tylko rolnicy którzynie miieli kontroli na miejscu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy agencja informuje o zamiarze kontroli? Tzn czy mogą jeździć sami po polach bez mojej wiedzy?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli chodzi o dopłaty to nie musisz być informowany. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Jeśli chodzi o dopłaty to nie musisz być informowany. 

 

Tak jest nikt nie jest informowany, a później w protokole że na polu rosło pszenżyto a nie pszenica lub gromada żwiru na polu. A w rzeczywistości rosła pszenica i leżało wapno do rozwiezienia.

 

Uważam że lepiej dla każdej z stron było by jakby był właściciel, kontrolujący mylą działki jak i orientację w terenie nie odróżniają wapna od żwiru i niektórych gatunków zbóż (nie mówię że wszyscy), jeżeli byłby właściciel kontrola przebiegała by sprawniej.

 

Miałem kiedyś sytuację z geodetą układa mi mapkę po swojemu i szuka kamienia granicznego mówię że mapka leży źle a on twierdzi że zgodnie z opisem na południe więc mu mówię że może nie wie gdzie jest południe ale ja wiem gdzie jest moje pole a gdzie sąsiadów po dłuższym czasie ustąpił było jak mówiłem i kamienie graniczne 3 szt znalazły się w ciągu kilku minut.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Raczej nie. W tej chwili są dosyć precyzyjne urządzenia, dzięki którym ustala się granice działki. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

Urządzenia są, tylko mapy elektroniczne są z d.... wyjęte w wielu lokalizacjach. U mnie geodeci posługują się starymi mapami z lat 70-tych do odszukania głównych punktów, bo potem ktoś coś sp.... i na mapie w geoportalu granice są poprzesuwane nawet o 4m, już o innych hockach-klockach nie wspomnę.

W ramach prowadzonego scalenia okazało się, że w gminie moich rodziców 70% działek nie zgadza się z PEG, bo ktoś nie nałożył różnic w wysokości na rzut działki, a prawie wszystkie pola są pochyłe. Każde starostwo rządzi się własnymi prawami.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Może piszesz o mojej gminie, a nawet powiecie

Podczas modernizacji ewidencji gruntów i budynków wykonawca EGiB popełnił wiele błędów. Powiat przyjął wszystko bez zastrzeżeń. Okazało się, że około 60% do 70% działek w wyniku modernizacji może mieć przesunięte granice, a nawet mogą przechodzić przez zabudowania. Patrząc na stare mapy i nowe widać różnice. Uzyskanie jakiego pozwolenia graniczy z cudem.

Okazało się że część moich budynków powstałych przed wojną (te żółte) według nowej mapy zielone linie znajdują się na działce sąsiada. W naturze jak i według starych map granice przebiegały jak czerwone linie.

e422452f233c33cd.jpg

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

 

Ja będę  składał    900zł/ha  piechotą  nie chodzi  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kurs euro już jest znany? Stawki mają być podane na początku października.
Co do tej pomocy suszowej to jak oni mają stwierdzić czy u kogoś jest lub była susza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

były  komisje  suszowe więc  kto  się zgłosił  i ma protokół   i stwierdzone ponad 70%  strat  w danej uprawie  to dostanie  kasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

 

Kurs euro już jest znany? Stawki mają być podane na początku października.

Co do tej pomocy suszowej to jak oni mają stwierdzić czy u kogoś jest lub była sus

 

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/znany-jest-kurs-wymiany-euro-na-zlotowki-wedlug-ktorego-obliczane-beda-platnosci-bezposredn.html

Edytowano przez kp38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Europejski Bank Centralny (ECB) podał oficjalny kurs euro względem polskiej złotówki, który będzie stosowany do naliczania rolnikom dopłat na 2016 rok. Wynosi on 4,3192 zł.


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

4,24 było rok temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1783

Brawo! Resort rolnictwa wybrał kurs do dopłat z ostatniego dnia września czyli 4,3192, a mógł wybrać średnią z całego rolnictwa czyli 4,3207. Dzięki naszym rządzącym do rolników trafi o 5 mln zł mniej. Nie wiem czy to nie dopatrzenie, ale oczywiście w tym kraju urzędnik nigdy nie bedzie za nic odpowiedzialny. Moze jakies media się zainteresuja? Ale zresztą co to jest 5 mln...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

 


W tym roku kurs wymiany euro na potrzeby dopłat bezpośrednich jest nieznacznie, bo o 7 groszy wyższy niż rok temu – wynosi on 4,3192 zł za 1 euro. Resort rolnictwa podał zatem proponowane stawki poszczególnych dopłat na rok 2016.

Całkowita kwota przeznaczona na płatności bezpośrednie za 2016 r. wyniesie po przeliczeniu ponad 14,8 mld złotych i będzie wyższa od kwoty ubiegłorocznej o blisko 316 mln złotych. Nie oznacza to jednak, że wszystkie dopłaty będą wyższe. Nieznacznie wzrosną stawki dopłat podstawowych oraz do roślin białkowych. Wiele rodzajów płatności będzie jednak w porównaniu z ubiegłym rokiem niższe.

W projektowanych rozporządzeniach stawki dopłat na 2016 rok zostały określone w następującej wysokości (w nawiasach podajemy różnice w porównaniu do ubiegłego roku):

  1.  Jednolita płatność obszarowa    462,05 zł/ha (+ 8,35)
  2. Płatność za zazielenienie    310,10 zł/ha (+ 5,79)
  3. Płatność dla młodego rolnika    231,97 zł/ha (- 27,00)
  4. Płatność dodatkowa        172,79 zł/ha (+ 2,57)
  5. Płatność do bydła    256,20 zł/szt. (- 5,17)
  6. Płatność do krów    322,62 zł/szt. (+ 8.34)
  7. Płatność do owiec    111,95 zł/szt. (- 4,61)
  8. Płatność do kóz    68,25 zł/szt. (- 9,55)
  9. Płatność do roślin wysokobiałkowych    430,49 zł/ha (+ 15,28)
  10. Płatność do chmielu        2 317,00 zł/ha (+ 5,68)
  11. Płatność do ziemniaków skrobiowych    1 287,75 zł/ha (- 99,37)
  12. Płatność do buraków cukrowych    1 952,25 zł/ha (- 186,20)
  13. Płatność do pomidorów    3 074,09 zł/ha (- 1198,63)
  14. Płatność do owoców miękkich    904,78 zł/ha (-22,87)
  15. Płatność do lnu    289,94 zł/ha (- 121, 98)
  16. Płatność do konopi włóknistych    547,59 zł/ha (-24,90)
  17. Płatność do tytoniu - Virginia    4,12 zł/kg (-0,22)
  18. Płatność do tytoniu - pozostały tytoń    2,89 zł/kg (- 0,16).

Zgodnie z zapowiedziami resortu rolnictwa i ARiMR, już od 17 października ma ruszyć wypłata zaliczek. Do rolników ma trafić do 70% należnych im płatności.  Tym razem, zgodnie z obietnicą prezesa ARiMR, wypłaty mają pójść bez opóźnień.

 

Źródło: https://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci/znamy-stawki-doplat-za-2016-r/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Pytanie z innej beczki, czy jak w tej tabeli PEG mam wpisaną literkę e - erozja, to czy na tych działkach muszę zimą utrzymać okrywę roślinną, czy mogę zrobić orkę zimową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Brawo! Resort rolnictwa wybrał kurs do dopłat z ostatniego dnia września czyli 4,3192, a mógł wybrać średnią z całego rolnictwa czyli 4,3207. Dzięki naszym rządzącym do rolników trafi o 5 mln zł mniej. Nie wiem czy to nie dopatrzenie, ale oczywiście w tym kraju urzędnik nigdy nie bedzie za nic odpowiedzialny. Moze jakies media się zainteresuja? Ale zresztą co to jest 5 mln...

Niebagatelna kwota , średnio ok 3 zł na gospodarstwo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

Pytanie z innej beczki, czy jak w tej tabeli PEG mam wpisaną literkę e - erozja, to czy na tych działkach muszę zimą utrzymać okrywę roślinną, czy mogę zrobić orkę zimową?

na działkach oznaczonych literą   e- erozja powinno się utrzymywać okrywę roślinna przez całą zime

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

na działkach oznaczonych literą   e- erozja powinno się utrzymywać okrywę roślinna przez całą zime

 

Ok tak myślałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj