Matey

Dopłaty bezpośrednie 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Mam na jednej działce dwie nie graniczące ze sobą uprawy tej samej rośliny jak je zadeklarować łącznie czy każdą osobno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lizelotta    9

Mam na jednej działce dwie nie graniczące ze sobą uprawy tej samej rośliny jak je zadeklarować łącznie czy każdą osobno?

 

Jeżeli rozdziela je rów melioracyjny to deklaruje Pan każdą osobną. Jeżeli ma pan powyżej 10 ha to będzie to wyglądało w ten sposób

A JPO - powierzchnia dana

B JPO - powierzchnia rośliny

 

Jeżeli ma pan powyżej 10 ha wtedy to będzie wyglądać tak:

A JPO - powierzchnia

A1 - nazwa uprawy

B JPO - powierzchnia

B1 - nazwa uprawy

 

Czy może te same uprawy rozdziela inna uprawa?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

Kiedy po raz pierwszy składał Pan na siebie wniosek obszarowy? Jeśli w 2012 roku to przysługuje płatność dla młodego rolnika. Z podane daty wszystko wskazuje, że wniosek po raz pierwszy był składany w 2012roku więc płatność przysługuje.

 

 

wniosek na dopłaty tak, ale bydło w grudniu 2011 i krus w sierpniu 2011 a z tego linka od kolegi wyżej wynika że ubezpiecznie w krus też się liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeżeli rozdziela je rów melioracyjny to deklaruje Pan każdą osobną. Jeżeli ma pan powyżej 10 ha to będzie to wyglądało w ten sposób

A JPO - powierzchnia dana

B JPO - powierzchnia rośliny

 

Jeżeli ma pan powyżej 10 ha wtedy to będzie wyglądać tak:

A JPO - powierzchnia

A1 - nazwa uprawy

B JPO - powierzchnia

B1 - nazwa uprawy

 

Czy może te same uprawy rozdziela inna uprawa?

 

 

Te same uprawy rozdziela inna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39
Napisano (edytowany)

Wypełniam wniosek o dopłaty przez internet i mam cały czas informacje"

Suma zadeklarowanych powierzchni działek rolnych położonych na działce ewidencyjnej 18xxxx nie może przekraczać powierzchni z pola Maksymalny kwalifikowalny obszar PEG.

 

W działkach ewidencyjnych mam obszar PEG ( te niedostępne opcje na zero z powodu ze jest to nowa działka)"

 

Wniosek przechodzi w przypadku tylko takim jak na zdjeciu

Jeżeli z grupy upraw wybiorę JPO to cały czas błąd  w obszarach PEG 

post-131771-0-38358300-1463746439_thumb.jpg

Edytowano przez machtomi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

nie zaznaczyłem płatności do bydła i nie załączyłem oświadczenia z numerami zwierząt. czytam instrukcje i wnioskuje, że takiej zmiany złozyć nie mogę ... czy płatności mi przepadną?  czy źle czytam instrukcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

już nie dostaniesz.

 

Płatność przysługuje do zwierząt urodzonych najpóźniej w dniu 15 maja roku, w którym został złożony wniosek o przyznanie tej płatności.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ale jak kupiłem np 17 maja cielaka urodzonego 14 maja to dostanę dopłatę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale jak kupiłem np 17 maja cielaka urodzonego 14 maja to dostanę dopłatę?

 

Tak dostaniesz, musisz go wpisać do oświadczenia i złożyć razem ze wnioskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Wypełniam wniosek o dopłaty przez internet i mam cały czas informacje"

Suma zadeklarowanych powierzchni działek rolnych położonych na działce ewidencyjnej 18xxxx nie może przekraczać powierzchni z pola Maksymalny kwalifikowalny obszar PEG.

 

W działkach ewidencyjnych mam obszar PEG ( te niedostępne opcje na zero z powodu ze jest to nowa działka)"

 

Wniosek przechodzi w przypadku tylko takim jak na zdjeciu

Jeżeli z grupy upraw wybiorę JPO to cały czas błąd w obszarach PEG

Zle otwiera mi twój pintscreen. Wydaje mi sie, bo dobrze nie widzę masz Blad w wypełnianiu wniosku. Pownno byc tak wypelnione:

B JPO powierzchnia-dzialka/ki- powierzchnia.

B1 grupa rodzaj uprawa pod spodem trwa na g.o.

nie zaznaczyłem płatności do bydła i nie załączyłem oświadczenia z numerami zwierząt. czytam instrukcje i wnioskuje, że takiej zmiany złozyć nie mogę ... czy płatności mi przepadną? czy źle czytam instrukcje?

Dostaniesz płatność tylko musisz zrobić tak jak napiszę. Tamten wniosek wycofujesz w całości. Składasz nowy wniosek, dołączasz oswiadczenie do płatności do bydla czy/i krów, zaznaczasz odpowiednie płatności i dostaniesz kase do sztuk zwierząt. Wniosek musisz jeszcze raz wypełnić od nowa. Jak nie wiesz jak wypełnić niech BP skseruje wniosek jaki złożyłeś juz w 2016 roku.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorka11    0

Jak we wniosku o dopłaty wpisać pole obsiane jęczmieniem, które planuje skosić na zielonkę? Jako jęczmień, trawa na gruńcie ornym czy jeszcze inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kiedy zamierzasz skosić? Uprawę jaka jest wpisana we wniosku(powyżej 10.00ha) ma znajdować na polu do 15 lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorka11    0

Skosze na pewno przed 15 lipca. Jest to 1 ha jęczmienia. Na pozostałych gruntach( 15ha) zboża zostają do żniw. Czy w takim razie nie mogę zgłosić tego jęczmienia na zielonkę, bo 15 lipca pole będzie puste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Nikt nie pomoże z tym JPO? Dlaczego dla niektórych działek nie przechodzi kabinacja
A JPO
A1 uprawa ? Tylko w opcji

A
A1 uprawa
Czy mogę tak wysłać bez JPO?
Wniosek przez internet powyżej 10 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skosze na pewno przed 15 lipca. Jest to 1 ha jęczmienia. Na pozostałych gruntach( 15ha) zboża zostają do żniw. Czy w takim razie nie mogę zgłosić tego jęczmienia na zielonkę, bo 15 lipca pole będzie puste?

 

Zgłoś po prostu jako ugór dopłata taka sama i w razie co nie musisz się tłumaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skosze na pewno przed 15 lipca. Jest to 1 ha jęczmienia. Na pozostałych gruntach( 15ha) zboża zostają do żniw. Czy w takim razie nie mogę zgłosić tego jęczmienia na zielonkę, bo 15 lipca pole będzie puste?

Roślinę jaka wpiszesz powinna być na polu do 15 lipca. Chyba ze przed 15 czerwca skosisz i jakas nowa wsiejesz to ja wpisz we wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mozesz tez wpisać ugór, będziesz mial do efa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

no ja bym się tak nie rozpędzał z tym ugorem do efa 

a nie może wpisać po  prostu;rośliny zielone na paszę ? 

 

 

Grunty ugorowane - w ramach obowiązkowej praktyki utrzymywania obszarów proekologicznych to grunty, na których w okresie od dnia 1 stycznia do dnia 31 lipca w danym roku nie jest prowadzona produkcja rolna (po upływie tego terminu rolnik będzie mógł przywrócid grunty do produkcji). Na ugorach uznawanych za obszar proekologiczny (EFA):  obowiązuje zakaz wysiewu i uprawy gatunków roślin na cele produkcyjne, w tym zakaz wypasu i koszenia,  dopuszcza się stosowanie herbicydów w celu przeciwdziałania wkraczaniu niepożądanej roślinności (zgodne z zasadą wzajemnej zgodności),  dopuszcza się wysiew mieszanek nasion roślin polnych w celu zwiększenia korzyści płynących z różnorodności biologicznej, pod warunkiem, iż nie są one wykorzystywane w celach produkcyjnych i do skarmiania zwierząt.


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no ja bym się tak nie rozpędzał z tym ugorem do efa

a nie może wpisać po prostu;rośliny zielone na paszę ?

 

 

Grunty ugorowane - w ramach obowiązkowej praktyki utrzymywania obszarów proekologicznych to grunty, na których w okresie od dnia 1 stycznia do dnia 31 lipca w danym roku nie jest prowadzona produkcja rolna (po upływie tego terminu rolnik będzie mógł przywrócid grunty do produkcji). Na ugorach uznawanych za obszar proekologiczny (EFA):  obowiązuje zakaz wysiewu i uprawy gatunków roślin na cele produkcyjne, w tym zakaz wypasu i koszenia,  dopuszcza się stosowanie herbicydów w celu przeciwdziałania wkraczaniu niepożądanej roślinności (zgodne z zasadą wzajemnej zgodności),  dopuszcza się wysiew mieszanek nasion roślin polnych w celu zwiększenia korzyści płynących z różnorodności biologicznej, pod warunkiem, iż nie są one wykorzystywane w celach produkcyjnych i do skarmiania zwierząt.

 

Masz racje. Zawsze moze wziąć lubin, będzie do efa i płatność P_WB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorka11    0

A co zrobić z gruntem ornym, który w tym roku przeznaczyłem pod wybieg dla zwierząt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

mam problem, złożyłem wniosek przez internet. Mam w nim błąd. Czy mogę teraz wysłać ponownie zmieniony wniosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekd    2108

Cz jutro ( 27 V piątek ) powiatowe biura ARiMR będą czynne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

a dlaczego mają być zamknięte.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agropomiary    3

Co myślicie o powierzchni gruntów niezgłoszonych do płatności - o co konkretnie chodzi? 

Czy np mam działke 10 ha i zgłaszam 5 ha do jednego gospodarstwa i 5 ha do drugiego gospodarstwa, wtedy w rubryke wpisuje, że działka rolna ma 5 ha i kolejne 5 ha nie zgłaszam?

Jak to interpretować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj