Matey

Dopłaty bezpośrednie 2016

Polecane posty

Rafalr2    0

Mam pytanie być może banalne ale nie chce popełnić gafy .

 

Jest dzierżawa od agencji w tym roku na nowych zasadach , ja tam gospodarze  ale umowa jest na innego chłopa i dopłatę mogę ja pisać na to pole czy tylko dzierżawca tego pola ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15352

To jeszcze są tacy co nie poskładali i trzeba przedłużać? A potem będą płakać że maj a pinidzy nima. Późno poskładacie to później rozpatrzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

tradycyjnie piszesz bzdury  ;)

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jeszcze są tacy co nie poskładali i trzeba przedłużać? A potem będą płakać że maj a pinidzy nima. Późno poskładacie to później rozpatrzą.

 

Ja składałem w zeszłym roku w czerwcu i dostałem jak zwykle więc termin złożenia wniosku nie ma nic do żeczy w tym roku dla pewności też w czerwcu złożę bo jak mówi Ewangelia św Matusza <ostatni będą pierwszymi a pierwsi ostatnimi> ;) B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subkrzys    13

czytanie postów Rolnika 1973 to najlepszy kabaret ,gdyby wszyscy byli jak on cywilizacja nie ruszyła by z miejsca 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

A jak jest z tymi dopłatami do bydla. Będą się liczyć sztuki kupione po 15 maja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jak jest z tymi dopłatami do bydla. Będą się liczyć sztuki kupione po 15 maja?

Jak urodzily przed 15 maja i zarejestrujesz w swojej siedzibie na dzien skladania wniosku lub wcześniej to mozesz składać. Na dzien skladania wniosku musza byc w siedzibie. Pamietaj o tym ze ktoś na nie mógl złożyć o dopłaty. Dopłaty w takim przypadku dostaje 1 osoba ktora na nie złożyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

Jak urodzily przed 15 maja i zarejestrujesz w swojej siedzibie na dzien skladania wniosku lub wcześniej to mozesz składać. Na dzien skladania wniosku musza byc w siedzibie. Pamietaj o tym ze ktoś na nie mógl złożyć o dopłaty. Dopłaty w takim przypadku dostaje 1 osoba ktora na nie złożyła.

 

A jak wygląda sprawa  z cielakiem kupionym np. 13 maja i na zgłoszenie jest 7 dni czyli można zgłosić 20 maja. Zgłoszenie po terminie jednak same przemieszczenie do siedziby w terminie. Jak to jest ?


„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lizelotta    9

Mam pytanie być może banalne ale nie chce popełnić gafy .

 

Jest dzierżawa od agencji w tym roku na nowych zasadach , ja tam gospodarze  ale umowa jest na innego chłopa i dopłatę mogę ja pisać na to pole czy tylko dzierżawca tego pola ? 

 

Przepisy wyraźnie mówią,że dopłaty z pola dzierżawionego otrzymuje ta osoba, która gospodarzy na polu ( zbiera, kosi itp). Czyli w pana przypadku dopłatę pisze pan  - osoba, która dzierżawi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

składam wniosek przez internet, i przy każdej działce wyskakuje mi błąd: dla działki xyz podano powierzchnię tuz oraz upraw na gruncie ornym niezgłoszonych do płatności, która przekracza ogólną zadeklarowaną powierzchnię gruntów niezgłoszonych do płatności..

Czy ktoś też tak miał?

 

Drugie pytanie to mam działkę rolną 7 ha ( w tym 5 kukurydza ,2 lucerna)

to robię tak:

A -JPO 7 ha i nie wskazuję uprawy

A1- PWB 2 ha i wskazuję lucernę

A2-  Grupa_rodzaj_uprawa 5 ha i wskazuję kukurydza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jak wygląda sprawa z cielakiem kupionym np. 13 maja i na zgłoszenie jest 7 dni czyli można zgłosić 20 maja. Zgłoszenie po terminie jednak same przemieszczenie do siedziby w terminie. Jak to jest ?

 

Termin 15 maja jest kryterium wiekowym dla zwierząt ma podstawie którego kwalifikujemy zwierzęta do płatności do bydla czy do krów. Nie wazne kiedy bylo przemieszczenie. Wazne ze w dniu skladania wniosku jest w siedzibie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy jeśli zadeklaruję ugór do dopłat muszę wykonywać jakieś zabiegi i w jakim terminie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

składam wniosek przez internet, i przy każdej działce wyskakuje mi błąd: dla działki xyz podano powierzchnię tuz oraz upraw na gruncie ornym niezgłoszonych do płatności, która przekracza ogólną zadeklarowaną powierzchnię gruntów niezgłoszonych do płatności..

Czy ktoś też tak miał?

 

Drugie pytanie to mam działkę rolną 7 ha ( w tym 5 kukurydza ,2 lucerna)

to robię tak:

A -JPO 7 ha i nie wskazuję uprawy

A1- PWB 2 ha i wskazuję lucernę

A2- Grupa_rodzaj_uprawa 5 ha i wskazuję kukurydza?

 

Odpowiedz na 2 pytanie. Jak masz we wniosku do 10.00 ha gruntów ornych rozpisanie jest bardzo dobre. Jeśli masz powyżej 10.00 ha gruntów ornych dodaj dzialke.

A1a lucerna 5 ha.

 

jeśli masz powyżej 15.00 mozesz zadeklarować ta lucerne do EFA.

 

Odpowiedz na 1 pytanie. Musisz deklarować powierzchnie niezgloszoną?

Moze sam system proponuje tobie nie zgłoszoną? Moze trzeba ja usunąć? Moze pomoże? Ja nie wypełniam wnioskow przez system to nie wiem jak to jest. Bardzo fajnie kolezanka Lizelota wyjaśnila deklarowanie powierzchni niezgłoszonej we wniosku. Poszukaj na jej postach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lizelotta    9

Czy jeśli zadeklaruję ugór do dopłat muszę wykonywać jakieś zabiegi i w jakim terminie ?

 

W przypadku ugóru należy wykonać jeden zabieg agrotechniczny polegający na usunięciu lub zniszczeniu niepożądanej roślinności np. opryskanie, bronowanie, włókowanie do dnia 31 lipca , a w przypadku gdy ugór jest zgłoszony jako EFA to zabieg agrotechniczny należy wykonać do 31 października roku, w którym został złożony wniosek.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MAM  PYTANIE  TEŚCIU MA DWIE KROWY  I DWA CIELAKI  BYKI JEDEN MA 5 TYG. A DRUGI 3 TYG CZY DOPŁATY MU SIĘ NALEŻĄ I CZY JESZCZE MOŻE ZŁOŻYĆ O DOPŁATY

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107
Napisano (edytowany)

nie należą się.niech kupi jednego jeszcze cielaka to może składać.

 

dopłata przysługuje od 3 sztuk +

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

Przejąłem ziemię 4.08.2011, przysługuje płatność dla MR jeszcze raz teraz czy już nie ? bo każdy mi co innego mówi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lizelotta    9

Przejąłem ziemię 4.08.2011, przysługuje płatność dla MR jeszcze raz teraz czy już nie ? bo każdy mi co innego mówi

 

Kiedy po raz pierwszy składał Pan na siebie wniosek obszarowy? Jeśli w 2012 roku to przysługuje płatność dla młodego rolnika. Z podane daty wszystko wskazuje, że wniosek po raz pierwszy był składany w 2012roku więc płatność przysługuje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agropomiary    3

Mam umowę kontraktacyjną na buraki cukrowe. Na umowie buraki kwotowe na obszarze 40 ha i buraki pozakwotowe 10 ha. Czy do płatności związanej z powierzchnią upraw zgłaszam 40 ha czy 50 ha?

Jeśli tylko 40 to tworzę np A/A1 P Burak - 40 ha a pozostałe 10 ha już bez płatności?

 

Jeśli zgłoszę 50 ha do płatności z powierzchnią upraw - to wtedy czekają mnie sankcje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Jak wyrysowywać na materiale graficznym bo mam np kukurydzę na 3 działkach obok siebie a materiał graficzny jest dla każdej działki oddzielny i czy na każdym materiale zaznaczam te obok działki też co jest kukurydza czy tylko tą jedną działkę ewidencyjną i tak samo na pozostałym mapkach? I czy przy TUZach muszę jakoś jeszcze spacjalnie je oznaczyć na mapkach? Czy tylko  wystarczy jako uprawy je zaznaczać tj np B B1 czy trzeba B B1 TUZ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak wyrysowywać na materiale graficznym bo mam np kukurydzę na 3 działkach obok siebie a materiał graficzny jest dla każdej działki oddzielny i czy na każdym materiale zaznaczam te obok działki też co jest kukurydza czy tylko tą jedną działkę ewidencyjną i tak samo na pozostałym mapkach? I czy przy TUZach muszę jakoś jeszcze spacjalnie je oznaczyć na mapkach? Czy tylko wystarczy jako uprawy je zaznaczać tj np B B1 czy trzeba B B1 TUZ?

 

Wszystkie 3 dzialki ewidencyjne obrysuj na jednym zalaczniku, jak kazda dzialke ewidencyjną widać w całości i nanieść odpowiednie oznaczenie z wniosku. To odnośnie kukurydzy.

 

Dla TUZ wystarczy nanieść B/B1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj