Matey

Dopłaty bezpośrednie 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamil18fmr    89

Ale to potrącenie przez 3 kolejne lata dotyczyłoby tylko potracenia z PWB? Nie mogli by mi potrącać tego  z innych dopłat gdybym nie składał w kolejnych trzech latach PWB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale to potrącenie przez 3 kolejne lata dotyczyłoby tylko potracenia z PWB? Nie mogli by mi potrącać tego z innych dopłat gdybym nie składał w kolejnych trzech latach PWB?

 

kiedyś tak bylo. Nie dam Glowy ale chyba po 2012 zmienilo.teraz ściągają z każdej płatności bo wszystko idzie z tego samego funduszu.

 

oczywiscie mój wywód ma miejsce jak przyjedzie kontrola i roślinę jaka zastana na polu zanegują ze nie ma na nią płatności do PWB. Bo jak nie przyjadą to masz kase lub jak przyjadą i stwierdza ze na ta roślinę przysługuje płatność PWB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peepe07    0

Czy ktoś korzystał z tego programu: https://www.youtube.com/watch?v=2k097gfsPk0   ?

 

Proszę o odpowiedź czy to jest ściema?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yage    2

Mam 13 ha ornego plus TUZy, wniosek przyszedł częściowo wypełniony i gdzie mam wpisać uprawy? Mam wszystko przepisywać na nowo i wtedy wpisywać JPO i poniżej np kukurydza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariush19    0

Koledzy wypełniam wniosek przez internet. Wszystko już mam wypełnione, czeka do wysłania, ale nie wiem jak oznaczyć sad. ( 0,1 ha) Czy mam to wpisać jako powierzchnia nie zgłoszona? Czy jakoś inaczej? nigdzie nie można w tych instrukcjach znaleźć na temat sadu żadnych informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam 13 ha ornego plus TUZy, wniosek przyszedł częściowo wypełniony i gdzie mam wpisać uprawy? Mam wszystko przepisywać na nowo i wtedy wpisywać JPO i poniżej np kukurydza?

 

nie musisz rozpisywać jpo a pod spodem roslina. Masz rozpisane główne dzialki a dalej rozpisz podrzędne. Będzie dobrze w ten sposób.

B

Czy ktoś korzystał z tego programu:

?

 

Proszę o odpowiedź czy to jest ściema?

Nie korzystam z żadnych programow. Sam wypełniam. Nie wiem czy dobry czy zly jest ten program.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ktoś podpowie jak wypisać sad?

 

Widzę ze nie ma chętnych do pomocy. Domyślam sie ze masz gospodarstwo powyżej 10.00 ha gruntów rolnych. Składasz wniosek o płatność RŚ? Czy tez nie składasz? Jaki masz ten sad? Jakie są odmiany w sądzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Deklaracja sadu w 2016 jest taka sama jak w 2015roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariush19    0

Nie składam RS. Sad to tylko kilka jabloni zajmują około 10 arow. Mam gruntów ornych 14 ha. Na mapach w ewniosku mam to oznaczone zielonymi dużymi jasnymi kropkami.
W 2015 nie wpisałem go przez Internet. I byliśmy wzywani bo coś było nie tak z tą działką. Ja niestety nie byłem i nie znam szczegółów.

Edytowano przez mariush19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie składam RS. Sad to tylko kilka jabloni zajmują około 10 arow. Mam gruntów ornych 14 ha. Na mapach w ewniosku mam to oznaczone zielonymi dużymi jasnymi kropkami.

W 2015 nie wpisałem go przez Internet. I byliśmy wzywani bo coś było nie tak z tą działką. Ja niestety nie byłem i nie znam szczegółów.

Ja nigdy nie rozpisywałem sadu. Tylko JPO i koniec. W instrukcji na końcu nie ma(jeśli dobrze pamietam) roślin Np jabłoń czy grusza. Mozesz napisać podrzędną dzialke i wstawic Np jabłoń czy grusza lub napisać sad. Zobacz co proponuje tobie slownik(wybor rosliny). W RS pisze się jaki sad(Np jabłoń PRS).

Na załączniki graficznym masz oznaczenie sady. Proponuje deklaracja sad.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariush19    0

Ta działka z tym sadem łącznie ma 6,2 ha. (3,9 - żyto, 2-2 tuz, i 0,1 sad)

Aplikacja e-wniosek ma przerwę konserwacyjną dzisiaj.

Deklaruję:

A - JPO 6,2 ha

A1 - żyto 3,9

A2 - tuz 2,2

 

i wszystko? bedzie ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 jak dla mnie ok. Jutro dowiem czy jest w słowniku sad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Ile razy przysługuje dopłata do danej sztuki bydla? Jeśli w tym roku będę skladal drugi raz na tą samą krowę to w przyszłym roku tez będzie mi się należeć doplata do tej sztuki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

tak do krowy dopóki nie zdechnie,  a do byka dwa razy na tą samą sztukę 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Prosze o informacje czy powyzej 14ha juz trzeba zaznacz obszary proekologiczne tak jak jest na ostatniej stronie sugerowane we wniosku internetowym?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 trzeba powyżej 15 ha albo jeśli jest blisko np .14 ,9 ha

 ale jeśli jesteś pewien że nie przekraczasz 15 ha to nie 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lizelotta    9

Mariush19 Twoje rozpisanie działki jak najbardziej jest w porządku bo sad jest uwzględniony w działce głównej jako JPO


A do kiedy w końcu można składać wnioski? Przesunięty jest ten termin o miesiąc?

Godzinę temu na portalu farmera ukazała się informacja,że termin składania wniosków został przedłużony o miesiąc, ale trzeba czekać na oficjalną informację na stronie agencji

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agropomiary    3

Przedłużą, informacja jest z Komisji Europejskiej - teraz tylko nasi muszą zmiany w prawie przepchać i mamy miesiąc gratis ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Aplikacja e-wniosek ma przerwę konserwacyjną dzisiaj.

Ta działka z tym sadem łącznie ma 6,2 ha. (3,9 - żyto, 2-2 tuz, i 0,1 sad)

Deklaruję:

A - JPO 6,2 ha

A1 - żyto 3,9

A2 - tuz 2,2

 

i wszystko? bedzie ok?

 

Kolego ja sie zakręciłem. Bo sad jest uprawa trwala a te nie podlegają rozpisywaniu na rosliny, zaliczasz do płatności JPO i jest w porządku. Rozpisujemy tylko uprawy na gruntach ornych, a tam sadu przecież nie ma. Sorki ze wcześniej nie wyjaśniłem dokładnie koledze, jeszce raz przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Pszenica jara zasiana w grudniu, jak deklarować pszenica jara czy pszenica ozima?

 

Na załączniku graficznym jak obrysować 5 działek ewidencyjnych na jednej rolnej? Po granicach działki rolnej czy każdą osobno na każdym załączniku po granicach działki ewidencyjnej?

 

To do kiedy można składać te wnioski bez sankcji do 16 maja czy 15 czerwca?

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jara to jara nie ma znaczenia kiedy siana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj