Matey

Dopłaty bezpośrednie 2016

Polecane posty

miszcz1234    0

Witam. Jestem tu nowy. Posiadam 3ha w jednym kawałku. Grunt przez kilka lat był odłogowany. 2ha z tego leżą na w miarę prostym terenie tak, że mógłbym to skosić i brać dopłatę na ugór. Pytanie dotyczy tego pozostałego 1ha. Jest to teren zadrzewiony/zakrzewiony (kilkuletnie samosiejki) położony na stromym stoku lessowym narażonym na erozję wodną i ciągnikiem tam na pewno nie wjadę (ciężko podejść nawet na piechotę). Chciałbym ten 1ha zostawić w obecnym stanie. Pytanie brzmi, czy mogę podać całą działkę 3ha do dopłat jako ugór? W wymaganiach dobrej kultury rolnej znalazłem zapis, że:

Grunty rolne, na których prowadzona jest uprawa lub grunty te są ugorowane, nie powinny być porośnięte drzewami i krzewami z wyjątkiem:

1. drzew i krzewów: - mających znaczenie dla ochrony wód i gleb.
Czy ten zapis dotyczy mojego przypadku? Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowano przez miszcz1234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam. Jestem tu nowy. Posiadam 3ha w jednym kawałku. Grunt przez kilka lat był odłogowany. 2ha z tego leżą na w miarę prostym terenie tak, że mógłbym to skosić i brać dopłatę na ugór. Pytanie dotyczy tego pozostałego 1ha. Jest to teren zadrzewiony/zakrzewiony (kilkuletnie samosiejki) położony na stromym stoku lessowym narażonym na erozję wodną i ciągnikiem tam na pewno nie wjadę (ciężko podejść nawet na piechotę). Chciałbym ten 1ha zostawić w obecnym stanie. Pytanie brzmi, czy mogę podać całą działkę 3ha do dopłat jako ugór? W wymaganiach dobrej kultury rolnej znalazłem zapis, że:

Grunty rolne, na których prowadzona jest uprawa lub grunty te są ugorowane, nie powinny być porośnięte drzewami i krzewami z wyjątkiem:

1. drzew i krzewów: - mających znaczenie dla ochrony wód i gleb.

Czy ten zapis dotyczy mojego przypadku? Z góry dziękuję za pomoc.

ugor mozesz zglosic do doplat. Jest termin w którym mozesz wejść i dokonać zabiegów. Od 1 stycznia do końca czerwca(lipca) -nie pamietam dokładnie, nie mozna wejść na ugor i wykaszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszcz1234    0

ugor mozesz zglosic do doplat. Jest termin w którym mozesz wejść i dokonać zabiegów. Od 1 stycznia do końca czerwca(lipca) -nie pamietam dokładnie, nie mozna wejść na ugor i wykaszać.

 

ale zgłosić razem z tym zadrzewionym kawałkiem 1ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacki31    5

Mam posianą mieszanke zbożową(owies, jęczmień, pszenica).Co wpisuje w rubryke <uprawa> we wniosku.Z góry dziękuje za odpowiedz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale zgłosić razem z tym zadrzewionym kawałkiem 1ha?

zgłaszasz tylko ugór bez tereny zadrzewionego (1ha)

Mam posianą mieszanke zbożową(owies, jęczmień, pszenica).Co wpisuje w rubryke <uprawa> we wniosku.Z góry dziękuje za odpowiedz

wpisujesz uprawa mieszana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Prosze o informacje czy można wycofać złożony wniosek na dopłaty bezpośrednie?

Znajoma się pospieszyła a chciał bym jej działki wpisać we własny wniosek.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Patrząc na wniosek są takie możliwości .


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Potrzebuje mapkę do nową działek - dzierżawa? Nigdy nie było składane na tą działkę na dopłaty. Ta działka leży w sąsiedniej miejscowości ale to już inny powiat. Gdzie udać się po tą mapkę- do swojego odziału powiatowego czy do właściwego względem położenia tej działki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lizelotta    9

Potrzebuje mapkę do nową działek - dzierżawa? Nigdy nie było składane na tą działkę na dopłaty. Ta działka leży w sąsiedniej miejscowości ale to już inny powiat. Gdzie udać się po tą mapkę- do swojego odziału powiatowego czy do właściwego względem położenia tej działki?

 

Można udać się do swojego biura powiatowego ale trzeba się liczyć z tym, że mogę nie wydać od ręki lub można sobie mapkę ściągnąć samemu z GEO-PORTALU http://www.geoportal.gov.pl/. Trzeba przy tym pamiętać aby dobrze zlokalizować daną działkę

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Mapki w agencji nie wydadzą od razu od reki wiem o tym bo w tamtym roku też składałem na nowe działki i musiałem czekać z tydzień. To taka mapka z geoportalu też przejdzie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lizelotta    9

Prosze o informacje czy można wycofać złożony wniosek na dopłaty bezpośrednie?

Znajoma się pospieszyła a chciał bym jej działki wpisać we własny wniosek.

 

Oczywiście, że można poprzez zaznaczenie na wniosku albo wycofanie części wniosku lub wycofanie całego wniosku

 

Mapki w agencji nie wydadzą od razu od reki wiem o tym bo w tamtym roku też składałem na nowe działki i musiałem czekać z tydzień. To taka mapka z geoportalu też przejdzie? 

Mapki z geoportalu przechodzą

Edytowano przez Lizelotta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

w tym roku będę  zgłaszać nowe działki wiem ze PEG nie jest wyznaczony czy arimr ma obowiązek podania rolnikowi powierzchni PEG lub wydruk z systemu o powierzchniach danej działki


czy majac  trawe na gruntach rolnych( JPO   trawa na gruntach rolnych  )  pow 13 ha podlegam dywersyfikacji czy mogę podac TUZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Prosze o informacje czy można wycofać złożony wniosek na dopłaty bezpośrednie?

Znajoma się pospieszyła a chciał bym jej działki wpisać we własny wniosek.

Powinieneś zlozyc wycofanie części wniosku. Na 1 stronie zaznaczasz taki checbox. W części VII wpisujesz dane dzialki/dzialek ewidencyjnej/-nych . W części VIII wniosku wypisujesz dzialke czy tez dzialki jak we wniosku i w odpowiedniej kolumnie wycofujesz ta powierzchnie z tej lub tych dzialek, jak jest onw to również płatność onw.

do tej pory nie wprowadzają wnioskow to moze pozwolą wykreślić dane z wniosku z odpowiednia data.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Rolnicy, którzy otrzymali po raz pierwszy płatność ONW po dniu 1 stycznia 2010 r., z wyłączeniem rolników, którym po raz pierwszy przyznano płatność ONW na podstawie wniosku złożonego w roku 2014 lub roku 2015, są zobowiązani do prowadzenia działalności rolniczej na powierzchni nie mniejszej od tej, za którą otrzymali w pierwszym roku pomoc finansową z tytułu wspierania gospodarowania na obszarach górskich i innych obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania (ONW), przez okres 5 lat od dnia otrzymania tej pomocy."

 

Czy dobrze rozumiem że nie dotyczy mnie zobowiazanie utrzymania powierzchni ONW jeśli 1 wniosek złożyłem w 2015 roku tak? 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w tym roku będę zgłaszać nowe działki wiem ze PEG nie jest wyznaczony czy arimr ma obowiązek podania rolnikowi powierzchni PEG lub wydruk z systemu o powierzchniach danej działki

 

czy majac trawe na gruntach rolnych( JPO trawa na gruntach rolnych ) pow 13 ha podlegam dywersyfikacji czy mogę podac TUZ

Jak masz powierzchnię gruntów ornych powyżej 10.00ha musisz wykazać kazda roślinę jaka uprawiasz, tez trawy na gruntach ornych, tylko tej powierzchni nie odliczasz w części VII wniosku. Trawa na g

o. Liczy % do zazielenienia.

"Rolnicy, którzy otrzymali po raz pierwszy płatność ONW po dniu 1 stycznia 2010 r., z wyłączeniem rolników, którym po raz pierwszy przyznano płatność ONW na podstawie wniosku złożonego w roku 2014 lub roku 2015, są zobowiązani do prowadzenia działalności rolniczej na powierzchni nie mniejszej od tej, za którą otrzymali w pierwszym roku pomoc finansową z tytułu wspierania gospodarowania na obszarach górskich i innych obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania (ONW), przez okres 5 lat od dnia otrzymania tej pomocy."

 

Czy dobrze rozumiem że nie dotyczy mnie zobowiazanie utrzymania powierzchni ONW jeśli 1 wniosek złożyłem w 2015 roku tak?

jeśli miales zobowiązanie onw i sie skonczyl okres 5 lat, nowe sie nie zawiązuje.

w tym roku będę zgłaszać nowe działki wiem ze PEG nie jest wyznaczony czy arimr ma obowiązek podania rolnikowi powierzchni PEG lub wydruk z systemu o powierzchniach danej działki

 

czy majac trawe na gruntach rolnych( JPO trawa na gruntach rolnych ) pow 13 ha podlegam dywersyfikacji czy mogę podac TUZ

Lepiej jak podasz trawę na g.o. Zawsze mozesz ja zlikwidować bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli miales zobowiązanie onw i sie skonczyl okres 5 lat, nowe sie nie zawiązuje.

 

 

 

Nie miałem bo złożyłęm wniosek pierwszy raz w 2015 roku. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie miałem bo złożyłęm wniosek pierwszy raz w 2015 roku.

Z tego co napisales wyżej wynika ze dobrze rozumujesz, tez tak uwazam. Jak dostałeś decyzje onw to powinien byc fragment ze zawiazalo tobie zobowiązanie id takiej daty na okres 5 lat na taka a taka powierzchnie. W 2014 to nie bylo zawiązywania zobowiązań, chyba ze mi umknęła ta wiadomość. Ale na 99.99% pewny ze nie bylo zobowiązań w 2014 r. Analogicznie nie powinno być w 2015r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Czy w tym roku  wniosek o dopłaty bezpośrednie wypełniamy w ten sam sposób co w 2015 ? np.cebule wpisujemy jako czosnek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 cebule wpisujesz jako czosnek. Pod tym względem nic nie zmienilo w stosunku do roku 2015.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Jak masz powierzchnię gruntów ornych powyżej 10.00ha musisz wykazać kazda roślinę jaka uprawiasz, tez trawy na gruntach ornych, tylko tej powierzchni nie odliczasz w części VII wniosku. Trawa na g

o. Liczy % do zazielenienia.

 

jeśli miales zobowiązanie onw i sie skonczyl okres 5 lat, nowe sie nie zawiązuje.

 

Lepiej jak podasz trawę na g.o. Zawsze mozesz ja zlikwidować bez problemu.

jest jedno ale które mówi chyba  o zwolnieniu z zazielenienia i dywersyfikacji  pow 75% pow.......

między innymi trawy na go + tuz 

 

sam mam 55 ha i korzystam z tego 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

cebule wpisujesz jako czosnek. Pod tym względem nic nie zmienilo w stosunku do roku 2015.

 

A zazielenienie, bydło i reszta tak samo jak w 2015 ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A zazielenienie, bydło i reszta tak samo jak w 2015 ?

 

w płatności do krów i bydla zmienil sie adres siedziby na nr siedziby. Reszta bez jakiś wielkich zmian.

jest jedno ale które mówi chyba o zwolnieniu z zazielenienia i dywersyfikacji pow 75% pow.......

między innymi trawy na go + tuz

 

sam mam 55 ha i korzystam z tego

masz 55 ha i w tym masz 50 ha tuz, to gruntów ornych masz 5 ha (czyli mniej niż 10ha) nie podlegasz zazieleniwniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

mylisz się,  bo łączna powierzchnia tuz +  trawy na ornych  to u mnie w sumie ponad 75% pow gospodarstwa 

tuz to tylko 35 ha  + 10 ha trawy na gruntach ornych 

reszta to zboża i kukurydza-czyli 10 ha 

 

 

 więcej niż 75% kwalifikujących się gruntów rolnych to:  trwałe użytki zielone,  trawy lub inne zielne rośliny pastewne,      połączenie powyższych a pozostałe grunty orne nie przekraczają 30 ha.

 

 

http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/platnosci-bezposrednie/platnosci-bezposrednie-w-roku-2016/platnosci-bezposrednie-w-roku-2016-informacje-ogolne/platnosc-za-zazielenienie/dywersyfikacja-upraw-2016.html

 

http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/platnosci-bezposrednie/platnosci-bezposrednie-w-roku-2016/platnosci-bezposrednie-w-roku-2016-informacje-ogolne/platnosc-za-zazielenienie/

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacsz1986    0

Na jesieni zasialem żyto z wyka teraz skoszę to i owinę w folie . Następnie chciałem zasiać peluszkie z owsem również w bele. Kobieta która wypelniala mi wniosek powiedziała ze pelusza z owsem odpada jak juz to Lubin z Peluszka. Jak to jest tak naprawdę????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj