Matey

Dopłaty bezpośrednie 2016

Polecane posty

Gość   
Gość

Potwierdzam kolezanka bardzo dobrze koledze doradziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klek79    0

Witam. Do dzisiejszego dnia nie mam udostępnionego na platformie internetowej Agencji wniosku o dopłaty za 2016. gdzie zadzwonić aby udostępnili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lizelotta    9

Witam. Do dzisiejszego dnia nie mam udostępnionego na platformie internetowej Agencji wniosku o dopłaty za 2016. gdzie zadzwonić aby udostępnili.

 

Witam

Radziłam bym panu zadzwonić do Centrali Agencji do Warszawy bo wątpię by pana biuro powiatowe coś konkretnie w tym temacie panu pomogli

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golab    1

Witam, mam nastepujacy problem; moj wujek sprzedał 7 maja 2 ha łąk, pozostalo mu 7 ha. Zlozyl wniosek o doplaty za 2015 na 9 ha, jednak kupujący także złozyl wniosek o 2 ha które kupił od wujka. Agencja dopatrzyla sie krzyzowki i powstal problem, ewidentnie doplata przysluguje kupujacemu, wujek oswiadczyl ze zaszla pomylka. Agencja jednak cofnela wujkowi doplaty twierdzac ze areal ktory zostal blednie wpisany (czyli te 2 ha łąk) jest wiekszy niz 20% ogolnej powierzchni gospodarstwa(czyli tych 7 ha co mu zostalo). Czy miał ktoś podobna sytuacje, czy jest jeszcze szansa na odzyskanie tych pieniedzy ? Prosze o pomoc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

kiedy nastąpiła sprzedaż data

czesc dopłat armir wypłaci    ( nie przekroczyło 50 % )

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golab    1

sprzedaz nastapila 7 maja 2015 roku, mi w agencji mowili ze jezeli przekroczy 20% to zabieraja cala doplate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafalr2    0

Mam pytanie ile kasy dostawało się za 1ha za uprawę kukurydzy i uprawę szkółki drzew owocowych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam, mam nastepujacy problem; moj wujek sprzedał 7 maja 2 ha łąk, pozostalo mu 7 ha. Zlozyl wniosek o doplaty za 2015 na 9 ha, jednak kupujący także złozyl wniosek o 2 ha które kupił od wujka. Agencja dopatrzyla sie krzyzowki i powstal problem, ewidentnie doplata przysluguje kupujacemu, wujek oswiadczyl ze zaszla pomylka. Agencja jednak cofnela wujkowi doplaty twierdzac ze areal ktory zostal blednie wpisany (czyli te 2 ha łąk) jest wiekszy niz 20% ogolnej powierzchni gospodarstwa(czyli tych 7 ha co mu zostalo). Czy miał ktoś podobna sytuacje, czy jest jeszcze szansa na odzyskanie tych pieniedzy ? Prosze o pomoc

W 2015 roku jeśli sprzedaz nastąpiła po 1 lipca doplata należała sprzedającemu, natomiast jak sprzedaż nastąpiła przed 1 lipca dopłata przysługuje kupującemu.

Mając zadeklarowane laki w 2 wnioskach musiala wystapic krzyżówka. Dla twego wuja kasa sie nie należała za te laki.

2 ha laki dzieli przez 7ha i*100% wyjdzie wynik przedeklarowania powierzchni. Wychodzi 28% przedeklarowania. W takim przypadku jest odmowa do płatności. Odmowa jest w przypadku miedzy 20% a 50% przedeklarowania.

Jedyna szansa kupujący musial by wyliczyć % przedeklarowania i wyszlo by mu do 20% a najlepiej do 3%. To wtedy jak by chcial kupujący pujsc twojemu wujowi na reke powiedział ze on nie użytkuje. To wuja dostal by cala kase. Oczywiscie zwrócil by kupującemu dopłaty za te laki plus cos jeszce. Kwestia dobrej checi i dogadania. Innego sposobu nie ma.

Oczywiscie jak w obu sprawach nie są wydane decyzje. Musial byś z kupującym pogadać. Jak sie zgodzi zrobić tak 2ha podzielić przez jego powierzchnie(minus te laki) pomnożyć 100% i otrzymasz wynik. Jak wyjdzie do 3% to super. Jak wyjdzie powyżej 3% a do 20% to powierzchnie przedeklarowania 2 ha laki mnoży razy 2 , wyjdzie 4ha. Te od powierzchni stwierdzonej kupującego odejmujesz 4 ha i na tyle dostanie kasy kupujący. Najwyzej wujo zwróci mu kase za ta roznice. Wszytko zależy od kupującego i statusu spraw i czy pracownik będzie chcial tak zrobić.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lizelotta    9

Mam pytanie ile kasy dostawało się za 1ha za uprawę kukurydzy i uprawę szkółki drzew owocowych ?

 

Zarówno do uprawy kukurydzy i szkółki drzew owocowych była ta sama dopłata czyli JPO w wysokości 453,70 zł na ha,

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela1971    6

Witam mam takie pytanie ,znajomy twierdzi że za mieszankę wieloletnią traw z motylkowymi drobnonasiennymi jest większa dopata ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Mieszanki z trawami dyskwalifikują do dopłat do wysokobiałkowych, poczytaj instrukcję wypełniania wniosków na ten rok, strona 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lizelotta    9

Witam mam takie pytanie ,znajomy twierdzi że za mieszankę wieloletnią traw z motylkowymi drobnonasiennymi jest większa dopata ?

Witam

Pani znajomy źle twierdzi. Mieszanka wieloletnia traw z motylkowatymi podlega płatności podstawowej. Większa byłaby dopłata w przypadku roślin wyskobiałkowych( stara nazwa grupa roślin motylkowatych) sianej jako oddzielna roślina np: łubin, koniczyna, lucerna itp

Edytowano przez Lizelotta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Witam. Mam pytanie bo ostatnio słyszałem ze jesli bede podawala mniejszy areał na doplaty niz jest zasiany tez moze byc jakas samkacja ? mozliwe to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lizelotta    9

Witam. Mam pytanie bo ostatnio słyszałem ze jesli bede podawala mniejszy areał na doplaty niz jest zasiany tez moze byc jakas samkacja ? mozliwe to ?

Witam

Tak to prawda jeśli jest podany mniejszy areał na dopłaty niż jest zasiany mogą być sankcję finansowe. Wg rozporządzenia o płatnościach bezpośrednich dopuszczane jest 3% pomyłki jeśli chodzi o areał do całej powierzchni gospodarstwa

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Tylko że te 3% tolerancji do tej pory odnosiło się do zawyżenia powierzchni uprawy, ale o karze za zaniżenie jak dotąd nie słyszałem i mam poważne wątpliwości co do Twojego twierdzenia o karze za zaniżenie. To może zaraz zaczną karać za nie wpisywanie działek do dopłat  :lol:

 

 

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W przypadku kontroli na miejscu, jest mozliwosc stwierdzenia czy rolnik nie podal mniejszej powierzchni we wniosku. Wtedy taka kontrola koduje taki przypadek. I moze wtedy BP naliczyć kare za podanie nie wszystkich gruntów we wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lizelotta    9

Tylko że te 3% tolerancji do tej pory odnosiło się do zawyżenia powierzchni uprawy, ale o karze za zaniżenie jak dotąd nie słyszałem i mam poważne wątpliwości co do Twojego twierdzenia o karze za zaniżenie. To może zaraz zaczną karać za nie wpisywanie działek do dopłat  :lol:

 

Przepraszam ma pan rację pomyliłam się.Sprawdziłam to teraz dokładnie w pracy. Dokładnie 3% tolerancji gdy jest zawyżenie powierzchni uprawy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

dzwoniłem do 2 biur powiatowych i usłyszałem różne  odpowiedzi o działki nie zgłaszane do płatności

jeżeli posiadam łake  np. 1 ha a koszone jest 0,80 następnie 0,20 jest nieużytkowane drzewa chaszcze  na mapach z armiru oznaczone tzw fajkami tj pozostałe tereny wyłązone  to musze to wpisac we wniosku , czy taka sytuacja uzytkuje  czały 1 ha np.  zboże lub łaka ale chce wpisac do dopłat tylko 0,60

 w 2015 zgłaszałem   np. 3,00 ha łak do płatności z działki która ma 3,50 nie wpisując niuzykowanego obszaru

jak rozpisać działke  PEG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

dzwoniłem do 2 biur powiatowych i usłyszałem różne  odpowiedzi o działki nie zgłaszane do płatności

jeżeli posiadam łake  np. 1 ha a koszone jest 0,80 następnie 0,20 jest nieużytkowane drzewa chaszcze  na mapach z armiru oznaczone tzw fajkami tj pozostałe tereny wyłązone  to musze to wpisac we wniosku , czy taka sytuacja uzytkuje  czały 1 ha np.  zboże lub łaka ale chce wpisac do dopłat tylko 0,60

 w 2015 zgłaszałem   np. 3,00 ha łak do płatności z działki która ma 3,50 nie wpisując niuzykowanego obszaru

 

Edytowano przez adaammek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lizelotta    9

dzwoniłem do 2 biur powiatowych i usłyszałem różne  odpowiedzi o działki nie zgłaszane do płatności

jeżeli posiadam łake  np. 1 ha a koszone jest 0,80 następnie 0,20 jest nieużytkowane drzewa chaszcze  na mapach z armiru oznaczone tzw fajkami tj pozostałe tereny wyłązone  to musze to wpisac we wniosku , czy taka sytuacja uzytkuje  czały 1 ha np.  zboże lub łaka ale chce wpisac do dopłat tylko 0,60

 w 2015 zgłaszałem   np. 3,00 ha łak do płatności z działki która ma 3,50 nie wpisując niuzykowanego obszaru

W tym roku pana sytuacja będzie wyglądała w następujący sposób:

- we wniosku OŚWIADCZENIE O POWIERZCHNI DZIAŁEK EWIDENCYJNYCH ( sekcja VII) 0,20 ha, które nie jest użytkowane z racji zachwaszczenia i są przez pana nieużytkowane to 0,20 ha rozpisuje pan w kolumnie 11 i 12 jeżeli jest to łąką a jeśli inna uprawa to wpisuje pan 0,20 ha w kolumnie 13 i 14,

- we wniosku sekcja VIII OŚWIADCZENIE O SPOSOBIE WYKORZYSTYWANIA DZIAŁEK ROLNYCH rozpisuje pan 0,80 ha łąki

- we wniosku OŚWIADCZENIE O POWIERZCHNI DZIAŁEK EWIDENCYJNYCH ( sekcja VII) na rok 2016r. jest już częściowo wypełnione danymi jakie podawane były rok temu i odrazu w danej działce w kolumnie 10 jest już odjęta łąka, więc będzie tak wyglądał zapis kolumna 9 - powierzchnia 3,50 kolumna 10 - 3,00 ha

- jeżeli jest 1 ha a chce pan tylko wpisać 0,60 ha jeśli to nie jest łąka a inna uprawa i będzie już wpisane w tym oświadczeniu to skreśla się całą linijkę i wpisać od nowa prawidłowo

- w sprawie łąk agencja w informacji wpisuje sama łąki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

W przypadku kontroli na miejscu, jest mozliwosc stwierdzenia czy rolnik nie podal mniejszej powierzchni we wniosku. Wtedy taka kontrola koduje taki przypadek. I moze wtedy BP naliczyć kare za podanie nie wszystkich gruntów we wniosku.

pamiętam że wystarczyło odjąć powierzchnię nieużytkowaną od zadeklarowanej i wniosek grał jak ta lala.

Co do podawania wszystkich działek, owszem trzeba podać o ile są to działki rolne bo te z zabudowaniami to niekoniecznie (suma powierzchni ma grać).

No i jeżeli nie mamy kwitów na daną działkę ani umowy ustnej to jej nie podajemy do dopłat ale to chyba oczywiste


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

W tym roku pana sytuacja będzie wyglądała w następujący sposób:

- we wniosku OŚWIADCZENIE O POWIERZCHNI DZIAŁEK EWIDENCYJNYCH ( sekcja VII) 0,20 ha, które nie jest użytkowane z racji zachwaszczenia i są przez pana nieużytkowane to 0,20 ha rozpisuje pan w kolumnie 11 i 12 jeżeli jest to łąką a jeśli inna uprawa to wpisuje pan 0,20 ha w kolumnie 13 i 14,

- we wniosku sekcja VIII OŚWIADCZENIE O SPOSOBIE WYKORZYSTYWANIA DZIAŁEK ROLNYCH rozpisuje pan 0,80 ha łąki

- we wniosku OŚWIADCZENIE O POWIERZCHNI DZIAŁEK EWIDENCYJNYCH ( sekcja VII) na rok 2016r. jest już częściowo wypełnione danymi jakie podawane były rok temu i odrazu w danej działce w kolumnie 10 jest już odjęta łąka, więc będzie tak wyglądał zapis kolumna 9 - powierzchnia 3,50 kolumna 10 - 3,00 ha

- jeżeli jest 1 ha a chce pan tylko wpisać 0,60 ha jeśli to nie jest łąka a inna uprawa i będzie już wpisane w tym oświadczeniu to skreśla się całą linijkę i wpisać od nowa prawidłowo

- w sprawie łąk agencja w informacji wpisuje sama łąki

 

dziękuje za odpwiedz proszę napisz mi czy jeżeli wcześniej nie podawałem obszaru porosnietego dzewami  te 0,20 to armir może prosić o  z wczesniejszycg lat w kontroli foto 2015 jest ok  . Agencja ten  0,20traktuje jak oddzielna czesc  kikanascie lat cały 1,00 ha  kosiłem natomiast czesc 0,20 to podmokła czesc oddzieliłem linia (2011 ) i napisłem teren nieużytkowany rolniczo armir naniósł ta linie i od tego czasu podaje peg 0,80 zamiast 1,00 ha  czy w takim razie podawanie obszaru 0,20 nie wchodzi w bo  peg wg arimr to 0,80

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8516

Witam i mam takie dwa pytania  .Jeśli  w tym roku nie spełnię wymogu zazieleniania to czy grożą mi jakieś dodatkowe kary oprócz  utraty kasy za zazielenianie i drugie pytanie czy można złożyć wniosek o dopłaty w którym  rezygnuję z zazieleniania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj