Matey

Dopłaty bezpośrednie 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
daron64    4255

Kiedyś pytalem tu, jak to jest z tymi 3% błędu. Byłem ostatnio w odr i pan oglądał mója cudowną "nie zatwierdzona kopie raportu" i mówił, ze chodzi o ogólna powierzchnię-co na plus i co na minus się różni i ze to się tak jakby znosi i liczy się ogólny rozrachunek.
A w temacie i oczywiście brak zatwierdzonej kopii raportu, brak decyzji, brak pieniędzy.

Mam przy okazji pytanie - ktos wszedł może w ubiegłym roku w laki/pastwiska ekstensywne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kiedyś pytalem tu, jak to jest z tymi 3% błędu. Byłem ostatnio w odr i pan oglądał mója cudowną "nie zatwierdzona kopie raportu" i mówił, ze chodzi o ogólna powierzchnię-co na plus i co na minus się różni i ze to się tak jakby znosi i liczy się ogólny rozrachunek.

A w temacie i oczywiście brak zatwierdzonej kopii raportu, brak decyzji, brak pieniędzy.

 

Mam przy okazji pytanie - ktos wszedł może w ubiegłym roku w laki/pastwiska ekstensywne?

 

Do 3% przedeklarowania powierzchni jak masz to dostaniesz decyzje do powierzchni stwierdzonej. Gorzej jak jest powyżej 3% przedekorowania. Osoba w ODR dobrze powiedziala zlicza sie DR15 minus i plus. Co do lak to nie moja działka i nie pomoge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Miałem właśnie na paru działkach powyżej 3%, nieznacznie i powierzchnie niewielkie, kwestia paru/parunastu arów. Popatrzyl, policzyl i powiedział, ze ok. Ciekawe czy przyszła jeszcze ostateczną wersje tego raportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip19    16

Moźe ktoś z was podać cały tytuł przelewu z agancji. Tylko że bardziej chodzi mi o przelew kogoś kto dostał tylko część pozostałej kwoty a nie całość. U mnie w tytule jest jakieś potracenie i nie wiem o co chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moze masz zwrot dyscypliny za 2015 rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip19    16

Niby ponad 90% dostalo juz wszystkie doplaty a w moim wojewodztwie 94%. A u mnie jeszcze kilka tyś brakuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik    35

miałem pismo w lutym o rozpatrzeniu w maju "ze wzgl na skomplikowany wniosek",ok tydzien temu decyzja,zaliczka 70% w listopadzie.Reszty obszarówki i rs brak.Czekam niecierpliwie.NBA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Odroczenie rozpatrzenia wniosku do końca maja, więc co tu pisać. Gmina była objęta kontrolą foto. Mi brakuje decyzji i 30% bezpośrednich oraz całego ONW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agropomiary    3

Mnie zastanawia brak informacji ARiMR jak wygląda liczba złożonych wniosków. Mamy niecały miesiąc do 15 maja, 1,3 mln wniosków do złożenia, a tu cisza.....

Zastanawiam się co to będzie się działo w maju ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Pani w agencji powiedziała, ze maja nieruszone jeszcze raporty pokontrolne z czerwca. U mnie kontrol była lipiec-grudzien, wiec nie ma co liczyć nawet na te pieniądze do czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotka    14

Pani w agencji powiedziała, ze maja nieruszone jeszcze raporty pokontrolne z czerwca. U mnie kontrol była lipiec-grudzien, wiec nie ma co liczyć nawet na te pieniądze do czerwca.

Dlaczego miałeś kontrolę lipiec grudzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

W kopii raportu napisane, ze część byli kontrola na miejscu a część foto. W jednej rubryce napisane, ze kontrola na miejscu odbyła się w lipcu(i tak było) a w innej, ze czas trwania kontroli lipiec do któregoś grudnia. Potem od ich zakończenia kontroli 3msc trwało zanim ktoś zrobił z tego raport-wrzucone w jednej tabelce działki a w drugiej dzialki i zestawienie co ja podalem we wniosku, a co oni zmierzyli. Nie wiem jak tam trwało w rzeczywistości to, ale jak ma się dane to każdy średnio rozgarniety zrobi w excelu takie zestawienie w parę godzin. Teraz zanim agencja to dostanie, zanim swoje wnioski ewentualnie dorzucił, a dorzucił bo mi zła uprawe wpisali w raporcie, zanim ktoś to poprawi, zanim ktoś to w końcu zatwierdził, zanim potem wydadzą decyzje, zanim przeleja pieniadze-chyba tegorocznej zaliczki się szybciej doczekam niż zeszłorocznych dopłat. Byleby była wyższa niż w tamtym roku-2300zl do 30ha..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Decyzje są z marca ale kasy nie widać. Brak 80 % bezpośrednich, brak onw, brak rś. Ile przyjdzie czekać? 

Ktoś cokolwiek dostaje po świętach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Jeszcze po polach jeżdżą i robią kontrole przed świętami u sąsiada po polach chodzili ,nie ma co jest lepsza zmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawetny    0

na początku roku dostałem list z informacją o przesunięciu wydania decyzji, ok miesiąc temu dostałem decyzję bez ONW i dzisiaj przelew reszty pieniędzy, ale ciągle nic nie wiem o ONW, nie mam ani przelewu ani decyzji ONW

 

Czy to normalne? Czy ONW przychodzi po bezpośrednich? Czy może do nich dzwonić?

Dzięki i pozdrawiam

Edytowano przez Slawetny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bingoo    0

Witam!

 

mam działkę, która przez ostatnie lata był zgłaszana jako TUZ, jednak rozsiały się na niej krzaki i drzewa ( bagnisty teren), działka wygląda jak zalesiona. 

Chciałam ją wyłączyć z dopłat, ale niestety TUZ nie może tak sobie zniknąć... Jak zadeklarować taką działkę we wniosku? macie jakiś pomocne uwagi ? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszeek    3

Dostalem 2 wyplaty raty ale wedle decyzji brakuje mi 1400zl mialo byc 70 i druga rata 30% ciekawe jak to bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dzwońcie do Centrali. Niech sprawdzają. Ostatnio w lubelskim miałem przelew na około 2000 więcej niż powinno być. Po jakimś czasie sami zadzwonili żeby oddać dobrowolnie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z którego macie decyzje i czekacie na kasę ( bezp. Onw i rs) ? Do kolegi wyzej po pierwsze Centrala nie odbiera. Po drugie wszystkich informacji maja udzielać powiatowki, takie są wytyczne . Jak znasz numer do działu finansowego arimr który odbiera to podaj, bo od 2 miesięcy scedowali wszystko na powiatowki. Ale reklama dźwignią handlu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotka    14

A co oni teraz kontrolują przecież poprzedni rok jest zakończony a nowy _jeszcze nie posiane _ no chyba ze mierzą działki i nic więcej nie zobaczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotka    14

Czy ktoś kto miał kontrolę dostał już decyzję? Pyta mnie szwagier ? Ja pytam was? On nie ma konta?☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Jeszcze po polach jeżdżą i robią kontrole przed świętami u sąsiada po polach chodzili ,nie ma co jest lepsza zmiana.

 

No wiadomo przecież, że wcześniej kontroli nie było, a kontrolerzy siedzieli sobie w ciepłym biurze i brali wypłatę za nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj