Matey

Dopłaty bezpośrednie 2016

Polecane posty

Dostał ktoś już RS decyzje i ile czasu mineło do czasu przelewu?

Ile czasu oczekiwaliście na ONW i Bezpo. od czasu wydania decyzji?

Decyzje i wyplaty RŚ sa do poczatku kwietnia do konca czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Decyzja onw przyszła foto 0.5ha pomniejszyli mieści się w granicy błędu jest sens się odwoływać?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotka    14

Jeżeli mieści się w granicy błędu to myślę że nie ma sensu się odwoływać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Też tak myślę. Jeszcze dokładnie nie przeczytałem, ale jest coś tam, że Jak w przyszłym roku będzie poprawnie zaznaczone to zwrócą to potrącenie? Tylko nie wiem czy nie tyczy się to właśnie do tej różnicy powyżej 3%


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Decyzje i wyplaty RŚ sa do poczatku kwietnia do konca czerwca.

Bzdura. Dostałem decyzję na początku marca (rś i ONW), kasa wpłynęła pod koniec marca, 80 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrikolo    0

Witam, a czy dostał może ktoś z Forumowiczów płatność ekologiczną za rok 2016 z tytułu realizacji działania ,,Rolnictwo ekologiczne" z PROW 2014-2020???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Ja nie dostałem. Mówili w agencji, że z wnioskami za ekologię zaczynają od 14.04, ale pewnie co biuro to inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrikolo    0

No właśnie, to jest coś na rzeczy, bo w moim biurze powiatowym także zaczynają dopiero od 17 kwietnia. Dopiero wówczas pełną funkcjonalność uzyskuje ichniejszy moduł systemu informatycznego do obsługi tego typu spraw. Dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Ja decyzje dostalem jakies tydzien dwa temu i pare dni temu kwota wplynela na konto jakas z kapelusza bo w decyzji takiej nie bylo. Tzn jak wyliczylem to 14tys powinni dolozyc jeszcze no i kwoty poszczegolne w decyzji opisane a wplynelo 3.6tys i nawet nie wiadomo pod co podciagnac. Czekam na reszte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

W lutym pismo iż wydanie decyzji zaplanowane na końca marca. Przed chwilą kolejne pismo iż przedłużają do końca kwietnia. We wrześniu miałem kontrolę zazielenienia a w  grudniu miałem kontrole foto. Jak pytam się ludzi to dużo rolników miało w moim sąsiedztwie kontrolę. Nie wiem co o tym myśleć ale jeżeli oni mają do mnie sprawę to dają max 14 dni na wyjaśnienie a niedługo minie rok od momentu złożenia wniosku. Już nie wspomnę że z roku na rok obniżają mi PEG-i, które notabene wpisywałem zgodnie z tym co było na kontroli u ojca. Ale jak to powiedziała pracownica z Agencji to jest zupełnie normalne że powierzchnia pola się zmienia. A ja mówię jakim cudem skoro od lat wszystko jest tak samo. Poinstruowała mnie żeby nie przedłużać spraw związanych z wnioskiem należy wpisywać powierzchnie zgodnie z ich zaleceniami. A jak się spytałem, że jeżeli wyliczę tak powierzchnie międzyplonów, żeby idealnie spełnić zazielenienie zgodnie z ich PEG-ami (takie szydercze pytanie z mjej strony) i co będzie podczas kontroli, podczas której wyjdzie że jednak mam rację i  jednak działki są trochę większe i zabraknie mi arów na zazielenienie??? To był uśmiech i dobra rada żeby siać z zapasem. Cały ten twór ARiMR jest chory. Po co tak wszystko komplikować. I lament starszych rolników, którzy nie zawsze wiedzą jak wypełniać te wnioski. Młody rolnik czy modernizacja przypomina niczym cyrograf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vinci007    1

Panowie mam takie pytanie. Mam takie działki, które obrabiam ale nie biorę dopłat za nie wogóle i nie wiem czy właściciel też bierze. Czy można jakoś to sprawdzić, czy ktoś składa na daną działkę wniosek o dopłaty bezpośrednie? Niby nie dużo bo 2h ale zawsze cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

witam

 

zakupilem dzialke rolna niedawno i czesc jej jest zadrzewiona. Chce usunac te zadrzewienia i zasiac tam cos i wziac na ta ziemie doplaty. Co moge zrobic? Na pytanie ile z tej dzialki moge wpisac do doplat dostalem odpowiedz ale nie uwzglednia ona tego ze usune zadrzewienia tam wystepujace i posieja zboze. Napisali ze moge wpisac tylko maliny bo reszta to zadrzewienia (to oczywiscie prawda) ale ja te zadrzewienia mam zamiar usunac. Na te zadrzewienia byly kiedys 10 lat temu brane doplaty przez poprzedniego wlasciciela. Jest jakis sposob abym mogl dostac doplaty do obszaru obecnie zadrzewionego ale za miesiac juz nie?

Zalaczam rysunek pogladowy.

 

https://zapodaj.net/61f5cb349f7f7.png.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrikolo    0

możesz oczyść, wykonaj prace polowe, obsiej, zaktualizuj załącznik graficzny do wniosku o dopłaty, wpisz na mapce odnoszącej się do przedmiotowej działki, że jest nieaktualna a na dzień składania wniosku działka jest utrzymana w dobrej kulturze rolnej. Pewnie będziesz miał kontrolę na miejscu, choć niekoniecznie. ARiMR interesuje stan faktyczny na dzień składnia wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

możesz oczyść, wykonaj prace polowe, obsiej, zaktualizuj załącznik graficzny do wniosku o dopłaty, wpisz na mapce odnoszącej się do przedmiotowej działki, że jest nieaktualna a na dzień składania wniosku działka jest utrzymana w dobrej kulturze rolnej. Pewnie będziesz miał kontrolę na miejscu, choć niekoniecznie. ARiMR interesuje stan faktyczny na dzień składnia wniosku

 

co masz na myśli pisząc "zaktualizuj załącznik graficzny do wniosku o dopłaty" ? Co z PEG-ami?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrikolo    0

jeśli na załączniku graficznym są widoczne zakrzaczenia i zadrzewienia, to napisz, że ich nie ma, czyli innymi słowy, że ,,działka rolna na dzień np. 15 maja 2017 jest utrzymana w dobrej kulturze rolnej". PEG jest wzruszalny, oczywiście nie może być go więcej niż ha fizycznych na danej działce. Rolnik ma nie tyle prawo co obowiązek składać wnioski zgodnie z aktualnym, faktycznym stanem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Dopiero mi żona zwróciła uwagę, iż na piśmie z agencji w związku z przesunięciem decyzji o dopłaty bezpośrednie jest napisane iż wniosek o  dopłaty bezpośrednie na rok 2016 złożyłem 30-04-2017 ale jaja. Zadzwonię w poniedziałek ciekawe co powiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dopiro . Mogę Ci dzisiaj odpowiedzieć - Zaszła pomyłka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyżby wszyscy już dostali? Będą jakieś zajączki od agencji przed świętami ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

pewnie nie ale co zrobisz.

Ja nie dostałem ani RS ani pozostałej części.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Jest decyzja na resztę, współczynnik korygujacy i pomniejszenia z foto ponad 5 stow mniej... trzeba wieczorem usiąść z mapkami zobaczyć o co im chodzi. W BP wytłumaczą dlaczego pomniejszenia? Część zapewne przez gałęzie wystające kilka metrów nad pole. Nie chce mi się chodzić i z nimi uzerac, ale może warto?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie wszystkiego brak. Zajączka nie widać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

do mnie wczoraj dotarła decyzja. Zaliczke 70% dostałem w listopadzie. Pewnie niedługo dojdzie reszta bo według pisma sprawa ma być załatwiona do 28 kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz decyzję a w decyzji termin płatności mają do czerwca. Do 28 kwietnia przesuneli Ci termin wystawienia decyzji. Więc 

kiedy dostaniesz nie wiesz. Może to być 30 czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj