Skocz do zawartości

Polecane posty

Matey    427

W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny

Wiadomość z agroFakt.pl

freetaxi    169

Nie ma reguły. Spersonalizowane wnioski są wysyłane powoli do wszystkich. 

soltys48    315

kasy nie mam a nowy wniosek już jest dziś doszedł mój ojca był w piątek

pawlus224    1458

U Mnie kasy nie ma , wniosek jest , u taty odwrotnie ;)

W tym roku są w końcu uaktualnione mapki , na "oko" tworzone wiosną tego roku :)

wojtal24    165

ciekawe ile za motylkowe będą płacić w tym roku jest to gdzieś już napisane?

ansu    73

Dostałem wniosek na 2016

i mam taki myk z PEG np:

Maksymalny kwalifikowany obszar PEG - 1,0861ha

Maksymalny zwarty obszar PEG-a na działce referencyjnej 1,0840ha

Potencjalna powierzchnia gruntu ornego wyznaczona przez ARMiR 1,09ha

To ile mogę wpisać przez kilka lat pisałem 1,09ha nie miałem kontroli na miejscu, ale zmniejszyli mi na 1,08ha więc kilka lat pisałem 1.08ha

inny myk miałem działką która zawsze miała 5,01ha teraz Potencjalna powierzchnia gruntu ornego wyznaczona przez ARMiR 5.10ha

najbardziej odpowiada mi opcja gdzie zawsze miałem 2,59ha teraz PEG 2,6320ha Potencjalna powierzchnia gruntu ornego wyznaczona przez ARMiR 2.63ha

Jaką powierzchnie mogę w końcu wpisać????

Edytowano przez ansu

marjanmeme    6

jeżeli sa to czyste pole, nie zaslaniaja zdjec satelitarnych zadne gałęzie itp to na twoim miejscu podawal bym wielkosc jaka agencja zaproponowala

Roki212    83

A ja mam inne pytanie, jeśli wniosek za 2015 rok został złożony w wersji elektronicznej to teraz na 2016 już nie otrzyma się spersonalizowanego papierowego razem z mapkami?

Jak bym chciał ponownie złożyć w wersji papierowej to mogę do nowego wniosku 2016 dołączyć mapki z 2015 roku które mi pozostały?

robert55555    28

A ja mam inne pytanie, jeśli wniosek za 2015 rok został złożony w wersji elektronicznej to teraz na 2016 już nie otrzyma się spersonalizowanego papierowego razem z mapkami?

Jak bym chciał ponownie złożyć w wersji papierowej to mogę do nowego wniosku 2016 dołączyć mapki z 2015 roku które mi pozostały?

Mapki w 2016 roku zmienil sie w stosunku do 2015, obstawiam ze arimr powie ze nie mozesz dostarczyć z 2015 roku. Dla mnie to zadna roznic. Mapka jest mapka.

Dostałem wniosek na 2016

i mam taki myk z PEG np:

Maksymalny kwalifikowany obszar PEG - 1,0861ha

Maksymalny zwarty obszar PEG-a na działce referencyjnej 1,0840ha

Potencjalna powierzchnia gruntu ornego wyznaczona przez ARMiR 1,09ha

To ile mogę wpisać przez kilka lat pisałem 1,09ha nie miałem kontroli na miejscu, ale zmniejszyli mi na 1,08ha więc kilka lat pisałem 1.08ha

inny myk miałem działką która zawsze miała 5,01ha teraz Potencjalna powierzchnia gruntu ornego wyznaczona przez ARMiR 5.10ha

najbardziej odpowiada mi opcja gdzie zawsze miałem 2,59ha teraz PEG 2,6320ha Potencjalna powierzchnia gruntu ornego wyznaczona przez ARMiR 2.63ha

Jaką powierzchnie mogę w końcu wpisać????

jak działka jest samodzielna(nie masz obok innej swojej) wpisał bym 1.08 ha zamiast 1.09ha. Jeżeli są dwie dzialki i stykaja ze sobą mozesz wpisać 1.09 ha. Bo uzasadnia sobie Blad do dzialki.

Wyjasnienia odnośnie PEG i wypelnania wniosku.

Przyklad 1. Mamy dzialke 2.10 ha. Dla niej peg 2.00 ha, największy spójny obszar 1.93 ha. Na dzialce występuje Np.las, stad taka roznica . Jak wypleniamy wniosek: w części VIII Wniosku, gdzie są dzialki rolne piszemy powierzchnie 1.93 ha. Jak wpiszemy większa to nam zmniejsza powierzchnie do największego spójnego obszaru. Dlaczego zmniejsza bo odgradza nam las.

Przyklad 2. Zamiast lasu jest rów o szerokości do 2m. Widać na mapkach ze jest rów i są koraliki na rowie. To mozemy wpisać 2.00ha.

Przyklad 3. Jest na tej działce las, ale obok mamy druga dzialke, ktora styka sie z ta pierwsza. Wtedy wpisujemy 2.00ha. Dlaczego? Bo największy obszar styka z tym najmniejszym za pośrednictwem tej drugiej dzialki. Oczywiscie obydwie dzialki ewidencyjne są wpisane pod jedna rolna.

robert55555    28

ciekawe ile za motylkowe będą płacić w tym roku jest to gdzieś już napisane?

w instrukcji wypleniania wniosku z tamtego roku byla tabelka, a w niej orientacyjne stawki do każdej płatności na caly prow.

freetaxi    169

Stawki będą określone na podstawie rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. 

robert55555    28

Koledzy jak uważacie w temacie wypleniania wniosku będzie latwiej w tym roku czy tez gorzej? Wypełniacie sami czy korzystacie z fachowców?

darkoe    10

Witam. Mam pytanie z innej beczki ale związane z dopłatami. A chodzi o to czy dostanę dopłaty obszarowe jeśli sieje zboża z przeznaczeniem na kiszonkę GPS? Znajomy twierdzi że raczej nie powinno się dostać dopłat. Pytałem innego znajomego z ARiMR i twierzi że raczej tak bo skoro kukrydze sieją na kiszonkę i ziarno i dostają dopłaty to czemu by na GPS mieli by nie dawać. Pytam więc użytkowników AF by się upewnić. Z góry dzięki

matingus    107

dostaniesz,nie masz się czym martwić........

Edytowano przez matingus

robert55555    28

A trzeba zaznaczyć to jakoś we wniosku że to na GPS?

dostaniesz dopłaty. A czy masz jakoś zaznaczać ze z przeznaczeniem na GPS. Nie. Inaczej spytam sie Ciebie. Czy jak siales lubin to pisałeś(zaznaczales) ze z przeznaczeniem na ziarno czy na przyoranie?

adaammek    10

czy mapki na  2016 wyglądają tak samo jak na 2015 i czy na nowe działki należy zwrócić się do arimiru po mapki

Edytowano przez adaammek

robert55555    28

czy mapki na 2016 wyglądają tak samo jak na 2015 i czy na nowe działki należy zwrócić się do arimiru po mapki

Mapki na 2016 zmieniły, nie da w poziomie tylko w pionie. Do każdej dzialki powinieneś mieć mapkę, albo wystąp do arimr lub wez od osoby która w 2015 składała wniosek.

adaammek    10

Mapki na 2016 zmieniły, nie da w poziomie tylko w pionie. Do każdej dzialki powinieneś mieć mapkę, albo wystąp do arimr lub wez od osoby która w 2015 składała wniosek.

dzięki za odpowiedz jeszcze wniosku nie otrzymałem  Robert odpowiedz mi na moje pytanie działka połozona N2 i ustanowiony PZO  w informacji z arimr PEG  wyznaczony ( nie dokońcaZ rozumiem potecjalna pow gruntu ornego wyznaczona arimr)  od dawna jest to łaka  w ewidencji gruntówi budynków działka oznaczona jest jako nieużytek  jeżeli wyznaczony jest peg czy oznaczenie N może mieć wpływ na niekwalifikowanie gruntu do JPO przeanalizowałem zasady kwalifikalnosci działki  wegług arimr i nadal mam wątpliwości zmana w ewidencji dopada

PZO jest wyznaczany  do łąk 

jak z programem rolnośrodowiskowym ze strony armiru

na działce są cenne siedliska i ptaki czyli obszar kwalifikuje się do programu

doradca rol-srod  nie wie czy oznaczenie gruntu nieużytek kwalifikuje do prog rol srodowiskowy   

Edytowano przez adaammek

trol    2

MASZ KRUS DOSTAJESZ DOPŁATY . JESTES VATOWCEM BEDZIESZ PRZEDSIEBIORCA BEDZIESZ NA ZUSIE NIE DOSTANIESZ DOPŁAT DO POLA tak jest w uni i polszji tez tak ma byc tak ma byc uszczelniony VAT takze cza sprzedawac i uciekac na zachod

robo1980    42

Jeżeli dzierżawie pole od brata bez umowy i biorę na nie dopłatę  ,to teraz muszę spisać umowę w gminie na jakiś okres dzierżawy żeby dostać dopłatę?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się