JakubSmoucha

Wybór pomiędzy- Case 140 Maxxum ,Deutz-Fahr 6140 oraz New Holland T6.175

Polecane posty

Witam !

Mam do wyboru case 140 maxxum, deutz-fahr 6140 oraz New Holland t6 175

Ciągnik bede wykorzystywał do talerzowania, orania, siania koszenia transportu oraz wywożenia obornika i który z nich bedzie najlepszy do tych prac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Każdym z nich to wszystko zrobisz,

 

Zaraz trzech gości napisze Ci trzy różne typy ciągników że polecają,

 

Patrz na stan tych maszyn żebyś pózniej nie płakusioł -_- lub który znasz najlepiej,

 

Ja waląc w ciemno postawił bym na deutz -_-, i od razu odpowiem Ci że tak po prostu.

 

Nie miałem nigdy żadnego Case ani New Hollanda ;) choć znajomy co robi w lesie miał Case i przekłoł go, ale to pewnie bo trafił na czarowany ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

I ja będę trzecim co na df by postawił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja będę pierwszym co powie Case. 2 lata temu też wybieralem ciągnik a Df (seria G) odpadł ze względu na wagę, 4 cylindrowy silnik z małą pojemnością oraz słaby serwis w moim regionie. Brałem pod uwagę też MF ale to już inna półka cenowa. Co do Case to jak narazie nie ma problemow tylko musiałem przyzwyczaić się do wyjacej skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

ja polecił bym ci df droższy od case czy nh ale podnośnik mocniejszy 9200kg i ogólnie fajniejszy ciągnik i skrzynia nie wyje co jest moim zdaniem trochę irytujące bo nie słuchać silnika tylko skrzynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

wystarczy zamknąć okna i nie słychać ani silnika ani skrzyni. 

ja mam 2 case i jednego NH, moim zdaniem za takie pieniądze nic lepszego nie dostaniesz, polecam maxxuma, a jak cię stać to w multikontrolerze, mam 6 cylindrową 115 prawie rok i jest bardzo przyjemnym ciągnikiem

pojeździj trochę tymi ciągnikami i zobacz w którym wnętrzu będziesz się czuł lepiej, jakość plastików itp moim zdaniem to podstawa przy wyborze ciągnika,  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek9833    18

ja polecam Ci Case sami mamy maxxuma i jestesmy zadowoleni z niego tylko proponowal bym amortyzacje przedniej osi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Wybierz tego, który bardziej ci się podoba. CNH ma niewątpliwą zaletę w postaci niskiej ceny zakupu ale przy serwisowaniu bywa drożej niż u konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Sam fakt serwisu co 300mth już zwiększa koszta można kupić konkurencję co 500mth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

drożej to ile ? i od jakiej konkurencji?

 

Nie twierdzę, że zawsze tak jest i w przypadku każdej maszyny ale np. przy zakupie kombajnu pytałem o podstawowe części eksploatacyjne typu cepy czy nożyki do kosy to w nh były droższe niż w claasie, nie dużo ale jednak trochę droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Może i zaleca co 600mth ale u moich stronach zip agro robi serwis co 300mth. Do tego też dość słabe finansowanie mają mi proponowali coś ok 6,5%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Nie twierdzę, że zawsze tak jest i w przypadku każdej maszyny ale np. przy zakupie kombajnu pytałem o podstawowe części eksploatacyjne typu cepy czy nożyki do kosy to w nh były droższe niż w claasie, nie dużo ale jednak trochę droższe.

 

tylko tu jest temat o ciagnikach nie o kombajnach, jeżeli chodzi o kombajny to pewnie masz racje, w przypadku pras też częsci są stosunkowo drogie, ale jezeli chodzi o ciągniki to względem innych marek jakiejś różnicy nie ma

 

Może i zaleca co 600mth ale u moich stronach zip agro robi serwis co 300mth. Do tego też dość słabe finansowanie mają mi proponowali coś ok 6,5%.

 

zaleca co 600, ale jak zawartość siarki w paliwie przekracza bodajże 0.6%  to też zaleca skrócenie tego okresu o połowe, w innych markach zapewne jest podobnie, zresztą dla serwisu to przegląd mógłbyś robić nawet co 50h,

z tego co wiem to cnh ma w ofercie finansowanie od 0%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Widać każdy diler indywidualne chyba podchodzi do tematu. Mi stanowczo powiedział że przeglądy są co 300mth a finansowania 0 to pierwsze słyszę chyba że to jakaś świeża sprawa. W moim przypadku case na papierze był 20 tysięcy tańszy od claasa ale pod kalkulatorem uwzględniając serwisy i spory procent finansowania wyszedł 12 tysięcy nieco drożej. Nie wiem czy teraz jest tak jak mówisz ale ja mam dane jeszcze z ubiegłego roku może poprawili to obecnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

finansowanie od 0% było juz jakies 3 lata wstecz, tylko jest to na krótki okres, co do serwisu to zakładają ze paliwo mamy zasiarczone i tyle ( w swoim case tez robię przeglądy co ok 300h ale to ze względu ze mało robi i wychodzi przegląd prawie co rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrDawido    72

ja z czystym sumieniem mogę polecić NH posiadamy 3 sztuki w swoim gospodarstwie i sprawują się rewelacyjnie wszystkie do tej pory pracują bezawaryjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Ja akurat zawsze biorę paliwo z certyfikatem i parametrami konkretnej próbki wiec u mnie z pewnością nie mogło chodzić o paliwo.mboe akurat interesował cvx 145 na pełnej opcji tylko GPS nie było to żadnej mowy o 0% nie było. W moim przypadku 300mth to ja robie w 3-4 miesiące a to dawało by 3 przeglądy na rok a to juz sporo.
Myślę że wybór case to tylko i wyłącznie dobre podejście dilera ciągnik sam w sobie jest udany ale diler jak widać ustala indywidualne warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jak robisz dużo godzin i masz pewne paliwo bez siarki to przeglądy według instrukcji czyli co 600h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyzb2314    0

ja z czystym sumieniem mogę polecić NH posiadamy 3 sztuki w swoim gospodarstwie i sprawują się rewelacyjnie wszystkie do tej pory pracują bezawaryjnie

 

 

no to sumienia czystego nie masz, bo czekam juz 3 miesiace na fotki tych 3 NH i jakoś nie widze ;) wiec nie wciskaj kitu jak sie nie znasz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[Deutz Fahr 6160 czy New Holland t7.200 ?]

Witam chciałbym się dowiedzieć który ciągnik według was jest lepszy. Moze któryś z was posiada taki ciągnik i mogły się wypowiedzieć na jego temat. Ciągnik miałby pracować na gospodarstwie 100ha.

Połaczone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lols123    119

Jeśli to ma być główny to raczej NH wypada lepiej gabarytowo DF jest stosunkowo mały jak na tą moc jednak nowa seria 6 wygląda na większą od tej obecnej,sam nie posiadam,ale rozglądałem się za ciągnikami 130-140km i DF 6150 CShift był porównywalny gabarytowo z Valtrą N134,Valtra z orginalnym obciążeniem ważyła 7100kg z pustym bakiem ważone na wadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pjetreq1996    4

sasiad ma t7.200 PC na 100h i uslugowo siew qq mowi ze innego ciagnika nie chce 3 lata 2700godzin bez awari tyle co na gwarancji olej cos wyciekla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrRadziu15    34

Jako posiadacz Deutza 6160 powiem że ciągnik waży 6750kg jak to tego dorzucę 850kg obciążnik to z uciągiem nie ma problemu. Traktor raczej oszczędny, wygodny w pracy, kabina dobrze wyciszona, dzięki amortyzacji przedniej osi i kabiny w transporcie płynie nawet po nierównościach. Największą wadą mojego jest Adblue z którym na początku były problemy niby głupota bo chodziło o zagiety wężyk odprowadzajacy nadmiar czynnika, zanim w serwisie doszli o co chodzi to wkurzałem się całą jesień 2014. Poza tym wszystko w porządku, mój jest w podstawowej wersji z ręczną skrzynią biegów co jest mniej wygodne na codzień niż cshit lub to co oferuje NH ale sprzedawałem kiedyś traktor w którym biegi zmienia się na joysticku i 75% kupców miała o to obawy stąd decyzja o manualu. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj