Rolnikc330782F

Pilarka spalinowa stihl ms 181

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam jakiś tydzień temu zakupiłem nową pilarkę spalinową stihl ms 181, wczoraj pierwszy raz ją użytkowałem będąc na wsi, zgodnie z zaleceniami traktowałem ją delikatnie, ponieważ jest na dotarciu, po jakimś czasie piłowania ( piłowałem różne małe deski, cienkie gałęzie ) zauważylem na tłumiku ślad jakby oleju, przejechałem po tym palcem, faktycznie jak olej, lepkie, i mam do was pytanie czy to jakiś normalny objaw na dotarciu czy też jest coś nie tak ? Dodam też, że tylko raz tak się zdarzyło, później to przetarłem i nie było już ani śladu. Mieszankę robiłęm zgodnie z zaleceniami 1:50 olej to stihl hp, mam zamiar zakupić olej stihl hp ultra, ponieważ czytałem, że jest dużo lepszy, stosuję na razie ten hp ponieważ sprzedawca dorzucił mi taki za darmo. Dziękuję z góry za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Normalne jak najbardziej w pobrukiwaniu, pójdzie gaz w opór to wyschnie. To dwusów to tak ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kupiłeś plastikową zabawkę z logo STIHL i liczysz, że będzie tak samo działać jak sprzęty z serii profesjonalnej tego producenta? Zapłaciłeś 1/3 tego co za dobrą maszynę i musisz się z tym pogodzić, że ma wady. A olej w wydechu w dwusuwie jest zjawiskiem normalnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelRuti    6

Dbaj  o świeże  paliwo i  ostry  łańcuch a  pochodzi Ci swoje  lata ;)


 

 

 

   Reka fachowca więcej znaczy niż dobre narzędzie w  reku partaczy     ;) 

     

                                               

Husqvarna 395XP

                                        
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was jeszcze jedno pytanie, bo do piły rozrobiony mam litr mieszanki, z tym olejem stihl hp zwykłym a chcę zmienić na hp ultra bo czytalem ,że wiele lepszy, czy jak wypalę tego litra i później zakupię ten lepszy olej to mogę sobie normalnie na niego zmienić, czy też zmieniać od razu? Na tym zwykłym hp wypaliłem tylko 1 zbiorniczek, czytałem na stronie stihla i na różnych forach, że nie można za bardzo zmieniać oleju co o tym sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Podstawa to przechowywanie piły bez paliwa, czyli mieszankę trzymaj w kanistrze a zbiorniki wypalaj do końca przed planowanym przestojem prac.

Nie wiem jak jest w tym modelu ale ja MS250 wymieniłem gaźnik na Walbro i mam spokój. Wcześniej co chwilę był problem z odpalaniem i wolnymi obrotami po dłuższym postoju ( ponoć przez konstrukcję tych seryjnych w tym modelu gaźników). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę wypalić tego litra tej mieszanki i potem przejść sobie na ten lepszy olej ?

 

Mam jeszcze jedno banalne pytanie, ponieważ już zgłupialem, czytałem w instrukcji jak odpala się zimny silnik to najpierw ssanie, potem gaz rozruchowy, dodaje się odrobinę gazu i przełącznik przeskakuje na eksploatację zasadniczą I, a jeśli chodzi o uruchamianie ciepłego silnika, w intrukcji pisze, że trzeba wcisnąć główną przepustnicę i przesunąć przełacznik do pozycji gazu rozruchowego i na tym ją odpalać, potem wiadomo dodać troszkę gazu i przeskoczy na Eksploatację zasadniczą I, kiedyś gdy ciąłem piłą sąsiada " Stihl ms 170 " kazał odpalać bezposrednio z pozycji eksploatacji zasadniczej I także, nie wiem czy to tak napisane w instrukcji a w praktyce można odpalać sobie prostszą metoda czy też coś może się zepsuć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

A co tak uparłeś się na ten olej? Myślisz że ma to aż takie znaczenie.

Ja robię delikatnie bogatszą mieszankę ( np. zalecana 1:50 to robię np 1:45) i tak od wielu lat. Olej z reguły to Stihl HP ale tylko dlatego że gościu co mi ostrzy łańcuch takim handluje. Wg. mnie nie ma to większego znaczenia jaki producent jest na opakowaniu bo to podobnej klasy oleje.

U Ciebie mogą być inne wymagania odnośnie mieszanki ( słyszałem że w chinolach jest nawet 1:20 na dotarciu ) więc stosuj się do instrukcji i nie przejmuj się olejem.

Odpalanie na zimnym: ssanie - gaz rozruchowy - eksploatacja ( poprzez dodanie gazu

Odpalanie na ciepłym: eksploatacja ( nie wiem po co na gaz rozruchowy przy ciepłej pile - chyba że masz problem z obrotami jałowymi) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj