Skocz do zawartości
MateuszDybowski

Co myślicie o tych odmianach zbóż?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Co myślicie o tych odmianach zbóż?

OWIES:

1.Gniady / 2.Nagus 

Zyto:

1.Turf F1

Jęczmień:

1.Kucyk 

Sialiście je? jak plonują?

Edytowano przez MateuszDybowski

maciek7245    1

Widzę że wszystkie odmiany z hodowli Danko. Osobiście uprawiam jęczmień odmiana Iron (Danko) z ręką na sercu mogę polecić, bardzo dobrze i wiernie plonuje. Jeśli chodzi o owies to tylko i wyłącznie Bingo ( HR Strzelce) wysokie plonowanie i piękne dorodne ziarno. Żyta z Danko nie znam aczkolwiek uprawiałem pszenżyto Fredro, odmiana na słabe gleby i również mogę ją polecić. Mam nadzieję że moja odpowiedzieć będzie pomocna.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez przemo93pl
      cześć mam pytanie jestem zielony w uprawie hybryd a chce zasiać troche żyta hybrydowego jeśli ktoś sieje takie niech się podzieli doświadczeniem onim ziemie którą bym przeznaczył po tąm uprawe to 4 i 5 przedplon to łubin wąskolistny zeus ?
    • Przez andrzej1988

to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur
    • Przez Beryl
      Witam,
      Przedstawię sprawę w skrócie:
      gospodarzę dopiero 2 rok, w tym roku uprawiałem na moich polach pszenicę i pszenżyto, lecz obie uprawy były z około 30 procentową domieszką żyta. Wynikało to z tego, że ziarno wziąłem od wujka, miało być czyste a wyszło co wyszło. Znacząco na tym straciłem tzn. ziarno straciło na wartości bo tylko na pasze się nadawało.
      W tym roku chcę posiać pszenicę na części pól i moje pytanie jest następujące: czy na wiosnę znów wyskoczy mi żyto na polu z tego ziarna co zgubił kombajn ? Bo jeśli tak to jak mogę się go pozbyć aby otrzymać czystą pszenicę ?
      Dzięki za pomoc
    • Przez himen
      Witam proszę o wszelkie opinie na temat tej odmiany, zamierzam ją posiać na próbę 1.5ha, gleba 3b-4a, ph 7.0, trochę mało potasu i magnezu.
      Czym można by było uzupełnić niedobory w glebie i jak by to się miało do tej odmiany.
      Za wszelkie cenne wskazówki z góry dziękuję.