Skocz do zawartości

Polecane posty

marko111    0

-- połączono --

CO SĄDZICIE O MF 3060 ZASTANAWIAM SIE NAD JEDO KUPNEM . ROZWAŻAM TEŻ ZAKUP 690 LUB 698 , CO BYSCIE MI DORADZILI. JAKIE SA ALETY I WADY TYCH TYPÓW CIĄGNIKÓW. JAKI KOSZT NAPRAW.

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów, treść posta napisana z włączonym CapsLockiem

sznajdik    131

Ja jedynie mogę polecić 3060 jest nowszym modelem i nowocześniejszy w porównaniu z tamtymi a naprawy to zależy co i jak popsujesz ale są adekwatne do komfortu pracy i użytkowania czyli dość spory ale nie psuje się często jak się dba i pilnuje

Edytowano przez sznajdik

Lukash3060    105

Kolega wyżej dobrze napisał - zależy co popsujesz :D W nich ogółem raczej rzadko zdarzają sie jakieś awarie chyba że trafisz na ciagnik który dostał swoje i wtedy np. w skrzyni coś sie skończy (z wyeksploatowania ) wtedy możesz np. dołożyć 3 czy 4 tysiące ale to są skrajne przypadki :) Bynajmniej Ja nie słyszałem teraz żeby komuś coś w nich poszło poważnego w mojej okolicy :) Ogółem ciagnik 3060 jest oszczędny i powinieneś byc zadowolony z niego ( chyba że trafisz jakiegoś bubla:))

Wiadomość z agroFakt.pl

lemysz1    96

Jeżeli bedzie mało wyeksploatowany to będzie ok. Miałem takiego to komfort i ergonomia są super. Przyjemnie się nim pracowało tyle że ta skrzynia 32 biegi to porażka. Ciągle coś tam sie sypało. Wolałbym tą 690 jest bardziej trwała imniej skąplikowana.

Lukash3060    105

Kolego to i Tobie się trafił jakiś "przyciachany " skoro skrzynia siadała :) Ja mam 32x32 i chodzi lux :) Zawsze sobie jakies przełożenie dobiorę ;)

lemysz1    96

Nie kolego. Tobie trafił się dobry egzemplarz bo jako jeden z niewielu piszesz że jest ok. Większość jest porządnie wyjechana.

Ogólnie skrzynia ładnie zestopniowana i przełączanie biegów też dobrze wymyślone. Wygodne rozwiązania.

Ja nie kupiłbym już drugi raz tego szmelcu z taką skrzynią biegów,

ale muszę przyznać że jeździło się nim fajnie.

Edytowano przez lemysz1

Lukash3060    105

Skrzynia jak już to 16- mniej awaryjne bo i nie ma A B a kto nie umiał tym operować to męczył w czasie ajzdy a potem szkoda słów :) No każdy ma swoje przekonania ale trzeba przyznać że reszta jest ok ( jesli bierze sie pod uwage że może ta skrzynia być nie najlepsza) :)

• Like 1

lemysz1    96

Tutaj nie ma znaczenia jak go użytkujesz po prostu ktoś przed Tobą robił to dobrze albo miał mały przebieg dlatego nie masz z tym problemu.

Większość ludzi która miała styczność z ta skrzynią narzeka na nią. Tobie trafił się rodzynek.

Co do operowania tą skrzynią to nie trzeba specjalnych szkoleń przechodzić ale widzę że i tak nie dasz się przekonać.

Edytowano przez lemysz1

Lukash3060    105

Powiem na przykładzie :D Jeden znajomy miał 3090 32x32 i w jeździe z 4A na 4B zmieniał a zgrzyt jak w mojej 60tce się robił . Pojeźdizł 2 tyg w tandemie i skrzynie szlak trafił . ZAspawali to jakoś na stałe i co... miesiąc 1 i 3 biegu nie ma :) Jeździ teraz na 2 i 4 ale przez własną głupotę :) Więcej nie bd mówił co jeszcze z nim odstawiali ale powiem szczerze że i tak ciagnik wytrzymał swoje :)

Mój nie żaden rodzynek a przebieg w tym roku 10 tyś pyknie :) W okolicy pracyje 3120 z 26 tyś. mth i jest zadbany ( właściciel mechanik i ma o nich pojęcie) :)

To jak nim jeździsz "za młodu" w późniejszych latach będzie miało znaczenie i takie jest moje zdanie :)

sznajdik    131

Ja też mam 32 32 i mój jest drugim rodzynkiem skoro tak kolega twierdzi bo też jestem zadowolony z maszyny

lemysz1    96

Ja nie piszę że byłem niezadowolony. Ciągnik super wygodny, kabina duża, dla dziewczyny też miejsce wygodne B)

Co do komfortu i obsługi to nie miałem żadnych zastrzeżeń.

Na to jak był uprzednio użytkowany to ja już nie miałem wpływu... ale myślę że jakby był od nowości w dobrych rękach to maszyna nie do zajechania :)

Lukash3060    105

Masz racje w 100% :) jak by z głową był użytkowany taki MF to by chodził długie lata :)

I tak jak mówisz niestety nie mamy wpływu na to jak ktos nim kiedyś jeździł :)

Kabina na 2 osoby w sam raz bo we 3 to ciasno już :)

• Like 1

joachim1997    11

Też zamierzam kupić Massey fergusona 3060 w zastępstwie za ursusa c-355 i mam pytanie czy dobrze się sprawuje ten model bo za bardzo nie miałem kontaktu z tym ciągnikiem i mam wątpliwości co do niego

Lukash3060    105

Spalanie małe, komfort duży, jak był używany z głową to reszta tez jest ok ze skrzynią na czele :) Dużo pisze o tych ciagnikach na forum poczytaj, poszukaj :) Poza tym ma jeszcze EHR i Auto lub Data tronic wiec to też podnosi jego walory ;) Jak trafisz na normalny model to będziesz zadowolony ;)

variotta    8

mam pytanie odnośnie mf

w 3060 i innych mozna spotkac napisy autotronic lub dynatronic co one oznaczają ?

które modele w oryginale wychodzily na kołach r28 i r38 ? ktore wersje mf maja takie kola? , niektore maja r24 i r34 ,

, chodzi glownie o modele ok 80 -100 km

z gory dzieki

Edytowano przez variotta

Lukash3060    105

Autotronic- komputer sterujący głównymi funkcjami ciagnika - napęd 4x4, blokada kół, WOM a konkretniej ułatwia pracę. Przykład to rozłączenie napędu gdy przekroczymy 14km/h czy rozłaczenie WOM-u gdy zgasimy ciagnik na właczonym a potem go odpalimy. Pilnuje zmiany biegów żółw/zając. To takie główne funkcje a szczegóły w instrukcji są opisane obszernie.

Datatronic- też komputer tyle, że ma wiecej "bajerów". Pokazuje nam spalanie, kontroluje poślizg kół czy pokazuje przebyty dystans. Znajduje się na prawym słupku kabiny i ma charakterystyczne pokrętłu lub przyciski zależy to od roku produkcji :) Rozmiary kół muszę zoabczyć w instrukcji i dam znać :)

EDIT: na kołach tylnich 16.9 r34 wychodziły od 3050 (70 km) do 3075 (95km). Co do przednich to jest taka kompinacja z tymi r28 ale nie wiem których modeli ona dotyczny ( myślę że tych co wymieniłem skoro dla nich tył taki przewidziany)

Edytowano przez Lukash3060

gustaw360    0

Połączone

czy massa ferguson 3060 jest dobry dzienkuje za odpowiedzi prosze o polecenie ciagnika do 40 tys

Edytowano przez kris14

romek6340    203

Dobry, komfortowy ciągnik jednak trochę przerósł epokę i często trafia w ręce osób niedbających o odpowiedni serwis i użytkowanie co może wiązać się z późniejszymi awariami i przez to też krąży mit o ich awaryjności. Jak był w dobrych rękach to długo posłuży. Trzeba go dobrze sprawdzić przed zakupem najlepiej przez osobą znającą się na nich. Poszukaj na forum. Już niemal wszystko o tej serii było napisane.

dcnt    9

Zadbany (najlepiej 1224 ;)  ). Serwisujesz na biezaco to jezdzisz, jak zaniedbasz to kicha, jak z kazdym.  B)

Mikruss    55

Porównanie 385 do mf 3060 ma sie jak polonez borewicz do audi a4 b5. Ta seria mf jest super, komfortowa, i nie jest skomplikowana jak uważają mechanicy co widzieli co najwyżej 385 i to w przelocie. Ja osobiście bym polecam 3065 lub 3070.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się