Polecane posty

dzich    1

Czesc

Jestem poiadaczem MF 3060 z roku 1987 sprowadzonego z Francjiod 3 lat w tych latach co kupywalismy nie bylo zupelnie nic traktorow na rynku z 2 reki wiec sie zdycydowalismy na niego placac slono 39 tys. Kupujac traktor uzywany a tym bardziej od handlarzyka trzeba liczyc sie ze moga wystepowac awarie. Pierwsza awaria jaka wystapila to niemoznosc odlaczenia przedniego napedu, ta awaria nie obyla sie bez ingerencji mechania. Awaria 2: zaprowadzilismy traktor do warsztau w celu uczczelnienia gdyz wydobywal sie olej spod sprzegla, z kola tylnego wyciekal olej Mechanik stwierdzil ze przy okazji trzeba zrobic remont silnika gdyz jest nieszczelny.Dodam ze szykowalismy traktor pod ladowacz czolowy. Zrobilismy remont, kupilismy tarcze sprzeglowa, koszt naprawy wyniosl ok 4,5tys. Zamontowalismy nowy ladowacz z mragowa spisuje sie niezle zrobilismy od tego czasu oklo 500mtg narazie jestesmy zadowoleni.Silnik moze jest ekonomiczny w porownaniu z traktorami takiej marki jak : Ursus i Zetor pali okolo 3,5 l na godzine j . Traktor pracuje zazwyczaj przy ladowaniu i zwozeniu balotow.Procz Mf 3060 posiadamy jeszcze MF 1004 T (bardzo dobry traktor spalanie w srednie okolicach 4-5 l/mtg ma 90 km ) i poczciwego Ursusa C-360 z 1985 .Podsumowujac traktor jest juz sedziwego wieku wiec nie ma co sie dziwic ze wystepuja awarie. Gdybym mial jeszce raz kupic traktor wybral bym Jeszce raz Mf tylko ze nie z serii 30.. tylo z tych starszych , bo one sa nie do zajezdzenia :-). Pozdrawiam wszystkich z Agrofoto 3 maj Cie sie i tak trzymac :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz S    0

I co zrobiłeś z tym przednim napędem? Bo u mnie też jest problem z odłączeniem przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzich    1

nie bylo mnie podczas naprawy ale najprawdopodobniej obeszlismy komputer i podlaczyl mechanik na krotko czyli od elektrozaworu do przelacznika.Nie jestem tego pewien wiec jak bede na weekend w domu to sie spytam. elo:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

heh, ja właśnie się przymierzam na 3060 troszkę się obawiam, ale mam juz jedego MF z tej serii więc myśle że na tym również się nie zawiode...:lol:


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Ja się przymierzam do MFa też 4 cylindrowego lae najchętniej z seri 6100 ale seri 3000 tez mógłby być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

ja posiadam mf 3060 z 88r od 2 lat. niedługo po zakupie przestala w nim działać połowa biegów. 2 tygodnie spędził w warsztacie czekając na nowy synchronizator. po naprawie nie miałem z nim większych problemów. teraz pracuje z ładowaczem czołowym. ogólnie niezły sprzęt. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

no nie dziwię Ci sie "katator"... jak zamawiałem u Korbanków tryby od biegów to musiałem czekać aż sprowadzą do Polski...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

tak te sprowadzanie części z zagranicy bardzo długo trwa :lol:

nawet poważną naprawę można wykonać w dzień lub dwa ale wcześniej trzeba czekać dwa tygodnie na części, a zdaża się jak naprzykład mojemu znajomemu , że przysłali synchronizator do mf 3060 i nie pasował. i kolejne 2 tygodnie reklamacja trwała. i tym sposobem jego ciągnik miesiąc stał rozpołowiony w warsztacie. a najgorsze ze w czasie kiedy był najbardziej potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mortal82    0

Witam! jakieś 3 miesiące temu też kupiłem MF 3060, niby 93 rok ale u Korbanków dowiedziałem się (po fakcie) że po numerze nadwozia można się dowiedzieć dokładnie który to rok, mój ma na początku V czyli 88 a w 93 była jego pierwsza tejestracja, dziwne że 5 lat stał na placu ;] Ciągnik ma ponad 8 tyś mtg, silnik jest suchy, wszystko chodzi jedynie jeden synchronizator wstecznego biegu A mam do wymiany. Jak narazie to wymieniliśmy łożyska, uszczelniacze, drążki kierownicze, jeden krzyżak w przednich kołach, za te pierdoły zapłaciłem u Korbanków prawie 6 tyś zł. Co do czasu oczekiwania to nie zgodze się z tym co osoba napisała kilka postów wcześniej, ja czekałem 2 albo 3 dni. Traktorek kupiliśmy glównie do jednego celu, do oprysków. W naszym gospodarstwie dużo chemią pryskamy (warzywa) i ciągnik z opryskiwaczem stoi od wiosny do jesieni. MF 3060 jest super do tego, ma duży skręt, jest szybki, mało pali, podnośnik bez problemu daje radę z Pilmetem 1015 zawieszanym, jedynie pogorszyły się warunki w kabinie podczas jazdy, ponieważ ciągnik śmiga na kołach do międzyrzędzi 9.5/32 P i 9.5/48 T i troche skacze na nierównościach. Mam pytanie, ile trzeba wlać oleju do przednich zwolnic? może ktoś wie, dodam że śruba którą się wlewa olej jest u góry i nie ma drugiej przelewowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

mortal82 - musisz się zgodzić bo ja serio tyle czekałem, jeżeli części nie mają na stanie Korbanki - muszą importować a to przecie nie hop siup... Mi musieli sprowadzić tryb tylko nie wiem od którego biegu, chyba 3, warty był koło 1500 zeta...

 

a czy może wiesz jakie będzie miał oznaczenie, jeżeli pochodzi z tej drugiej serii po 92 roku... ???


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

ja naprzykład mam bardzo daleko do korbanków i z tego powodu zaopatruje się w części do swojego mfa w agro- maszu w myszyńcu. niektóre części mają na miejscu a niektóre sprowadzają na zamówienie i to troszeczkę trwa.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mortal82    0

Nie wiem dlaczego ja tak krótko czekałem, może dlatego że mój ojciec dobrze zna szefostwo, wkońcu byliśmy pierszymi klientami którzy kupili od Korbanków siewnik Monosem. W tej chwili już się nie zajmują delerką Monosema ale swego czasu tak.

 

1rajdzik- nie pamiętam tych oznaczeń, widziałem je tylko przez chwile, jeśli bardzo chcesz się dowiedzieć to zadzwoń, ludzie tam są bardzo mili. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mortal82    0

Nie wiem dlaczego ja tak krótko czekałem, może dlatego że mój ojciec dobrze zna szefostwo, wkońcu byliśmy pierszymi klientami którzy kupili od Korbanków siewnik Monosem. W tej chwili już się nie zajmują delerką Monosema ale swego czasu tak.

 

1rajdzik- nie pamiętam tych oznaczeń, widziałem je tylko przez chwile, jeśli bardzo chcesz się dowiedzieć to zadzwoń, ludzie tam są bardzo mili. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

eeee tam Monosema nie sprzedają ? przecie mają chyba na niego wyłączność nawet... jeszcze w tym roku dostałem prospekty z ofertą kupna nowego siewniczka ... :D


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

nie musisz się od razu unosić. Specjalnie się nie intersuję kto handluje Monosemem więc nie muszę wiedzieć.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

też się przymierzam do kupna MF3060 lub 3050 ale obawiam się awari elektroniki w tych ciągnikach obecnie mam zetora 5245 i wszystkie awarie usuwam sam i nie wiem czy dobrze wyjde na tej zmianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
też się przymierzam do kupna MF3060 lub 3050 ale obawiam się awari elektroniki w tych ciągnikach obecnie mam zetora 5245 i wszystkie awarie usuwam sam i nie wiem czy dobrze wyjde na tej zmianie

Riki czytałeś kilka postów wyżej 3060 pali 3,5l w lekkich pracach i w ładowaczu czołowym! (to o takim spalniu nie śniło Ci sie nawet w 5245 B) , to chyba na biegu jałowym ładujecie albo bardzo długie przestoje robice, bo z tego to by wynikało ze spala mniej od 5245!.

Mam mf 255 i mniej jak 2,5l to on niebardzo spali w najlżejszych pracach i jeżdząc na pusto więc 2 razy większa moc jakim cudem ma palić 3,5 l! B) Może teraz przez to euro 2 jest większe spalanie ale czy to iveco czy perkins to ciągnik 80km musi palic około 5 - 6 l w najlżejszych pracach

To proxima 8441 z turem pali 6 -7 l/godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

miałem 360 p ten sam silnik co w mf255 i palił mniej niż 5245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
miałem 360 p ten sam silnik co w mf255 i palił mniej niż 5245

Ile mniej palił 3p od tego zetorka w lekkich pracach a ile w polu lub ile przeciętnie mniej palił, bo słyszałem że na poziomie 1l/godz zetor pali więcej,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

zetor w lekkich pracach typu opryskiwacz przewracarka brona pali więcej o 1.5 litra do2 litrów natomiast w orce z pługiem 3 skibowym pali tyle samo bo się nie ślizga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

byłbym wdzięczny jeżeli ktoś mi napisze czy warto zmieniać 5245 na mf 3050 lub 3060 mam 13 ha bardzo rozrzucone i dużo tracę na przejazdy mf jest podobno dużo szybszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mortal82    0

riki- po ponad pół rocznym użytkowaniu mf 3060, mogę Tobie doradzić abyś nie kupił modelu który już swoje zrobił. Moim zdaniem nie ma co kupować zachodnich, zużytych ciągników. Częśći zamienne są bardzo drogie w stosunku do wydanych pieniędzy na ciągnik, jeśli jesteś napalony na tego 3050 lub 3060 to dobrze go sprawdź. Mój 3060 zimą będzie miał kolejną operację, łącznika wału z przednim mechanizmem różnicowym, nie wiem co tam się stało, ale tuleja z frezami która łączy wał z przednim mostem jest zużyta tak, że przedni napęd nie działa. Doładnie nie wiem co będzie trzeba wymienić, ale napewno tuleje i wałek wychodzący z mechanizmu, więć kolejny pewnie dość spory koszt się szykuje. Szczeże nie kupię więcej używanego, zachodniego ciągnika. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj