Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Silver    0
riki- po ponad pół rocznym użytkowaniu mf 3060, mogę Tobie doradzić abyś nie kupił modelu który już swoje zrobił. Moim zdaniem nie ma co kupować zachodnich, zużytych ciągników. Częśći zamienne są bardzo drogie w stosunku do wydanych pieniędzy na ciągnik, jeśli jesteś napalony na tego 3050 lub 3060 to dobrze go sprawdź. Mój 3060 zimą będzie miał kolejną operację, łącznika wału z przednim mechanizmem różnicowym, nie wiem co tam się stało, ale tuleja z frezami która łączy wał z przednim mostem jest zużyta tak, że przedni napęd nie działa. Doładnie nie wiem co będzie trzeba wymienić, ale napewno tuleje i wałek wychodzący z mechanizmu, więć kolejny pewnie dość spory koszt się szykuje. Szczeże nie kupię więcej używanego, zachodniego ciągnika. Pozdrawiam.

To co lepszy belarus z przodem na krzyżakach za 70tyś? czy właśnie takim mf za 50 - 55 tyś (dlatego taniej biore mf bo na belarusa można dostać tani kredyt)

 

ps. poważnie w lekkich pracach duże perkinsy 80 -90km palą po 3,5l/godz?

 

Riki to ile na godz pali Twój zetor w lekkich pracach i ile w orce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
ps. poważnie w lekkich pracach duże perkinsy 80 -90km palą po 3,5l/godz?

Poważnie to od 5 l/godz perkins turbo 95KM, słabsze wolnossące napewno mniej więc nie neguje tych 3,5 l choć ciężko mi uwierzyć... B)

 

To co lepszy belarus z przodem na krzyżakach za 70tyś? czy właśnie takim mf za 50 - 55 tyś (dlatego taniej biore mf bo na belarusa można dostać tani kredyt)

Gdybym miał wybierać to MF + pakiet awaryjny B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Poważnie to od 5 l/godz perkins turbo 95KM, słabsze wolnossące napewno mniej więc nie neguje tych 3,5 l choć ciężko mi uwierzyć...

Na jakich obrotach pracujesz i co robisz ze pali 5l/mtg.

 

Moim zdaniem każdy ciągnik 80km może palić 3,5 -4 l/mtg w lekkich pracach ale pod warunkiem ze nie więcej jak 1100 -1200 obr będzie kręcił - wtedy to i paliwożerna proxima tyle spali - ale kto tak naprawde lubi tak jeździć? B) B) -chyba jakiś dziadek po 60tce, kumpel ma DF 100km w 6ciu garach robi nim właściwie to co i c360 ale i ma też sprzęty doniego dopowiednie, to 10 -14l/mtg pali (fakt że jeździ po wsi jak odrzutowcem ale mimo wszystko to bardzo dużo) wcześniej miał mtz to około 7 - 8l/mtg sie mieściła a wcale mniej jej dusił, jak zapewniał dieler df miał palić jak mtz może krople wiecej a siły mieć 2 razy tyle a jest odwrotnie B) . Inny kolega jak brał lambo 110km (4T) miało palić tyle co i 7211 - fakt na biegu jałowym pali tyle co zetor w robocie.

MF są oszczędne, ale coś mi się wydaje ze już te z normami spalin euro 2 już tak mało nie palą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
MF są oszczędne, ale coś mi się wydaje ze już te z normami spalin euro 2 już tak mało nie palą

Mój nie ma euro II, a obroty w granicach 1300-1500rpm, przykładowo z turem nie potrzeba większych, tak samo w lekkich pracach, dlatego napisałem od 5 l/h bo w ciężkiej robocie pali ponad 10 l/h

 

kumpel ma DF 100km w 6ciu garach robi nim właściwie to co i c360 ale i ma też sprzęty doniego dopowiednie, to 10 -14l/mtg pali (fakt że jeździ po wsi jak odrzutowcem ale mimo wszystko to bardzo dużo) wcześniej miał mtz to około 7 - 8l/mtg sie mieściła a wcale mniej jej dusił, jak zapewniał dieler df miał palić jak mtz może krople wiecej a siły mieć 2 razy tyle a jest odwrotnie B) . Inny kolega jak brał lambo 110km (4T) miało palić tyle co i 7211 - fakt na biegu jałowym pali tyle co zetor w robocie.

Policz wydajność przy odpowiednio dobranym sprzęcie a spalanie na wykonaną prace wyjdzie mniejsze. Ile godzin bedziesz orał 10ha Zetorem 7211 a ile Lambo 110KM??

 

DF 100KM ma 2x mniej siły do MTZ?? Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Mam juz dość bajek o MTZ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Mój nie ma euro II, a obroty w granicach 1300-1500rpm, przykładowo z turem nie potrzeba większych, tak samo w lekkich pracach, dlatego napisałem od 5 l/h bo w ciężkiej robocie pali ponad 10 l/h

 

 

Policz wydajność przy odpowiednio dobranym sprzęcie a spalanie na wykonaną prace wyjdzie mniejsze. Ile godzin bedziesz orał 10ha Zetorem 7211 a ile Lambo 110KM??

 

DF 100KM ma 2x mniej siły do MTZ?? Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Mam juz dość bajek o MTZ...

 

Sorki źle sie wyraziłem chciałem powiedzieć że ten df ma 102 km i właściciel twierdzi że nie bardzo czuć żeby był silniejszy od mtz może dlatego że szerokie koła inne przełożenia szybciej nim jeźdzą ale nie odczuwa sie znacznej różnicy w mocy a pali dużo więcej (dlatego napisałem że jest odwrotnie bo mał być dużo silniejszy a palić tyle co mtz)

 

Co do wykonanej pracy z odpowiednimy maszynami to oczywiście że spali mniej, tylko jak ktoś ma chodowle to tak zaraz nie zmieni tych maszyn i tak samo z belarką trzeba jeśdzic czy z tymi samymi przyczepami zwozić belki no i turem dużo szybciej belek nie poukładam jak turem np. na mf 255 . Beczkowóz czy rozrzutnik też ten sam, a o zgrabiarce nie wspomnę. Dla chodowców duży ciągnik to bardziej wygoda i gwarancja że nie ugrzęźnie na pół dnia niż większa wydajność a tu już spalanie jest czasami problemem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

dzięki mortal82 a cobym miał najbardziej sprawdzić w tych mf zetorka tesz kupiłem od handlarza ,ciągnik był przywieziony z czech jak narazie spisuje się dobrze przy silniku nic nie robiłem poza wymianą oleju i filtrów pali na dotyk nawet w zimie no ale jakoś mnie kusi go zmienić na mf .mój zetorek pali w orce z pługiem 3 skibowym grudziąc 5 litrów na godzine w lżejszych pracach 3 litry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
dzięki mortal82 a cobym miał najbardziej sprawdzić w tych mf zetorka tesz kupiłem od handlarza ,ciągnik był przywieziony z czech jak narazie spisuje się dobrze przy silniku nic nie robiłem poza wymianą oleju i filtrów pali na dotyk nawet w zimie no ale jakoś mnie kusi go zmienić na mf .mój zetorek pali w orce z pługiem 3 skibowym grudziąc 5 litrów na godzine w lżejszych pracach 3 litry

Oj riki masz dobry ciągnik a chcesz lepszy żebyś nie przedobrzył, to jak w lżejszych pracach twój zetor pali 3l to ile palił 3p jeśli piszasz ze 2 l mniej? B) . Tym mf nie będziesz ciagał 3skibowca wiec i wymiana sprzętu a jak masz porozrzucane pola to dłużej będziesz jechał jak robił, jak jest w dobrym stanie ten zetor to ja bym chyba nie zmieniał. Kupiłeś od chandlaża dobrego małego zetorka bo pewnie chodził jako pomocniczy a jak kupisz mf-a który był głównym ciągnikiem na dużej farmie to może byc już bardzo wypracowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

nie lirtrażowałem dokładnie 3p ale w lekkich pracach palił mniej za to w zimie żle zapalał a huk w kabinie tyki że po przejechaniu 10 km mialem wrażenie że jestem głuchy ,musze przemyśleć tą zmiane .pazdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mortal82    0

Co do komfortu na przykładzie mojego mf3060 to jest o niebo lepiej jak w c360, zreszta za bardzo nie ma co porównywać. W kabinie jest naprawde cicho, wspomaganie działa lżej jak w niejednym aucie, duży skręt, no i EHR (świetna sprawa). Mój mf nie ma klimatyzacji, latem w upalny dzień jest naprawde gorąco, ale idzie wytrzymać.

"riki" przed kupnem sprawdź drążki kierownicze, łożyska, krzyżaki w przednich kołach, dobrze to sprawdzic bo akurat ja to musiałem robić, nie dosyć, że wydatek to jeszcze problemy z demontażem. Sprawdź ramiona od podnośnika, a dokładniej sworznie, luz napewno jakiś będzie byle nie zaduży, zwróc uwage również na śruby które łączą boczną regulacje szerokośći tylnich ramion, przy moim były dwie ściete. Rurka którą przpływa olej do przedniego napędu, jest troche w niefortunnym miejscu bo zaraz pod wałem, u mnie przetarła się ale na szczęście szybko zauważyłem i zaspawałem acetylenem. Pozatym jak będziesz miał możliwość to dobrze było by dobrze rozgrzać, wtedy dużo powie traktorek o swoim życiorysie B) Zdaża się, zę handlarze nie pozwalają wyjechać z placu ciągnikiem, bo nie jest zarejestrowany, ciągnik ma wolną skrzynie, a facet nic o tym nie wspomni, a wierz mi, że jest naprawde wolna (dużo nie brakowało i by mi taki model handlaż wcisnął (też 3060)) Pozatym takie pierdóły jak klamki, szyby, sprężyny gazowe itd. fajnie jak będą sprawne bo kupić potem nowe to nie będzie 100zł B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

te które posiadają 40 km/h są jakoś oznaczone czy trzeba spróbować prżejażdżki i dopiero wyczuwa sie tą prędkość ;) zgóry dzięki. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulton    18

Hej:) a czy ktoś posiada kompa w swoim MF??? Bo ja mam ale nie umiem go ustawic?? prosze o odp pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio602602    0

Mam pytanie czy waszym zdaniem opłci się kupić massey ferguson 3060 lub 3070. Napiszcie czy często się psują, jaki jest komfort pracy, jakie jest spalanie paliwa na godzinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

to zalerzy od rocznika ceny i stanu ale jeśli wszystko jest ok to warto kupić taki ciągnik spalanie napewno będzie mniał dobre wiem to po moim 3080 bardzo dobry ciągnik


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest młodym rocznikiem i nie zajeżdżony tzn:obrócił licznik Mtg i nie ma żadnej wady i był normalnie eksploatowany to będzie na pewno posłuży długo na dobry egzemplarz trzeba trafić ostatnio miałem okazję pojeździć po okolicznych składach to powiem że nie wiele ciągników z serii 3000 nadawało się brać na swoje podwórko większość już strasznie wymęczona i zniszczona ale na dobry nie zniszczony egzemplarz można trafić <_<.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulton    18

Sorki że znów pytam ale sie nie dowiedziałem cz w MF 3060 może być Turbo???proszę o konkretna odpowiedz:) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulton    18

Nom a ja właśnie mam 3060 i nie wiem ile on ma koni z ta turbina??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszek    0

witam . 2 lata temu posiadałem takiego mf-a. najbardziej nie przypadła mi do gustu skrzynia (32*32) bo remontowałem ją 2 razy. z napędem nie miałem problemów. ważne jest też to czy będziesz podpinał przyczepę z pneumatycznymi hamulcami bo te fergusony pneumatyki nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulton    18

Czyli on powinien mieć 80 KM a turbina nie zmienia mocy?? Bo z tego co patrzyłem to nie wiele MF 3060 ma turbo???pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joachim1997    11

-- połączono --

 

Witam mam pytanie jak oceniacie ciągnik Massey ferguson 3060 pod wzgledem technicznym ?

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Dokładnie :) Jak systematycznie wymienisz oleje filtry i będziesz dbał to jeszcze parę ładnych lat pochodzi :)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj