lotnik993

pszenica na 16,5t/h (mit czy fakt)

Polecane posty

major_89    36

Panowie, możliwe, W Polsce się raczej tego nigdy się nie doczekamy. Ale Anglia  wiedzie w tym prym.

Nie ukrywajmy są to plantacje gdzie  stosowane na nich nakłady są niewyobrażalne nawet dla polskich pionierów. Szkoda że nikt nie wskazuje uzyskanych nadwyżek bezpośrednich z tak intensywnie prowadzonych plantacji.  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Oj tam wszystko na kasę przeliczasz
Moj ojciec długo marzył o klubie 100 i dużo w tym kierunku robił aż kiedyś przyszła fajna odmiana plus super pogoda a do tego trochę fuksa ze w odpowiednim momencie podejmował takie a nie inne decyzje i załapał się do klubu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

@major_89 tu masz ładnie opisaną tą plantację. http://www.fwi.co.uk/arable/northumberland-grower-breaks-world-wheat-yield-record/

Jest am mowa o kosztach ktore wyniosły na hektar 754 £ (co przy kursie 5,6zł/GBP daje ~4300 zł/ha) lub 46 £ /tona ( 258 zł/tona) daje nadwyżkę powyżej 1000 £ na ha (czyli powyżej 5600 zł/ha) przy cenie pszenicy 110 £/tona (616 zł/tona).

 "With variable inputs of seed, sprays and fertilisers of just under £754/ha, or £46/t, the crop would have given a gross margin of over £1,000/ha, assuming a feed wheat price of £110/t."

 Czyli famer ma zysku (nie licząc dopłat i kosztów maszynowych) z 11,25ha 63000zł. ;) To jest dopiero gleba i klimat!

Edytowano przez wolowik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APT    1

Pszenica julius plonowała na poziomie 13,1 t/ha - średnia z 20 ha klasa od II do IIIB  dobra kultura gleby oraz był deszcz.

Przepis: T1: ventur 1l/ha + halny 0.15 l/ha T2: Aylora 1l/ha + Soprano 0,8 l/ha T3: Tebukonazol 0,5  l/ha +Soprano 0,5 l/ha.

Dokrzewienie  pszenicy CCC Stabilan 1l/ha, następie Stabilan 2 l/ha + Moddus 0,35, w okresie T2 etefon 0,5/ha.

Insektycydy Rodan 0,5 l/ha w T2 oraz chlorpyrifos 0,6l/ha w T3

Dolistnie 2x proleaf max 1/ha +  1x biostymulator Improver 0,5 l/ha

 

Białko 14,8%

 


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APT    1

przedplon rzepak ozimy

nawożenie organiczne obornik 3 lata przed pszenicą

 

standard azotowy yara extran can N27 600 kg( początek marca i połowa marca w dwóch dawkach)

plus saletra N34 na kłos ok. 120 kg

 

uregulowane pH na poziomie 6,8

zasobność w fosfor 82 mg potas 34mg

 

 


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Co tam 16,5 tony ja znam chłopaczka co twierdzi że w jego okolicy kosi się po 22 tony z hektara jak mu powiedziałem żeby nie gadał takich głupot bo się będą ludzie z niego śmiać bo nawet rekord światowy tyle nie wynosi , to on dalej swoje że tyle się u niego kosi to co będę sie z nim sprzeczał :)

 

Może i tyle plonuje, zapominał dodać tylko że działka ma 2 ha ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Ale wy chłopki durne jesteście. Najpierw się przechwalacie, a potem przez takich cymbałów pszenica w skupie po 600zł..... tyle z waszego chwalenia, a na podwórku URSUS z lat 70tych..... Kto ma plon u tego widać czy ma hajs czy nie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

Pszenica julius plonowała na poziomie 13,1 t/ha - średnia z 20 ha klasa od II do IIIB  dobra kultura gleby oraz był deszcz.

Przepis: T1: ventur 1l/ha + halny 0.15 l/ha T2: Aylora 1l/ha + Soprano 0,8 l/ha T3: Tebukonazol 0,5  l/ha +Soprano 0,5 l/ha.

Dokrzewienie  pszenicy CCC Stabilan 1l/ha, następie Stabilan 2 l/ha + Moddus 0,35, w okresie T2 etefon 0,5/ha.

Insektycydy Rodan 0,5 l/ha w T2 oraz chlorpyrifos 0,6l/ha w T3

Dolistnie 2x proleaf max 1/ha +  1x biostymulator Improver 0,5 l/ha

 

Białko 14,8%

 

2 l stabilanu i 0,35 moddusu a system korzeniowy po 2l stabilanu jak wygladał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

zobacz ze 3l, bo najpierw 1 później 2


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

Pszenica julius plonowała na poziomie 13,1 t/ha - średnia z 20 ha klasa od II do IIIB  dobra kultura gleby oraz był deszcz.

Przepis: T1: ventur 1l/ha + halny 0.15 l/ha T2: Aylora 1l/ha + Soprano 0,8 l/ha T3: Tebukonazol 0,5  l/ha +Soprano 0,5 l/ha.

Dokrzewienie  pszenicy CCC Stabilan 1l/ha, następie Stabilan 2 l/ha + Moddus 0,35, w okresie T2 etefon 0,5/ha.

I co ustała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

to że CCC upośledza system korzeniowy nie oznacza, że go całkowicie degraduje. Kwestia odmiany warunków wilgotnościowych. Jestem bardziej ciekawy jakie nawożenie. Bo na taki plon dać musiał ok 280-300 kg N. Gęsty łan również musiał być bo bez obsady takiego wyniku by nikt nie uzyskał tak więc myślę, że regulacja łanu  w tym przypadku naprawdę dość skromna. Fungicydy faktycznie górna półka tak więc zdrowotność plantacji faktycznie mogły utrzymać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

zobacz moj wpis na blogu.

190kg N w nawozach mineralnych i plon nawet 12ton, a średnia całej pszenicy z całego gospodarstwa 10.

Przestałem wierzyć w książki ze potrzeba 30kg na tone. Na pewno znaczenie ma tutaj gleba - jej stan i zawartość azotu mineralnego czy jak on się tam nazywa.

Wydaje mi się, że powoli procentują mikro i substancje typu ugmax


http://www.agrofoto.pl/forum/blog/23/entry-1674-pszenica-na-12-ton-agrotechnika/


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Na pewno masz rację. Zasobność stanowiska w P, K, Mg,S , pH oraz zawartość materii organicznej i próchnicy są w gruncie rzeczy bardziej istotne niż nawożenie azotem. Tylko problem w tym, iż gleby polski są strasznie zróżnicowane nawet w gminie a co mowa o województwach. Nie wspominam już o degradacji gleb która następowała przez dziesiątki lat zaniedbań. Potencjału produkcyjnego pozwalającego na osiąganie takich wyników nie można odtworzyć od tak se w kilka lat. Dla tego też kwestia takich plonów dla większości z nas jest strefo marzeń którą osiągniemy najprędzej za dekadę przy sporym wysiłku i główkowaniem. 

Bogate życie mikrobiologiczne gleby wiadomo że przyspiesza ten proces i nakręca młyn związany z dostępnością uwstecznionych form składników pokarmowych. Ale nie chcąc w nikogo godzić, muszę stwierdzić, że firmy sprzedające rożnego typu wynalazki bazują właśnie na nieurzeczywistnionym pragnieniu chłopa do osiągnięcia takich rezultatów. Chłop licząc na cud zapomina o fundamentach tego mechanizmu działania to jest : gleboznawstwie, chemii rolnej oraz fizjologi roślin.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Potwierdzam Julius 12ton ale nie za bardzo łapała konsumpcje a jeśli chodzi o CCC gospodarswo rolne  w Kietrzu wali 4 litry ze względu na Bramę Morawską czyli silne wiatry i wszystko jest OK.


Przepraszam za pomyłkę gospodarstwo w Charbielinie a nie w Kietrzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

poletko pokazowe :) a to wszystko jasne :P ja widziałem kiedyś poletko pokazowe rzepaku - dawki nawozów mineralnych się zgadzały rzepak mega piękny  - tylko nikt nie napisał o 40 tonach obornika na ha i dwóch podlewaniach po 30 litrów na m2   :) - pewnie przez przeoczenie na tabliczkach się nie zmieściło ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dobre. Podobnie kiedyś oglądałem baraki na poletkach, super czyste, zero chwastu, reklamowali wtedy jakiś Batanal, potem z pracownikami rozmawiałem to mówili że z tydzień przed pokazami z chaczką wszystko przeszli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

raz na 20/30 lat warunki pogodowe pozwolą w południowej Polsce zbliżyć się do wyników Angielskich bo nigdy nie będzie takiego rozkładu temperatur, opadów i długości wegetacji.Pszenica lubi klimat nadmorski, prędzej koło Pyrzyc można by zaszaleć z wydajnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsysiek    4

@APT Jakbyś mógł podać jaką obsadę miałeś na polu, że taki wynik otrzymałeś?

 

U mnie odmiana Desamo sypała na poziomie 12,5 t/ha na jednym polu. Obsada wynosiła 240 roślin/m2, siew 24.09. Tylko tam mam wysoką zawartość w składniki: 58 mg Fosforu, 45 mg Potasu. Przy tym nie stosowałem żadnych nawozów dolistnych i mikroelementów, a nawożenie wyszło 180 kg N. Skracanie było na pierwsze kolanko CCC 1 l/ha i moddus 0,3 l/ha oraz na drugie tylko moddus 0,2 l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak : sypcie pryskajcie a na koniec smacznego dla was i dla waszych rodzin choćby i 100 ton z ha im więcej w to włożycie tym więcej syfu zjemy my wszyscy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj