lotnik993

pszenica na 16,5t/h (mit czy fakt)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lotnik993    16

firma BioAgris wstawiała na fb film fakt ze nie polski ale bardzo interesujący o pszenicy która plonuje 16,5 t mit czy prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

W TopAgrar niedawno był artykuł o pszenicy plonującej na poziomie 15,6t/ha. Mnie osobiście ciężko w to uwierzyć ale jak to mówią "impossible is nothing"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

biorąc pod uwagę ze ja jako przeciętny rolnik, ale ambitny, w warunkach polowych w tym sezonie uzyskałem 12t na polskiej odmianie Arkadia, to myślę że w Wielkiej Brytani w poletkach objetych super nadzorem firm nawozow/chemicznych jest to jak najbardziej realne.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

Jacek ma gleby 3a.b a 16 w Polsce raczej tylko na poletkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

w polsce nie realne na dużą skalę ale na mała jak najbardziej wystarczy dobrać idealna odmianę idealnie trafic w pogodę idealnie nawozic i dbac żeby niczego jej nie brakowało . ale kto jest w stanie spełnic te wszystkie warunki ?


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek21    4

Yacenty mógłbyś opisać agrotechnike przy tej arkadi?? 12 t na polskie warunki to naprawde super wynik. bądz jesli nie tu to daj link gdzie to jest opisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296

Uważam, że to nie realne ze względu na wyleganie, wątpie aby źdźbła wytrzymały taki ciężar kłosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

w sumie to 12 ton przy wczesnej odmianie na podgórskim albo zacienionym polu to nie problem był w tym roku - problem zaczał się na początku lipca od pieczenia zbóż mi zbielało wszystko co nie było w cieniu w 3 dni mimo zapasu wody, dopiero poźniej była susza . a zapowiadało się na dobrze ponad 12 ton. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Uważam, że to nie realne ze względu na wyleganie, wątpie aby źdźbła wytrzymały taki ciężar kłosa

 

Uprawiałeś kiedyś "dno rzeki"? Zapewnie nie, także uważać to sobie możesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

skoro osiągacie takie wyniki to pewnie z żyta macie 10 ton :) Wiec wystarcza wam dobre 4 hektary i żyjecie jak PANY . Moim zdaniem przy zeszłorocznej suszy to jakieś mało realne wyniki chyba że naprawdę wasz region nie omijały opady . Bo mimo wszystkich zabiegów bez wody plonu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

to żaden mit już jakiś czas temu podawali ten rekord wcześniej był w australii ale na wielkim areale na jednym kawałku 8h zebrał 15,6t/h ale później znowu podali rekord 16,5t/h i przy mniejszym nawożeniu niż ten z australii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

16,5t jedno, ciekawe jak przychód na czysto z takiego hektara np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

tylko ze nawozenie na poziomie 350/400czystego N na ha. po za tym w wielkiej brytanii opady to nie problem i zimy tez inne. Mam kuzyna ktory z bratem prowadzi farmę w anglii. i u nich co roku plony takie od niechcenia to maja na poziomie 9/10t. ale jak przyjdzie zima, ktora przychodzi raz na jakis czas to wszystko do orki. Oni nie sieje pszenic czy jeczmieni z duza zimotrwaloscia. Po za tym dopłaty jakie tam dostają w funtach naprawdę im umilaja życie. Oni nie posiadaja np. sprzętu, na 60ha, zamawiaja usluge na caly rok, w zniwa wpadaja 1 lub 2 lexiony 770lub 780 maxymalnie 2 dni i po zniwach. Zboze odwozi firma, i nie kantuja. Inna polityka z ziemia jest.


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Tak wiem obiecałem wam ta agritechnike arkadii, niestety to wymaga ode mnie spotkania się z ojcem który ma notatki a teraz nie wiem kiedy będę na gospodarstwie bo muszę siedzieć w domu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Nie ważne, może nawet kosić samolotem, ale fakt jest faktem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

 jestem sadownikiem i trochę przez przypadek zasiałem zasiałem jesienią 2014 1,1ha linusa, po sprzedaży okazało się że sypnął 8,5t przy niskiej/średniej agrotechnice, więc przy b. wysokiej agrotechnice na 1-2klasie ziemi jest jak najbardziej realne, przecież 20-30 lat temu nikt nie myślał o plonach 10t/ha. Myślę że tak jak w ogrodnictwie tak i w rolnictwie wydajności będą cały czas rosły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

16,5 t/ha jak najbardziej prawda. W Wielkiej Brytanii jest dla chcących bić rekordy w produkcji specjalny program YEN (tutaj link: http://www.yen.adas.co.uk/About.aspx ) tam potencjalne plony w Walii są określone na poziomie 24t/ha. Obecny rekord  z zeszłego roku w produkcji (nie doświadczeniach) to włąsnie 16,5 tony. Tutaj jest artykuł po angielsku o farmerze który to osiągnął i jaka jest jego technologia dla ciekawych i znających język. ;)http://www.fwi.co.uk/arable/wheat-yield-world-record-shattered-in-lincolnshire.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    111

Rekord wynosi dokładnie 16,52 ...obsada 330 ziaren na ciężkiej ziemi po grochu siana 22 wrzesnia. Podane po 300 kg soli oraz fosforanu, 310 N w czterech dawkach...dane z top agrar. Podane było też ze nadwyżka bezposrednia wyniosła 6,1 tyś zł z hektara.

Ważna jest dokładność iż jest to 16,52 bo czytałem gdzies w necie ze pare dni przed osiagnieciem tego rekordu inny rolnik w anglii uzyskał 16,50 jednak rekordem cieszył sie nie długo bo pare dni później pobił go inny anglik o te 20 kg/hektar.

 

Jak nie bedzie jakiegos kataklizmu i pszenica bedzie wyglądała zadowalająco mimo trudnosci tej zimy to też mam jedną działke na której planuje zrobić "rekord", może nie 16,52 ale realnie 12 t chciałbym spróbować osiągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niemcy na hali doświadczalnej uzyskali 20 ton z hektara więc wszystko jest możliwe, zależy to jedynie od tego ile się "wsadzi kasy" w osiągnięcie celu. Ile kiedyś uzyskiwano ton buraków cukrowych z hektara a ile się uzyskuje dzisiaj?

Edytowano przez agrotechnicZ165

Ha traktor, Akkor Zetor!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Co tam 16,5 tony ja znam chłopaczka co twierdzi że w jego okolicy kosi się po 22 tony z hektara jak mu powiedziałem żeby nie gadał takich głupot bo się będą ludzie z niego śmiać bo nawet rekord światowy tyle nie wynosi , to on dalej swoje że tyle się u niego kosi to co będę sie z nim sprzeczał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

magnum, on po prostu nie wie gdzie to zgłosić, a powinien - np do rekordów guinessa.

Na Dolnym Śląsku przy mądrym gospodarowaniu i łaskawej pogodzie, bo nie oszukujmy się pogoda w moim odczuciu to połowa plonu, na dobrych odmianach spokojnie można wyjąć 10-12 ton pszenicy, tak samo jak i 5.5 tony rzepaku, ale przede wszystkim POGODA, a po drugie to umieć z niej skorzystać, po trzecie to jeszcze mieć trochę farta.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

w 2014 roku kombinat kietrz uzyskał w odmianie KWS Magic 13,9 tony z ha. na pewno na tym polu były miejsca gdzie kosili ponad 15t z ha.

w tym samym roku jedna z odmian QQ dała 18,2 tony suchego ziarna z ha

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Pszenicy 12 ton z hektara to jest realne rzepaku 5,5 nawet ciut więcej tak samo jest to możliwe do osiągnięcia w naszych warunkach ale nie że ktoś tak kosi rok w rok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj