ktomek154

Nowa przyczepa: Pronar czy Metaltech 12 ton ?

Polecane posty

ktomek154    5

Witam wszystkich,

 

Stoję przed zakupem nowej przyczepy 12 tonowej. Zastanawiam się nad Pronarem i Metaltechu ( wersja krótka i long). Cena Pronaru to około 45 tys netto a konkurencja w granicach 60-65 netto. Proszę o opinie i wypowiedzi na temat tych dwóch producentów jak i konkretnych modeli.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Poszukaj artykułu Top Agrar któryś z niedawnych miał opisany test przyczep. Sam za wiele na temat tych przyczep nie powiem bo mam Wielton, ale przy takiej różnicy w cenie bez wahania Pronar. Znajomi maja i Pronar i Metaltech to bez zastrzeżeń, głównie chodzą w zbożu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrRadziu15    34

Siemka, mam 3 przyczepki z Pronaru 14 t i 10t tandem. Po kilku latach użytkowania nie mam zastrzeżeń, jedną z nich woziłem żwir tonaż był chyba trochę zbyt duży niż w papierach ale wytrzymała ;) kipowała bez problemu, rama też dała radę więc chyba dobre z nich maszyny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktomek154    5

Pronar spoko i cenowo i parametrami ale obawiam się trochę konstrukcji ramy która jest z profilu zamkniętego. Słyszałem, że może pojawić się rdza w środku, Może ktoś coś wie na ten temat jak to się ma w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

pronar jest super niej est uszczelniana gumkami a jest szczelna rzepak się nie sypi 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    130

z tą szczelnością to się nie zgodzę bo w żniwa na skupie gadałem z kilkoma osobami i każdy muwił że jusz po kilku latach muszą uszczelniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ale czym to jest spowodowane? Chyba tym że porozginają boki to potem jest nieszczelność, bo to nie bierze się znikąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktomek154    5

Jaki rozmiar opon najlepiej wybrac do przyczepy 12 ton ktora głównie będzie zwoziła mokrą kukurydzę? Jest sens brać nalewajki czy lepiej dopłacić około 4 tys i wybrać jakieś kormorany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Bierz nówki, za dużo wpadek jest z nalewkami. Pytanie czy głównie pole-gospodarstwo czy gospodarstwo-świat, bo jak to drugie to typowe ciężarowe jak to pierwsze można pokusić się o balonówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktomek154    5

W roku przyczepy będą bardzo mało robiły kilometrów. Pola są zlokalizowane blisko siebie. Jaką wysokość obony brać jak coś? 385/55 R22,5 czy 385/65 R22,5 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyrol    0

Jak w ogóle można porównywać PRONAR a METALTECH???? to jest bluźnierstwo Panowie. Coś mi się wydaje że nie przyglądaliście się wykonaniu z bliska. Ja wielokrotnie będąc na targach właśnie to robiłem. Dla mnie bowiem przyczepa i nie tylko - bo każdy sprzęt musi być solidnie wykonany i jakościowo dobry. Pronara nie wziąłbym nawet gdyby mi go za darmo dawali. Spawy, malatura, użyte komponenty, podzespoły - tandeta goni tandetę.

Z całą odpowiedzialnością polecam Ci Metaltech i się nie zawiedziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Witam kolegów

mam zamiar kupić przyczepę nową 8 lub 10 ton do przewozu głównie buraków i sie zastanawiam czy wziąć na tandemie czy zwykłą oraz jaką firmę byście polecali w miarę solidnie wykonaną, z góry dziękuję za odpowiedzi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

Witam, ja myślałem też o pronarze ale zrezygnowałem, ze względu że duzo slysze że szybko rdzewieją, ja szukam czegos do zboza i do balotów więc wybrałem Unie 8t bo ma dłuższa skrzynie i opinie też w miare ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

a co powiecie o Metal-Tech są to w miarę solidne przyczepy? u mnie we wsi nie ma nowych przyczep i nie mam się kogo podpytać a nie chcę wydać kasy po to że po 2 czy 3 latach zacznie sprzęt rdzewieć i trzeba będzie dokładać kolejną kasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

Ja Ci powiem tak, pójdziesz do sąsiada co ma pronara i będzie ci ją chwalił, pójdziesz do drugiego znajomego co ma metaltecha i będzie tez się chwalić, musisz sam sobie porównać co w przyczepie jest ci potrzebne, co będzie ci wozić i do czego służyć

Jeśli chodzi o mnie to metaltechy są lepsze od pronara tak na oko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Może i są lepsze, ale nie warte tak dużej różnicy cenowej między Pronarem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszek7011    10

Ja powiem tak sam pracuje w firmie pronar, i z całą pewnością poleciłbym ci przyczepy pronar, jeżeli ci chodzi o pt612 jak na jej gabaryty nie da się jej przeładować chyba że będziesz same kamienie woził, a i malatura jak na tą cene nie jest taka zła bo przecież nie jest o to ocynk, który przetrwa dajmy nato 30 lat ale farba która przy dobrym użytkowaniu będzie 10 lat służyła, a i same przyczepy po tylu latach są wymieniane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierzo    19

 kupiłem pt 612 - jakość wykonania jak za komuny - warto dopłacić do metal-techu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Powiedz dokładnie co takiego lepszego jest w Metal-Techu? Oglądam przyczepy na każdych targach, wszystkich producentów i jakoś nie widzę aby Pronar odstawał od trójki Wielton, Zasrał i Metal-Tech. I nikt mnie nie przekona, że Zasław jest lepszy, bo to co się dzieje po 3-5 latach użytkowania tych przyczep to jest porażka i to na przykładzie kilku znajomych stwierdzam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj