erniak147

John Deere 590/592 czy NewHolland BR750

Polecane posty

erniak147    0

Witam, zastanawiam się nad kupnem którejś z tych pras. Czy możecie napisać jakieś swoje opinie(bezstronne) o tych prasach? Z tego co widziałem to różnice są takie, że John Deere ma 4 łańcuchy a New ma duuuuzo więcej(różnica w kwestii psucia) New ma tez siatkę z przodu a John z tylu(podobno lepiej z przodu bo widać czy się ucięła) moim zdaniem nie widać bo przecież tam jest osłona. Co powiecie o tych modelach? Jestem zakłopotany xD Będę wdzięczny za wszelakie odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaku1990    1

myślę że John Deere 570 ponieważ ma szeroki podbieracz 180cm; owijanie 2x sznurek bądź siatką, wałek dwu przegubowy,wałek czyszczący do sianokiszonki; regulacja zbicia w zależności od prasowanego materiału; średnica balotu od 60cm do 140cm, regulowany dyszel, hydrauliczny podbieracz, zatrzaski na komorze, 

Oczywiście trzeba znaleźć w dobrym stanie taką prasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Łańcuchami w NH nie masz co się przejmować bo to nie są jakieś wielkie koszty. Siatka w NH jest pod osłoną ale widzisz czy się kręci czy nie to też wiadomo czy ucięła czy nie a poza tym jeśli nie utnie to będzie piszczeć, podejrzewam że w JD też piszczy. Z JD jak masz wybrać między 590 a 592 to tylko 592. Ogólnie z JD miałem mało doczynienia ale za to z NH duuuużo i to jeszcze z wcześniejszymi modelami przed BR ale to jest prawie to samo bo układ pasów się nie zmienił zbytnio aby dołożyli rotor (w opcji) i zmienili aparat od siatki (na + oczywiście). Dużo zależy czy szukasz z rotorem czy z nożami czy tylko podajnik widłowy ci starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erniak147    0

na pewno nie z rotorem poniewaz ciagnik mi nie poradzi, no ale ten zgarniacz czy jak to tam to przydalby sie, w NH tego nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Jakiej mocy ciągnik? JD musi mieć zgarniacz bo inaczej się owija zielonka na wałku a w NH nic takiego się nie dzieje. Rotor nie jest dużym obciążeniem tylko noże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erniak147    0

na razie prasa będzie chodzić z Zetorkiem Proxima 70(ale to tylko na ten i nast sezon pewnie) jest jeszcze opcja kupić CASE RBX 462 nie pamiętam który rocznik ale stan b.ładny ok 10tys bel tylko zrobiła na szerokich kapciach oczywiście, no ale nadal nie wiadomo na co się zdecydować.. :( no ten zgarniacz to do zielonki tylko? a w NH czemu się nie owija? jakaś inna technologia? :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Tak tylko do zielonki bo suche ci się nie owinie a zielone złapie i już, niektóre JD mają a niektóre nie. NH ma inne wałki i nie owija się na nich. Case a NH BR to praktycznie ta sama prasa tylko inne malowani i kształty trochę także nad tym nie musisz się zastanawiać tylko brać tą co odpowiada technicznie i cenowo. Ja stałem przed dylematem NH BR/JD przed ubiegłym sezonem i przeszło na BR-kę ale w ostateczności przywiozłem sobie Varianta tylko to już nie pod twój ciągnik ale spokojnie możesz szukać NH lub Case jak się trafi, ciężko kupić dobrą JD w ładnym stanie w rozsądnych pieniądzach a uwierz mi że one na zachodzie nie stają bezczynnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erniak147    0

No te Case bo gosc ma dwie to maja ok 10tys bel tylko takze w miare bo do 30 tys powinny chyba chodzic bezproblemowo, JD ma pewnie z 15-20 ale widac ze stan jest tez dobry bo i zebatki nie sa wytarte mocno ani lancuchy naciagniete, ten handlarz ogl mowil ze JD ma lepsza jakosc materialow wiec troche dluzej porobi, i znowu na jedno wychodzi hehe ceny to brutto w okolicach 40tys za CASE i JD NH tez prawie to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

A masz jakieś linki do ogłoszeń ? Wszystko zależy jak się bedzie używało, ile będziesz robił balotów nią? Twoja decyzja, to jest. JD jest dużo na ogłoszniach a mimo to jakoś stoją widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erniak147    0

Akurat mam blisko do Chlebowa to prawdopodobnie tam kupię prasę, jedną CASE znalazłem na ogłoszeniu, ale tej lepszej, ciut droższej nie mogę znaleźć

 

JD:

 

http://olx.pl/oferta/prasa-john-deere-592-f-vat-siatka-sznurek-stan-idealny-inne-572-580-CID757-IDaljOp.html#bc42b6d073

http://olx.pl/oferta/prasa-john-deere-592-stan-perfekcyjny-siadka-sznurek-f-vat-260-592-cl-CID757-IDdrKkL.html#8f322d6b2c

http://olx.pl/oferta/prasa-john-deere-590-siatka-sznurek-super-stan-okazja-CID757-IDaMU6W.html#ec2374b771

 

NH i CASE:

 

http://olx.pl/oferta/prasa-new-holland-br750-perfekcyjny-siatka-sznurek-welger-john-claas-CID757-IDduTi1.html#8f322d6b2c

http://olx.pl/oferta/prasa-case-rbx462-jak-nowa-10300-balotow-new-holland-br750-john-592-CID757-IDdGtV7.html#ec2374b771

 

ogl. tak jak mówiłem nie ma ogłoszeń jednej CASE która ma jeszcze trochę mniej balotów nakręconych+ jest na szerokich kapciach ale ma troche spinek na pasach, nie ma też dwóch NH BR 750 któe oglądałem a są w dobrym stanie ogl. zębatki, łańcuchy itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Jak ja widzę takie prasy wymyte to aż się we mnie gotuje, wiesz że ryzyko zapalenia takiej prasy wzrasta kilkukrotnie? One są wymyte i stoją nie wiadomo jak długo, w większości pod chmurką. Raz przywiozłem taką prasę umytą i już nigdy więcej na taką nawet nie spojrzę. Co do licznika to też nie rób sobie jakiś złudzeń bo różnie to bywa, sam widzisz niby mniej przerobiła a spinek ma więcej to też już o czymś świadczy, im więcej spinek tym więcej awaryjna bo spinki nie są wieczne, jeszcze zależy jakie pozakładali.

 

Byłem tam kiedyś u nich i w ogóle widzę jak ogłaszają to nieraz te prasy stoją i stoją tam u nich.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erniak147    0

no to ja nwm skąd mam kupić, nie będę jeździł daleko a kupić od rolnika jeszcze gorzej(tym bardziej ze praktycznie żaden chyba nie sprzedaje takich pras tylko starsze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

To zależy, nieraz jest tak że sprzedaje bo kupuje nową. Ja tak ostatnio kupiłem a poprzednie to jezdziłem za granice ze znajomym ale praktycznie po jednym sezonie sprzedawałem i następną a nieraz zaraz po przywiezieniu tylko u mnie maszyna zawsze była sprawdzana i zawsze kupujący mógł ją sobie sprawdzić i nit nigdy nie wracał z pretensjami a tym Ci tylko podczepią pod ciągnik i kompletnie nic nie będziesz wiedział.

Nie chce Cie straszyć ale znam takie przypadki kiedy to przyczyną zapalenia było dostanie się wody do łożysk poprzez niewłaściwe mycie.

Nieraz warto jechać gdzieś dalej ale jak kto uważa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erniak147    0

no tak ale żeby było coś ciekawego dalej ale nie ma nic.. no ten najdrozszy CASE był myty ale nie pod klapami bo jak otwieraliśmy to było wszystko brudne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

No tak to może być. Kiedyś jak sprzedawałem jedną prasę i przyjechali zobaczyć i widzieli że na podbieraczu jest jeszcze troche siana to nawet nie chcieli uruchamiać bo stwierdzili że musi być sprawna skoro "chodziła"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj