Skocz do zawartości
krycha094

siłownik hydrauliczny zasilany sprężonym powietrzem?!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krycha094    7

Witam

Mam pytanie jak w temacie czy siłownik hydrauliczny można zasilać sprężonym powietrzem?? Mam rozsiewacz z limiterem ale w ciągniku brakuje mi jednego złącza hydraulicznego i myślę aby podłączyć go do pneumatyki ciągnika i wstawić zawór trójdrożny do upuszczania powietrza z siłownika. Czy zda to egzamin? siłownik jest dość mały a sam limiter waży niewiele.

Edytowano przez krycha094

Karol445    32

Róznica ciśnień w hydraulice a pneumatyce jest tak duża że ten siłownik nawet nie drgnie

RobertTV    15

jak nie duże obciążenia to bez problemu da radę ;) sam testowałem siłowniki sprężonym powietrzem ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

krycha094    7

Można by  było ale limiter jest jednostronnego a zasuwy są na działanie dwustronnego i za dużo kombinacji z przerzucaniem aby przez przypadek zasuwki nie otworzyć

dawid6011    0

Bedzie to działać bez problemu jak nie masz tam dużych obciążeń. Przy siłowniku polecam założyć zawór szybkiego spustu i oczywiście wymyć w środku siłownik z oleju i nasmarować olejem pneumatycznym albo jakimś rzadkim zęby na mrozie nie gęstniał. 

SipmaZ224    59

Olej hydrauliczny nie jest ściśliwy, a powietrze jest i tu jest pies pogrzebany.

Jeśli będzie to działać to na pewno nie będzie to jakoś precyzyjnie chodziło.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się