jaroWM

program 500+ dla rodzin rolników

Polecane posty

osterley    18

hehe , dobry jesteś , szczególnie z tym germańskim dżondyrem ;)  - to najlepiej za te 500 kupić polskiego owsa dla swojego polskiego konia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niech będzie że patologia wydaje 1000 Pln miesięcznie. Połowe przepija czyli dostarcza do budzetu 400 Pln skoro jest tam 80 % podatków. Resztę czyli 500 Pln wydaje ze stawka 23% czyli odprowadza ok 95 Pln podatku. W sumie zasila budzet kwota prawie 500 Pln. Jeśli ma 2 dzieci dostanie 1000 Pln czyli 500 PLn uczciwie pracujacy muszą dołożyć. Dlaczego wytłumacz mi prosżę bo jestem ograniczony?

 

A dlaczego rolnik który kupuje ciągnik za 200 tysięcy bez dotacji musi dołożyć 50 tyś dla tego co kupił z dotacją przez to że kasy nie starczyło dla wszystkich uważasz że to jest uczciwe?

A w czym te dzieci z patologicznej Twoim zdaniem rodziny zawiniły że ich rodzice tacy są ? To wina państwa bo nie stworzyło warunków do godnego życia są  często bezsilni w walce z systemem

Ciekawie ludzi oceniasz że jak nie mają pracy to są nieuczciwi a kto pracuje to już uczciwie ;)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Ja tam na system nie narzekam. Dopłaty do ziemi, dopłaty do paliwa, zasiłek rodzinny, dopłata do książek, dopłata do obiadów w szkole, stypendium i jeszcze teraz 500+. Raj na ziemi, nie trzeba się martwić czy za miesiąc będzie co jeść bo będzie. I jak tu wspierać germańskie po prostu grzech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

O i najważniejsze żeby żadnej złotówki nie zgermanizować. Z kraju przyszła i w kraju zostanie i każdy zadowolony i strat nie ma. Ja tam wolę by moje podatki przepili polską wódką niż kupili dżondyra z germańskiej fabryki. Ja z programu 500+ żadnej nie wyprowadzę poza granice.

Wyprowadzisz, wyprowadzisz tylko o tym nie wiesz, nie wszystko co ma zagraniczną nazwę jest zagraniczne i nie wszystko co ma polską jest polskie.... Nie wiem czy kupisz dziecku polski długopis do szkoły czy młodszemu polskie pieluchy... Jest sporo polskich marek ale w 80% zajmują się importem, co najwyżej składają w kraju 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

A dlaczego rolnik który kupuje ciągnik za 200 tysięcy bez dotacji musi dołożyć 50 tyś dla tego co kupił z dotacją przez to że kasy nie starczyło dla wszystkich uważasz że to jest uczciwe?

A w czym te dzieci z patologicznej Twoim zdaniem rodziny zawiniły że ich rodzice tacy są ? To wina państwa bo nie stworzyło warunków do godnego życia są  często bezsilni w walce z systemem

 

Nie odpowiadaj pytaniem na pytanie. Prosta zasada: padło proste pytanie, odpowiadasz równie prosto. Pytanie potem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Nie prawda dochód dzieli się na wszystkich członków rodziny nawet na dorosłe o ile się uczą do 24 lat bodajże

Przy ustalaniu zasiłku rodzinnego tak ale już w rodzina 500+ nie, dziecko powyżej 18 roku zycia nie istnieje,po prostu go nie ma

Edytowano przez slonju77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ok podaj żródło tych informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Przy ustalaniu zasiłku rodzinnego tak ale już w rodzina 500+ nie, dziecko powyżej 18 roku zycia nie istnieje,po prostu go nie ma

 

I  tu się  mylisz  -do dochodu  liczeni są   wszyscy członkowie  rodziny  do 25  roku życia-,  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

O i najważniejsze żeby żadnej złotówki nie zgermanizować. Z kraju przyszła i w kraju zostanie i każdy zadowolony i strat nie ma. Ja tam wolę by moje podatki przepili polską wódką niż kupili dżondyra z germańskiej fabryki. Ja z programu 500+ żadnej nie wyprowadzę poza granice.

To podaj jakie są te polskie wódki? Mały test bez zaglądania do google - które z tych marek wódki są polskie? Bols, Żytnia, Żołądkowa gorzka, Absolwent , Smirnoff, Żubrówka, Chopin, Wyborowa? Sprawdź się i podaj bez sprawdzania które twoim zdaniem mają obecnie polskiego właściciela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Według dzisiejszych zachowań rynku Polska wódka to każda zagraniczna z naklejką "WESELNA"  :D zapakowano w Polsce i wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor10    1

To jak to będzie jeżeli jedno z dzieci jest pełnoletnie to na drugie nie będzie 500 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli dochód na osobę nie przekracza 800 zł to będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Tyle  się  mówi w  tym programie 500+  że  kasa  pójdzie  na patologię ,  tylko  co  to jest ta patologia jak  np.  lekarz czy adwokat ma 1 dziecko który  pije jest ok.  ale gdy rodzina robotnicza lub chłopska ma 5 dzieci  to już  patologia ! ? chociaż  nie nadużywa alkoholu....   I  powiedzcie  co wyrośnie  z  tych   jedynaków  chowanych  bezstresowo wokół których  kręci się  cały świat,    a  co  z  dzieci  z rodzin wielodzietnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor10    1

Beata mnie oszukała bo w kampanii nic nie wspomniała o takich kryteriach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bierz się za robotę to jeszcze do końca roku możesz się załapać + Kosiniakowe B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor10    1

Tak zaraz przedstawie zaświadczenie od ginekologa że żona jest w ciąży .To powinno wystarczyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Beata mnie oszukała bo w kampanii nic nie wspomniała o takich kryteriach .

Czyli np 25-latek spotykając się z 18-latką będzie oskarżony o pedofilię bo to czyjeś "DZIECKO"? Było wyraźnie powiedziane że 500zł na drugie dziecko, a dziecko w świetle prawa to istota ludzka od poczęcia do 18 roku życia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

To podaj jakie są te polskie wódki? Mały test bez zaglądania do google - które z tych marek wódki są polskie? Bols, Żytnia, Żołądkowa gorzka, Absolwent , Smirnoff, Żubrówka, Chopin, Wyborowa? Sprawdź się i podaj bez sprawdzania które twoim zdaniem mają obecnie polskiego właściciela

Nie wiem, bo 11 lat w gębie wódki nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem co piliście wczoraj bo piszecie jak po wczorajszym bez sensu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Mniejsza o to, wziąłem z definicji ustawy o rzeczniku praw dziecka, ale wszędzie definiują że dziecko to istota poniżej 18 roku życia,  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor10    1

Czemu bez sensu ? Chcę się dowiedzieć czy od momentu potwierdzenia przez lekarza faktu poczęcia  będzie należało się 500zł to  nie ma być tylko już jest kolejne dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

To tak jakbyś w ARiMR zgłaszał cielaka zaraz po wizycie inseminatora. Weź to na chłopski rozum, jak się urodzi to jest jak jeszcze się nie urodzi to znaczy że jeszcze nie ma. (Czy to dziecko czy np cielak

)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal25791    25

W kampanii było powtarzane wiele razy "500zł na każde dziecko", chyba każdy słyszał. Teraz pani premier mówi, że od początku było wiadomo, że na każde, ale dopiero od drugiego. Rodzina która ma jedno dziecko i dochód 790zł te pieniądze dostanie, a rodzina która ma dochód 810zł  nie dostanie, a żyje im się tak samo ciężko i to jest moim zdaniem również nieporozumienie.  W mojej ocenie program bardzo niedopracowany, ale to, że jest kryterium do 18 roku życia to moim zdaniem dobrze. Jeśli to miałoby faktycznie polepszyć poziom demograficzny to ja płaciłbym 500zł ale dopiero na trzecie dziecko, tak jak proponował Kukiz, wtedy zachęciłoby to ludzi do większej ilości dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj