jaroWM

program 500+ dla rodzin rolników

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
osterley    18

Mamy już darmową służbę zdrowia ,obiady jak chodziłem do szkoły to na 30 uczniów dwoje płaciło B) więc daruj sobie te uwagi nikt lepiej jak rodzic nie wyda tych pieniędzy nic w życiu nie jest za darmo pewien rolnik za pracę przy ziemniakach chciał płacić tymi ziemniakami a ta osoba spytała czy jak będzie miał jechać jej z dzieckiem do lekarza to może mu dać za to obierki :P

Masz 18 lat a na takiego pasożyta cię rodzice wychowali - szkoda.

 

 

Dalsza dyskusja z gimbazą zbędna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

W dyskusjach na takie tematy jak ten to na dobrą sprawę powinni brać udział tylko ci,którzy sami są obecnie rodzicami, wiedzą jak to jest i

ta sprawa ich bezpośrednio dotyczy a nie młodociani czy starzy kawalerowie.

Bo to trochę tak jakby poganiacz bydła z Etiopii prawił morały na temat uprawy tulipanów Holendrowi, a nie widział tulipana na oczy. B)

Mam nadzieję że nikogo nie uraziłem. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Tyle że 500 zł na dziecko nic nie zmieni w temacie rozwoju przedsiębiorczości. A wręcz pójdzie w drugą stronę bo nauczy ludzi lenistwa. Jestem zdania że pomoc powinna być udzielona inaczej i dla wszystkich - darmowe podręczniki,przedszkola, obiady w szkole , darmowa opieka dentystyczna.

 

 

Z tego co dziś słuchałem w radiu to przedsiębiorcy liczą że się zmieni bo ludzie będą więcej kupować (aby nie alkoholu i innych tego typu używek), uważacie że ubrania, książki, przybory szkolne itp nie zdrożeją  ?

 

Ja w całym zamieszaniu 500+ obawiam się jednego że mimo że dostaniemy te pieniądze to ich mieć nie będziemy bo to co dla dzieci i nie tylko zdrożeje, a przedsiębiorcy się na tym wzbogacą bo marże jak i obroty wzrosną.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Oczywiscie że zdrożeje. Dopuszczenie pieniędzy do systemu zawsze powoduje wzrost cen. Paradoksalnie z naszych podatków a właściwie za pożyczone pieniadze powstanie socjal który przejjemy kupujac masę zagranicznych produktów w zagranicznych sieciach handlowych. Zaporzyczymy się  po to by w wiekszości napędzać obce gospodarki nie wspominajac o demoralizacji dzieciaków. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tola27    9

Wczoraj był wywiad z Marcinkiewiczem nie wiem czy go oglądaliście powiedział że to są pieniądze na kredyt.I ma rację bo dzisiaj dostaną a jak dorosną to będą musieli zapie*ać żeby je oddać.Pewnie super że coś dadzą im masz więcej tym więcej wydajesz a ubrać 3 to już wyzwanie szczególnie jak przychodzi wrzesień.Co do pijących rodziców to taka rodzina ma tych pieniędzy do ręki nie dostawać.Jak mają kuratora albo opiekę na karku,mają mieć na jedzenie,ubranie albo na co innego tylko nie na przelew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz 18 lat a na takiego pasożyta cię rodzice wychowali - szkoda.

 

 

Dalsza dyskusja z gimbazą zbędna.

 

Dlaczego pasożyta? Że uważam ten program za dobry dla rodzin?

Trochę szacunku dla innych bo wątpię że masz wykształcenie choć takie jak moje

Z tego co dziś słuchałem w radiu to przedsiębiorcy liczą że się zmieni bo ludzie będą więcej kupować (aby nie alkoholu i innych tego typu używek), uważacie że ubrania, książki, przybory szkolne itp nie zdrożeją  ?

 

Ja w całym zamieszaniu 500+ obawiam się jednego że mimo że dostaniemy te pieniądze to ich mieć nie będziemy bo to co dla dzieci i nie tylko zdrożeje, a przedsiębiorcy się na tym wzbogacą bo marże jak i obroty wzrosną.

 

No może i zdrożeje ale nie o 500 zł na miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

 

Trochę szacunku dla innych bo wątpię że masz wykształcenie choć takie jak moje

 

Zapewne  masz ukończone  studia na  kilku kierunkach  ,  w  wieku 18 lat  to  oczywiste  :D  :P .

Wykształcenie  jakoś nie  idzie  w parze  z  mądrością u  ciebie ... 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale co wniosłeś tym postem do tematu bo na moje argumenty nie byłeś w stanie odpowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

To  ty  przedstawiałes  jakieś  argumenty? od początku tematu  żadnego  nie  zauważyłem, w twoich  wypowiedziach ...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To że ktoś ma wyższe wykształcenie nie czyni go lepszym od tego po zawodówce często bywa na odwrót ,w wielu rodzinach występuje alkoholizm znęcanie nad rodziną tyle że jest to tuszowane a jak ktoś jest biedny i ma 4 dzieci to waszym zdaniem ju z patologia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Przed  chwilą pisałes że  jesteś  lepszy niż ktoś  tam  - bo masz  lepsze  wykształcenie  , teraz że  wykształcenie nie  ma  znaczenia ... gubisz  sie  w zeznaniach  dzieciaku ...

To że biedni ludzie mają 5  czy  więcej  dzieci  , samo  w sobie  nie  jest  patologią , chociaz   najczęściej  z  czasem  się  w nią  przeradza 

Ale  zawsze jest  wynikiem braku rozsądku i odpowiedzialności .

Dzieci  to nie prosięta że  ważna  jak  najwyższa produkcja , decydując  się  na  dzieci , trzeba  brać pod  uwagę czy będzie  nas  stać je  utrzymać  i odpowiednio  wychować .

Narobienie  dzieci  i później postawa  roszczeniowa - że  mnie  na  to  czy  na  tamto nie  stać , że  małe  zasiłki , że kasy  nigdy  nie  ma, to  chore  podejście  i nigdy  nie  będę go popierał 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdzie napisałem że jestem lepszy ośmieszasz się nie jestem Twoim dzieciakiem więc daruj sobie uważasz piszesz bez sensu to nie jest temat Ile kto powinien mieć dzieci tylko 500 zł dla rodziny rolnika i nie rób tu osobistych wycieczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jak ktoś ma 4 dzieci i zapewnia im byt na poziomie, to nie jest patologia tylko szczęśliwa rodzina( no może oprócz ojca który tyra jak wół, no ale dla dobra dzieci :) ), ale jak ktoś ma 4 dzieci i chodzą głodne, obdarte to wtedy rodzic jest patologiczny, jeśli do tego wybiera wódkę/fajki zamiast jedzenia dla dzieci to już zaawansowana.  patologia....  Zauważyłem już dawno taką zależność u mnie na wsi - wszelkie nowinki typu kolorowy tv, komórka, dvd zawsze miały pierwsze rodziny niby biedne, żyjące na bezrobociu, z zasiłków, pracy dorywczej, dla rolników ważniejsze było dokupienie ziemi, mechanizacja, tak żeby było więcej a robiło się lżej a telewizor czy komórka mogły poczekać. Jeden taki biedak przyszedł do mnie i mówi - sprzedaj mi rozrzutnik obornika pod warzywa, 4 dzieci, nie przelewa się.... Mówię - dam Ci za darmo tylko sobie naładuj, w soboty wyrzucałem kiedyś widłami od byków na głębokiej ściółce - nie spodobało mu się to, poszedł do innego rolnika, zapłacił i po problemie. I to tacy ludzie zyskają na tym programie najwięcej . Opieka nie upilnuje pijaków, przychodzi piątkowy wieczór ( do poniedziałkowego ranka opieka zamknięta) to strach samochodem jechać po zmroku, stoi mały dzieciak na poboczu a matka pijana w rowie.... A w poniedziałek biedna, skrzywdzona przez los idealna mamusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Częściowo masz rację ale za cene komórki  kolorowy telewizor, ziemi nie kupisz i gospodarstwa nie zmodernizujesz więc słaby to przykład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

W latach 90-tych byś się zdziwił ile kosztował kolorowy telewizor a ile hektar ziemi.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tola27    9

U nas na wsi były 2 rodziny które miały po 13 dzieci patologii tam nie było,zapomogi też.Wszystko uciekło do miasta i radzą sobie dobrze mają prace swoje domy i mieszkania.Da się da .Pozatym nie ma o co się spierać bo ten program nie potrwa długo,do następnych wyborów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Piszesz kolego że do wyborów, pytanie czy starczy funduszy do wyborów.

 

 

Częściowo masz rację ale za cene komórki  kolorowy telewizor, ziemi nie kupisz i gospodarstwa nie zmodernizujesz więc słaby to przykład

 

Kiedyś żonie koleżanka powiedziała że jak się nie rozwijasz to się cofasz (100 % racji) tylko koleżanka miała tel. dotykowy który kupiła za część pieniędzy za sprzedane grunty (II klasy) dla niej sprzedaż ziemi nie było się cofanie ale posiadanie nowego telefonu to był krok do przodu w gospodarstwie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Moim zdaniem te 500 zl to niezbyt trafiony pomysl. Mam 2 dzieci i z doswiadczenia wiem ze lepiej byloby "obnizyc koszty" posiadania dzieci tzn obnizyc VAT na ubranka jedzenie i wyprawke. Wprowadzic wkoncu takie same podreczniki moze nie w calej Polsce a w danej szkole zeby rodzice nie musieli kupowac co roku nowych zestawow. Ja uczylem sie z podrecznikow, ktore byly starsze odemnie. Tansze bilety miesieczne i leki. Szkoda tylko tych co maja 1 dziecko dla mnie da oni poprostu oszukani.Watpie zeby yen program sprawil iz wiecej mlodych zdecyduje sie na dziecko. Najwiecej skorzstaja Ci co sie lenia i co miesiac chodza po zasilek. Jezeli ktos ma juz pare pociech i prace to jakos sobie poradzi. A jak jest mlode malzenstwo z kredytem to duzo czasu minie nim sie zdecyduja na potomka i to wlasnie te mlode malzenstwa powinno sie wspomagac aby zdecydowaly sie na dzieci. Kiedys w rodzinach bylo po 4-5 dzieci a teraz...Ludzie boja sie tego ze nie dadza rady utrzymac dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Dlaczego pasożyta? Że uważam ten program za dobry dla rodzin?

Trochę szacunku dla innych bo wątpię że masz wykształcenie choć takie jak moje

 

 

Ano dlatego że z twoich wypowiedzi widzę że jesteś wychowany w kulcie nicnierobienia i czekania aż zostanie zabrane tym którzy coś robią aby dołożyć tym którym się nie chce/nie wychodzi. Żeby wszyscy mieli po równo. Albo twój tatuś jest jamiś pisowskim działaczem i dostałeś podwyżkę kieszonkowego w zamian za wypisywanie chwalebnych postów.

 

A co do wykształcenia - jakie wykształcenie możesz mieć synku w wieku 18 lat? Zawodówka/technikum/liceum czy też dopiero z gimnazjum cię wypuścili? Zwłaszcza że w którymś poście pisałeś że wysyłanie dzieci na studia to nie najlepszy plan (tak mniej więcej o to ci chodziło).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tola27    9

W naszym kraju potrzebna jest stabilizaja.Idąc do pracy ja chcę wiedzieć czy ją jeszcze mam i czy dostanę za nią godziwe wynagrodzenie.Moi rodzice pracowali po 8 godz.Przyszli z pracy tata w polu zrobił mama w domu i koło domu.To co uchowali wiedzieli za ile sprzedadzą,na wszystko ich było stać a było nas 4.Dzisiaj pomarzyć można tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ano dlatego że z twoich wypowiedzi widzę że jesteś wychowany w kulcie nicnierobienia i czekania aż zostanie zabrane tym którzy coś robią aby dołożyć tym którym się nie chce/nie wychodzi. Żeby wszyscy mieli po równo. Albo twój tatuś jest jamiś pisowskim działaczem i dostałeś podwyżkę kieszonkowego w zamian za wypisywanie chwalebnych postów.

 

A co do wykształcenia - jakie wykształcenie możesz mieć synku w wieku 18 lat? Zawodówka/technikum/liceum czy też dopiero z gimnazjum cię wypuścili? Zwłaszcza że w którymś poście pisałeś że wysyłanie dzieci na studia to nie najlepszy plan (tak mniej więcej o to ci chodziło).

 

 

Widzisz czytanie ze zrozumieniem do Twoich mocnych stron nie należy ,gdzie ja niby mam postawę roszczeniową napisałem tylko o racjonalnym wydawaniu tych pieniędzy na przykładzie akcji < owoce w szkole > gdzie każda 1 zł wydana na owoce kosztuje nas 9 zł czy to jest racjonalne Twoim zdaniem? Napisałem że samo ukńczenie Studiów nie pisałem jakich nic nie daje więc pomyśl zanim znowu coś bez sensu napiszesz

 

Moim zdaniem te 500 zl to niezbyt trafiony pomysl. Mam 2 dzieci i z doswiadczenia wiem ze lepiej byloby "obnizyc koszty" posiadania dzieci tzn obnizyc VAT na ubranka jedzenie i wyprawke. Wprowadzic wkoncu takie same podreczniki moze nie w calej Polsce a w danej szkole zeby rodzice nie musieli kupowac co roku nowych zestawow. Ja uczylem sie z podrecznikow, ktore byly starsze odemnie. Tansze bilety miesieczne i leki. Szkoda tylko tych co maja 1 dziecko dla mnie da oni poprostu oszukani.Watpie zeby yen program sprawil iz wiecej mlodych zdecyduje sie na dziecko. Najwiecej skorzstaja Ci co sie lenia i co miesiac chodza po zasilek. Jezeli ktos ma juz pare pociech i prace to jakos sobie poradzi. A jak jest mlode malzenstwo z kredytem to duzo czasu minie nim sie zdecyduja na potomka i to wlasnie te mlode malzenstwa powinno sie wspomagac aby zdecydowaly sie na dzieci. Kiedys w rodzinach bylo po 4-5 dzieci a teraz...Ludzie boja sie tego ze nie dadza rady utrzymac dzieci

 

Ale patrząc z drugiej strony ile osób zamożnych tak w przybliżeniu na 100 rodzin ma więcej niż jedno dziecko ile nie ma w ogóle ? Bo ludzie są wygodni dziecko to obowiązki dziadkowie też już dziećmi zajmować się nie chcą tak jak kiedyś a kto każe młodym brać kredyty? Każdy ma prawo wyboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tola27    9

A gdzie ten młody na mieszkać od państwa mieszkania nie dostanie ,więc zostaje kredyt.Żeby to spłacić to musi tyrać po 18 godz.aby to spłacić.Na dzieci już nie ma czasu.Nie ma pracy nie ma kasy nie ma domu tylko bruk.Tam ma je wychować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Ano dlatego że z twoich wypowiedzi widzę że jesteś wychowany w kulcie nicnierobienia i czekania aż zostanie zabrane tym którzy coś robią aby dołożyć tym którym się nie chce/nie wychodzi. Żeby wszyscy mieli po równo. Albo twój tatuś jest jamiś pisowskim działaczem i dostałeś podwyżkę kieszonkowego w zamian za wypisywanie chwalebnych postów.

 

A co do wykształcenia - jakie wykształcenie możesz mieć synku w wieku 18 lat? Zawodówka/technikum/liceum czy też dopiero z gimnazjum cię wypuścili? Zwłaszcza że w którymś poście pisałeś że wysyłanie dzieci na studia to nie najlepszy plan (tak mniej więcej o to ci chodziło).

Żeś szybko i trafnie Staszka zdiagnozował :D Na dłuzszą mete bardzo go lubię i jest niezastapiony w długich dyskusjach i obronie neokomunistycznych pogladów. Jeszcze nieraz podważy oczywiste prawdy więc musisz mieć cierpliwość.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A gdzie ten młody na mieszkać od państwa mieszkania nie dostanie ,więc zostaje kredyt.Żeby to spłacić to musi tyrać po 18 godz.aby to spłacić.Na dzieci już nie ma czasu.Nie ma pracy nie ma kasy nie ma domu tylko bruk.Tam ma je wychować?

 

Mieszkanie można wynająć ,a co za sens brać kredyt na mieszkanie jak dziś masz pracę a jutro cię zwolnią i musisz szukać jej gdzie indziej? Ludzie bezmyślnie się zadłużają np frankowicze a teraz płacz i lament ale nie odchodzmy od tematu jeśli mówimy o niesprawiedliwości to Karta dużej rodziny była tego przykładem bo dawała duże korzyści najzamożniejszym 500 + jest dla wszystkich jak ktoś ma 20 tyś na miesiąc nie musi wniosku składać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tola27    9

Nie musi ale tylko głupi zrezygnuje z pieniędzy,które na drodze leżą.Nie było by problemu jakby wszystkie partie sukcesywnie podnosili zasiłek rodzinny.A przypomnę wam że PO przez 8 lat swoich rządów podniosła tylko 9 zł.Kpina i żart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj