dominikjanik_67358

Dzierzawa pola a podatki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Mam mozliwosc wydzierzawic 80 arow pola, nie place krus ani zus. Jak bede sprzedawal warzywa do skupu to bede musial odprowadzic jakis podatek?

Jak z podatkiem jak bym chcial sprzedawac na rynku, na straganie, trzeba zakladac dg i oplacac zus?

pawel121    1

Na rynku to raczej nie trzeba oplacac podatku tak jak i na skupie choc podejrzewam gdyby ktos sie chcial przyczepic to by sie do tego przyczepil

jacenty113    1

nawet jakbyś np zborze czy inne ziemiopłody sprzedawał na jakąś firme czy przetwórnie to najwyżej oni wystawią ci fakture R

a tam już zawarty jest podatek 7% tak jakby od rolnika na ryczałcie kupowali

Edytowano przez jacenty113

Wiadomość z agroFakt.pl

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez potencjalnyrolnik
      Od dziecka chciałem mieć swój kawałek lasu. Po prostu swoją ziemię na, którą będę mógł przyjechać. Zbierałem sobie pieniądze i mam troszkę grosza. Od razu mówię, że ewentualne dopłaty nie są dla mnie JEDYNĄ motywacją do zakupu gruntu. Po prostu chcę tam co weekend czy dwa pojechać, zrelaksować się. Blisko jest jezioro, dużo lasów, można jeździć rowerem.  Niedawno weszła ta nieszczęsna ustawa i obrót gruntami rolnymi został utrudniony. Z tego co czytam i już się pytałem w sprawie sprzedaży od kilku pośredników to da się kupić grunt rolny nie będąc rolnikiem.
      Jest do kupienia ok. 5 ha gruntu typu podmokła łąka, w tym jakiś domek z pustaków betonowych do wyburzenia. Aktualnie pracuję zawodowo i chcę pracować do emerytury. Z tego co czytałem tracę z Żoną prawo do tzw. "kuroniówki. Jakoś to wezmę na klatę. Co sądzicie o takiej inwestycji?
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Firstham
      Witam forumowicze. 12 lat temu zmarł mój dziadek ojciec mojej mamy. W czesniej przepisał całe gospodarstwo rolne na moją mamę. W skald wszedł również ciągnik kupiony przez mojego dziadka w 1972r w zakładach mechanicznych. Ciągnik stoi do dziś i chcemy się go pozbyć. Posiadamy wszystkie dokumenty. Dowód rejestracyjny jest na dziadka. Ostatni wpis w nim jest z 1984 r. Prawdopodobnie nie był nigdy ubezpieczony( nie mamy żadnych papierów ani wiedzy na ten temat) . Jak podejść do sprawy by sprzedać traktor. Mowa o Ursusie c355. 
    • Przez fart23
      Witam. Mam pytanie do bardziej znających temat osób, otóż jak w temacie, czy da się zerwać umowę 10-cio letnią umowę dzierżawy ziemi????? Możę wyjaśnię o co chodzi, a więc, mam okazję kupić parę ha ziemi którą obecny właściciel dzierżawi innemu rolnikowi, ten kupić jej nie chce. Umowa jest na 10 lat z czego 3 już minęły. Obecny dzierżawca bieże dopłaty na nią. Co da się zrobić w tej sprawie???? Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez lukeboss
      Witam, posiadam działkę 30 arów. Z czego 5 arów to działka budowlana na której stoi dom, pozostałe 25 arów to działka rolna zgodnie z tabela :

Na te 25 arów płace do KRUS ubezpieczenie dobrowolne.
      Planuje oddać córce jako darowizna około 10. z tych 25. arów tej działki rolnej, zrobić podział działki, później ją odrolnić, zrobić warunki zabudowy, żeby mogła się na niej wybudować.

Czy jest jakaś minimalna powierzchnia działki rolnej dla ubezpieczenia dobrowolnego KRUS? Czy jak zostanie mi te 15 arów działki rolnej dalej będę mógł się ubezpieczać w KRUS?
      Z góry dzięki za odpowiedź.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.