ktomek154

Jaki nowy pług do orania kukurydziska? Lemken czy kverneland?

Polecane posty

ktomek154    5

Witam, jaki pług (chodzi mi o producenta) polecacie do orki pola po kukurydzy na ziarno? Pługi oczywiście nowe. Wybór miedzy lemkenem, a kvernelandem. Proszę o opinie i spostrzeżenia.


Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

A może więcej informacji? Zagonowy ? Obrotowy? Ilo skibowy?  Nowy czy używany?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    130

ja bym wybrał Lemkena w okolicy pracuje kilka każdy chwali, a kvernelanda nie polecam jest za lettki i nie wchodzi w ziemię jak jest sucho, polecam tesz Rabe i Gregory besson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marco2603    1

Ja mam Kvernelanda 150 S i stwierdzenie, że jest za lekki jest lekko nie trafione. On waży 1200 kg. Jest praktycznie niezniszczalny, zabezpieczenie resorowe bardzo bobrze radzi sobie z kamieniami i to naprawdę dużymi. Co do Lemkena to nie mam pojęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek313    11

ja mam kuhna multi master 123 i nigdy mi sie nie zapchal wedlug mnie bardzo dobry plug ale to tez zalezy od przystawki w jakim jest stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichyh32    164

Kazdy pług obrotowy jest za ciężki, jak kukurydza lezy tylko polamana na ziemi to kazdy plugCisie zapcha, no chyba ze kazdy korpus bedzie mial swój krój gladki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    130

i co twierdzisz że 1200 kg to jest ciężki, Unia 4 skiby 1650 kg, Rabe i Gregory 5 skib 2500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wakis    1

ja mam kvernelanda em85, i choć ma rozstaw skiby 85 a nie jak reszta co mają po 100cm to nigdy mi się nie zapchał. idzie aż miło. Gorąco polecam ten pług i stwierdzenie że jest lekki to słabo trafione słowo. Waży on 1260kg i jak jest sucho to idzie w ziemie bez problemowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

ja bym wybrał Lemkena w okolicy pracuje kilka każdy chwali, a kvernelanda nie polecam jest za lettki i nie wchodzi w ziemię jak jest sucho, polecam tesz Rabe i Gregory besson

 

Lemken jeszcze lżejszy od kvernelanda przypuszczam.

Miałem w tamtym roku Rabe na testach obrotowy zabezpieczenia hydrauliczne, śmiem twierdzić że wszystko worze.....


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wakis    1

Dokładnie Lemken jest lżejszy od kvernelanda. Mi osobiście w lemkenie nie podoba się to że kółko jest zrobione na środku a nie z tyłu, przy większej ilości resztek kukurydzianych może się zapychać miedzy skibą a kółkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktomek154    5

Jak jest z kółkiem w kvernelandzie? Można wybrać czy na środku czy na końcu? Jak odorać od miedzy przy kółku na końcu pługa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wakis    1

w kvernelandzie masz tylko na końcu kółko, może opcjonalnie można i na środku ale wątpie. Masz kółko i przy kółku masz sworzeń i podnosisz kółko do góry zabezpieczasz sworzniem żeby nie opadło i tyle. 

 

Edytowano przez Wakis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Jest w opcji kółko na środku w KV, poszukajcie prospekt, jest 6 rodzai kół podporowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wakis    1

dla mnie kółko na środku to głupota ponieważ pług wozi się na nim a jak jest z tyłu to jest stabilny a dla tej jednej między można wyjść i podnieść je do góry ☺ Ale nie odbiegając od tematu ja wraz jestem za kvernelandem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    130

muj sąsiad ma właśnie 150B ma go od dwuch lat dwa lata temu orał nim po zbożach i qq a po rzepaku niechciał wejść a w tamtym roku zaorał nim tylko kilka ha bo niechciał wejść kombinowałem z nim jak go ustawić żeby wyszedł ale tylko poskrobał nic więcej nawet serwis rozkładał ręce i muwił że nic nie da się zrobić bo jest lettki i ma lemiesz pod małym kątem a lemken może jest lżejszy ale ma inny kąt lemiesza i dawali radę orać w tamtym roku co prawda tesz ciężko wchodziły ale jakoś po orali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Ja słyszałem ze w lemkenie głowica obrotowa siada, fakty czy mity???


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puma68    1

dla mnie kółko na środku to głupota ponieważ pług wozi się na nim a jak jest z tyłu to jest stabilny a dla tej jednej między można wyjść i podnieść je do góry ☺ Ale nie odbiegając od tematu ja wraz jestem za kvernelandem.

 Pozwolę sobie dorzucić 5 groszy... po pierwsze pług powinien się oprzeć zagłębiając w glebę właśnie na kole i na nim "wozić", po drugie koło zawsze jest za środkiem ciężkości, gdy jest bliżej środka pozwala ostatnią skibą dotrzeć blisko każdej przeszkody czego nie gwarantuje koło w Kvernelandzie, Voglu i GB, a co do wagi to raz jest atutem np w zeszłym roku, a innym razem obciążeniem i tyle


dla mnie kółko na środku to głupota ponieważ pług wozi się na nim a jak jest z tyłu to jest stabilny a dla tej jednej między można wyjść i podnieść je do góry ☺ Ale nie odbiegając od tematu ja wraz jestem za kvernelandem.

 

 Pozwolę sobie dorzucić 5 groszy... po pierwsze pług powinien się oprzeć zagłębiając w glebę właśnie na kole i na nim "wozić", po drugie koło zawsze jest za środkiem ciężkości, gdy jest bliżej środka pozwala ostatnią skibą dotrzeć blisko każdej przeszkody czego nie gwarantuje koło w Kvernelandzie, Voglu i GB, a co do wagi to raz jest atutem np w zeszłym roku, a innym razem obciążeniem i tyle

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj