Rolnik134

Zetor + Brona aktywna

Polecane posty

Rolnik134    0

Czy Zetor 7745 Turbo poradzi se z Broną aktywną z wał packera + siewnik 2.5m?

Przed sianiem myślałem aby przejechać bronami a później tą broną wraz z siewnikiem.

Da radę? ;)Gleby dość ciężkie.

 

Edytowano przez Rolnik134

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

da rady sąsiad ma lely 2.7 i poznaniaka sprzegnietego i ciąga to 7711

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja jak sialem 8111 z 3m maschio plus hassia to średnio 10 paliła zależnie od pola i warunków bo nawet i 13 wychodziło ale to jak po orce jeździłem odrazu z siewnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Mówimy obronie wahadłowej czy wirnikowej? Jeśli wirnikowa to będzie na pewno ciężkawo.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik134    0

Mowa o bronie wirnikowej tzw.bronie aktywnej z wałem packera.
Dodam że u nas teren jest pagurkowaty.
U nas sąsiad posiada zefir 85 + brona aktywna z wałem packera 3m albo 2,5 ale coś w tych granicach bardzo fajnie mu to idzie.
Zetor 7745 turbo ma prawie tyle samo koni co zefir.
Myślę że spokojnie da rade.Co w o tym myślicie?

Edytowano przez Rolnik134

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Brony aktywne dzielą się właśnie na wirnikowe i wahadłowe dlatego pytałem. Jeśli mówisz że u Was teren pagórkowaty i sąsiad zefirem pracuje 3m to nie wiem jak to mu idzie bo dobrze zapuszczając ją w ziemię to jest naprawdę co robić wiem z doświadczenia. Jak 2.5m to jeszcze tak. Ty chcesz to jeszcze spiąć z  siewnikiem co jest dodatkowym obciążeniem, już nie mówię tu że przód będzie odrywać bo można go dociążyć ale w polu będzie dodatkowy opór. Ja na Twoim miejscu po prostu pogadał bym z tym sąsiada aby pożyczył tej brony i sprawdził jak to będzie szło. Wtedy będziesz wiedział co i jak. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik134    0

Powiem tak głęboko to on nie robi.Robi tak aby siewnik ładnie przykrył.Nie wiem dokładnie ile cm ale tak na ok 5 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

No nie wiem czy zetor da rade z brona wirnikowa. Przy nawracaniu moze byc problem. Pomysl o siewniku nabudowanym bo zmieni to dzwignie i koniecznie musisz zastosowac duzy balast z przodu. Moze jednak lepszym wyjsciem bedzie brona wahadlowa. Ja mam amazonke z siewnikiem i jestem zadowolony ze wschodow. Ostatnio byly duzo lepsze jak po nowych biernych zestawach. Fakt ze wirnikowa lepiej doprawi i rozbije duze grupy ziemi. Zazwyczaj ludzie decydujacy sie na wirnikowa wjezdzaja w orke co przyspiesza napewno prace ale taki zestawa potrzebuje moim zdaniem przynajmniej 110 km. Wszystko zalezy yez jakie ziemie posiadasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

mój szwagier taki zestaw co piszesz ciąga zetorem 10145 kiedyś próbowałem swoim 7745 ale ci powiem że na polu pójdzie ale jazda to masakra do tego zarzynanie podnośnika rozdzielacza i całego tyłu ogólnie bo ten zestaw będzie ciężki do takiego zetora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik134    0

No ja bym się kłucił z tym że do tej brony trza min.110km.Tak jak wyżej napisałem sąsiad ciąga taki zestaw 80km.Może znajdę taki zestaw 2 m.No z tym to na 100% se poradzi.Dlaczego miałby ciężko przecież jak dobrze kojarzę to udźwig ma ponad 2t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jak chcesz dobrze i płynnie pracować to do 3m potrzeba min 110KM niestety. Te 5cm to nie dużo jeśli chodzi o pracę. 2 tony udźwigu ma na końcówkach cięgien w tym wypadu cały zestaw sporo wystaje po za końcówki więc kolega ma rację. Sam zaczynałem swoją przygodę z broną wirnikową 3m DF DX 85 i było naprawdę ciężko na oranym za miękko, a na ściernisku za twardo żeby dobrze uprawić trzeba było wolno jeździć co było naprawdę nie komfortowe.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

kolego ja ci tylko napisałem swoje spostrzeżenia zrobisz jak zechcesz kolego wyżej ci napisał udzwig na końcówkach cięgieł do tego dolicz brona siewnik zboże i waga robi się duża bo zestaw już wystaje sporo do tyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik134    0

Ja wszystko rozumiem.
Kiedyś widziałem bronę 2m.Ztym to raczej da se rade co wy o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

gdzie do zetora 7745 agregat aktywny z siewnikiem za slaby prosto na orke 120km ma co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja wszystko rozumiem.

Kiedyś widziałem bronę 2m.Ztym to raczej da se rade co wy o tym myślicie?

 

Z takim zestawem będzie pracował jak należy i praca będzie przyjemna. Grunt aby ciągnik nie był szerszy od maszyny ( nie wiem ile szerokości ma taki zetor). 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

załeży jaki zestaw bo sc takie co ważą 900kg i takie co 1500kg. Z lekkim zestawem powinien dać rade. Sam posiadam brone Lely 2.5m to idzie lekko i nie dużo warzy natomiast znajomy ma jakąś włoską z siewnikíem amazona a ciąga to 100konnym zetorem i ciągnik ma co robić, Szukaj lekkiego zestawu typu lely+nordsten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik134    0

Dobra dzięki koledzy za rade.
Dodam że nie zwykły 7745 tylko zetor 7745 turbo 80km
Teraz posiadam t25.Do niego ma kultywator 1.8m siewnik konny pług 5 skibowy podorywkowy itp.z pługiem i kultywatorem daje rade.To taki zetor myślę że z tą broną 2 m da se rade.

Edytowano przez Rolnik134

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

To maszyny wymagające mocy, jeszcze jak pracują na 1000obr./min. Wtedy robota idzie pięknie jak masz zapas kucy. Jak dla Ciebie taki zestaw 2m będzie najlepszym rozwiązaniem.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

2.5 m da radę z siewnikiem przecież nikt nie każe mu ryc na 10 cm i jechać 10 km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jak chce się coś dobrze zrobić to zapas mocy ciągnik musi mieć, a nie na styk wszystko. Mierzmy siły na zamiary. To moje skromne zdanie. Zestawem 2m pójdzie wszędzie zarówno w ściernisko gdzie trzeba głębiej jak i po orce.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

tylko jak zapnie zestaw 2m to traktor bedzie szerszy niz zestaw i slady beda zostawac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj