Maniek101

Uszczelnienie opony bezdętkowej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Opony
Maniek101    124

W kołach od siewnika mam opony bezdętkowe 4.00-16 i jedna opona ma pęknięcia boczne i uchodzi powietrze ale nie dużo z 1 mies trzyma ściągnąłem ją i zakleiłem od środka klejem i trochę się nieszczelność zmniejszyła (sprawdzam we wodzie) ale nadal jest i chcę to uszczelnić  domowym sposobem wlewając jakiś płyn np mleko podobno działa i dodać jakiś uszczelniacz do chłodnic ew czy to pomoże ?, dętka 4.00-16 nie pasuje bo ma za gruby wentyl

Edytowano przez Maniek101

damianos95    63

Zalezy czy dziura tam gdzie ci uchodzi powietrze na czole opony czy boku jesli na boku to na niewiele zda sie kombinowanie za duze naprezenia chodz jedna tak zrobiłem i chula. Kup łatke z 2cm wieksza z kazdej strony niz dziura i kup klej na wulkanizacji tylko na wulkanizacji a nie w sklepie czy gdzies tam ( jak cos to priv pokaze ci jaki) i musisz dobrze zmatowic nałozyc klej poczekac na odparowanie rozpuszczalników i potem przykleic i przywalcowac najlepsze jest stare łozysko r dorobiona raczka i walcujesz przez 5-10 min zostawiasz potem na okolo tez 10 zakładasz pompujesz i musi hulac. Aha nie klej na budapreny kleje szewdzkie i inne wynalazki chyba ze masz jakis stary budapren bo te dzisiejsze to nawet do detki rowerowej sie nie nadaja

Wiadomość z agroFakt.pl

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez deer
      Mam pytanie.
      Przy ciągniku mam koła tył 18,4/85 R38 a przód 14,9/85 R28.
      Jak dobrać wąskie koła ?
      Jaka powinna być ich szerokość (jak najwęższe) tak aby na tylnym podnosniku zawiesić jeszcze ze 2,5 T a ciągnik sam waży ok 5 T (JD6520), no i wszystko sie kupy trzymało, a jazda nie była igraniem ze śmiercią .
      No i oczywiście by średnica przednich współgrała z tylnymi, bez rozbierania skrzyni .

Może ktoś ze społeczności AF użytkuje koła wąskie u tego typu ciągników i podzieli się swoimi spostrzeżeniami i uwagami.

Z góry dzięki za pomocne rady .
    • Przez DonCorleone666
      Witam, wie ktos moze z forumowiczow czy opona 14.9x30 bedzie pasowac na felge 18.4x30?
    • Przez pawlus224
      Opony w 330 zaczynają pękać chce je wymienic i nie wiem jakie najlepiej zastosować ,w cienkie paski,grube,od żuka czy w jodełkę? przy których ciagnik lepiej się prowadzi ? Dodam że ciapek malo jeżdzi po szosie . Mam nadzieje ,że ten temat pomoże także innym przy wyborze zakupu nowych opon.
    • Przez adikpl1
      Czy wiecie jak porównać opony zwykłe do niskoprofilowych na podstawie numeru np czemu będzie odpowiadał rozmiar 13.6R24
      w niskoprofilowych, albo 14,9R24
    • Przez Marcin2601
      Witam, zamierzam wymienić opony z przodu i mam problem z doborem, aktualnie są 8.30 r24 przód i z tyłu 14.90 r30 chciałbym założyć szersze ale słyszałem że jeżeli źle dobiore rozmiar to może to szkodzić na sprzęgło i przedni napęd.
      Chciałbym się dowiedzieć na jakiej zasadzie się dobiera opony i czy moglibyście mi zaproponować jakiś rozmiar.
      z góry dzięki
      pozdrawiam
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.